Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27. märts – 28. märts

Põhja päästekeskus

Alguse on saanud kulupõlengute hooaeg. Päästeamet tuletab meelde, et põleng võib kiiresti levida ning tuua endaga kaasa väga suuri kahjusid, ohustades nii ülejäänud loodust, hooneid kui ka inimesi. Kevade saabudes tuleb eriti ettevaatlik olla, kuna suurte kahjudega tulekahjud võivad alguse saada ka suitsukonist või tikust.

  • 27. märtsil kell 13:38 sai Häirekeskus teate põlengust Lääne- Harju vallas Ohtu külas. Päästjate saabudes põles heinamaa ja männinoorendikud 250x250 meetrit alal. Põleng likvideeriti kell 14:32.
  • Kell 13:48 sai Häirekeskus teate põlengust Anija vallas Kehra linnas. Päästjate saabudes põles 150x150 meetrit alal kulu. Põleng likvideeriti kell 14:22.

Harjumaa
Kell 17:35 sai Häirekeskus teate tulekahjust Saue vallas Ääsmäe külas. Päästjad tuvastasid saabudes, et kortermaja üks elanik oli teinud tule hooldamata ning katkisesse tulekoldesse, mille tulemusena oli tekkinud ka vingugaas. Kiirabi toimetas korteris olnud elaniku haiglasse kontrolli. Päästjad tuulutasid ruumid ning tekid majaelanikele selgitustööd.

Kell 19:43 sai Häirekeskus teate võimalikust gaasilekkest Viimsi vallas Haabneeme alevikus. Päästjate saabudes oli boksis tunda kergelt gaasilõhna. Kiirabi toimetas haiglasse tervisekontrolli kaks inimest. Päästjad sulgesid gaasikraan ning tuulutasid ruumid.

Põhja-Eesti pommigrupp
27. märtsil tehti kahjutuks Harju maakonnast Rae vallast Kurna külast kaevetööde käigus leitud miinipildujamiin ja Harju maakonnast Saku vallast Männiku küla lähedalt metsast leitud kaheksa erineva suurusega mürsku ja üks miinipildujamiin.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
27. märtsil kell 19.55 teatati, et Lohusuu alevikus põleb paari meetri kaugusel majast sõiduauto Golf. Päästjad kustutasid põleva auto ligi poole tunniga. Põlevate tihendite kustutamiseks avati ketaslõikuriga auto uksed. Ühtlasi kontrollisid päästjad maja tuleohutust.

Tartumaa
27. märtsil kella 16.51 ajal süttis Tartu vallas Pupastvere külas lõkkest 10 meetri kaugusele kulule lennanud sädemetest 300 ruutmeetrit heinamaad, mille päästjad materdades kustutama pidid. Peremehele selgitati, et tuulise ilmaga lõket teha ei tohi ning lõkkepõletaja vastutab selle eest, et põleng ümbrusele ei leviks. Selleks tuleb lõket valvata ja hoida käepärast esmased kustutusvahendid – ämber veega, kustuti või survestatud voolik.
Kella 17.37 ajal käisid päästjad Nõo vallas Nõgiaru külas kustutamas järelevalveta põlevat ja kuure ohustavat suurt lõket.

Valgamaa
27. märtsil kella 16.04 ajal põles Otepää vallas Vaalu külas raudtee ääres poolteist hektarit kulu, mille päästjad kululuudadega materdades kustutasid.

Viljandimaa
27. märtsil kella 15.58 ajal põles Mulgi vallas Karksi külas 100 ruutmeetrisel alal kulu, mille Karksi-Nuia vabatahtlikud kustutasid. Abja päästjad sõitsid ala veekord ATV-ga läbi ning niisutasid tuleohutuse tagamiseks maapinna üle.

Ida päästekeskus

Alguse on saanud kulupõlengute hooaeg. Päästeamet tuletab meelde, et põleng võib kiiresti levida ning tuua endaga kaasa väga suuri kahjusid, ohustades nii ülejäänud loodust, hooneid kui ka inimesi. Kevade saabudes tuleb eriti ettevaatlik olla, kuna suurte kahjudega tulekahjud võivad alguse saada ka suitsukonist või tikust.

  • 27. märtsil kell 15:58 sai Häirekeskus teate põlengust Kadrina vallas Kõrvekülas. Päästjate saabudes põles kulu, kokku ca poole hektari ulatuses. Põleng likvideeriti kell 16:48.

Lääne-Virumaa
27. märtsil kell 23:15 sai Häirekeskus teate tulekahjust Tapa linnas Kivilo tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes põlengu korstnalõõris. Põleng likvideeriti kell 01:19. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida-Eesti pommigrupp
27. märtsil tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Pimestiku küla lähedalt leitud viis 82 mm miinipildujamiini ja püssigranaat.


Lääne päästekeskus

Pärnumaa
27. märtsil kell 18.56 teatati häirekeskusele maismaasõiduki tulekahjust Pärnu linnas Seljametsa külas. Päästjate saabudes põlesid kolm vana ja kasutuskõlbmatut sõiduautot. Kaks neist hävis tules täielikult ning üks auto sai värvikahjustusi. Tulekahju likvideeriti kell 19.37. Tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole.

Raplamaa
27. märtsil kell 17.28 teatati häirekeskusele tulekahjust Märjamaa vallas Vana-Vigala külas. Teataja sõnul põletas naaber maja ümbruses kulu. Päästjate saabudes põles 30 x 30 meetrit kulu ning päästjad said põlengu ca 20 minutiga kontrolli alla. Päästeamet tuletab meelde, et kuna kevadel kuivab maa kiiresti, siis tuleb lõkke tegemisel eriti ettevaatlik olla. Suurte kahjudega tulekahjud võivad alguse saada väiksest sädemest, suitsukonist või tikust. Väike põleng võib endaga kaasa tuua väga suuri kahjusid, ohustades nii ülejäänud loodust, hooneid kui ka inimesi.