Narvas hukkus korteripõlengus naine

14. mail kell 13.33 teatati Narva linnas Kivilinna tänaval kortermaja teise korruse korteri aknast tulevast suitsust. Päästjad leidsid kustutustööde käigus hukkunud vanema naisterahva.

Kell 13.38 sündmuskohale jõudnud Narva päästekomando meeskond tuvastas korteri, kus tulekahju aset leidis ning alustati suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Kell 13.45 leiti korterist hukkunu. Tulekahju levikule pandi piir kell 13.47 ning põleng likvideeriti kella 14.02ks. Kustutustöödel osalesid meeskonnad Narva ja Narva-Jõesuu päästekomandodest.

Korteris puudus suitsuandur. Tulekahju põhjustas hooletu suitsetamine.

Päästeamet tuletab meelde, et tulekahju kiireks avastamiseks on hädavajalik, et igas majapidamises on töökorras suitsuandur. Arvestada tuleb sellega, et tulekahju areneb eluohtlikuks väga kiiresti! Veendu, et Sinu suitsuandur on töökorras! Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Sellel aastal on Eestis tulekahjudes hukkunud 23 inimest.