Noarootsi rannikul tuvastati masuudireostuse jääke

Möödunud nädala tormituuled on liigutanud Hiiumaa ja Vormsi rannikul olnud masuudireostuse jääke ka Noarootsi rannikule. Elbiku ja Dirhami külade vahelisel, 8 kilomeetri pikkusel lõigul, on leitud vähesel määral masuudiklompe. Tõenäoliselt pärineb reostus samast allikast, mille tagajärgedega on pidanud tegelema hiljuti nii Hiiumaa kui Vormsi saared. Reostuse esinemine Lääne-Nigula vallas on väga harv, kuid juhul, kui inimesed satuvad sealkandis jalutades siiski masuuditükke avastama, tasub sellest kindlasti teada anda telefonile 1247.

Hiiumaa ja Vormsi saarte rannikutelt on siiani kokku kogutud 6,1 tonni masuudijäätmeid, millest Hiiumaalt ca 2600 kilo ja Vormsilt ca 3500 kg. Hiiu- ja Läänemaa päästepiirkonna juhataja Hannes Aasma sõnul liigutavad tugevad tuuled reostust ettearvamatustes suundades, seetõttu võib masuuditükke leida Lääne-Eesti rannikualadel tõenäoliselt veel mitmeid nädalaid. „Kui inimesed Lääne-Nigula valla rannaaladel masuuti avastavad, siis on see hea kilekotti kokku koguda ja viia Pürksi jäätmejaama, helistades eelnevalt ette telefonil 5660 9532,“ ütles Aasma.

Nii Päästeamet, Keskkonnaamet, Politsei- ja Piirivalveamet ning kohalikud omavalitsused jätkavad pidevat rannikuääre seiramist, et reostuskorjetöödega jätkata koheselt, kui selleks tekib vajadus.