Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. aprill 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

29.04 kell 08.52 teavitati häirekeskust, et Kristiines Pärnu maanteel on sõiduauto teisele tagant sisse sõitnud. Kohale ruttasid Kesklinna päästjad, kes eemaldasid masinatelt akujuhtmed süttimisohu välistamiseks ning katsid välja lekkinud õlid absorbentainega. Kiirabi vaatas kohapeal ühe autojuhi üle.

29.04 kell 11.13 teatati häirekeskusele, et Kristiines Kuldnoka tänaval on suitsuandur tööle hakanud ja teataja tunneb oma korteris juhtmete põlemise lõhna pärast pesumasina kasutamist. Helistaja tõmbas kodumasina vooluvõrgust välja ja kutsus päästjad, kes nägid, et ilmselt oli lüliti läinud lühisesse. Päästjad eemaldasid katkise lüliti ning soovitasid elanikul kutsuda elektriku uue lüliti paigaldamiseks.

29.04 kell 18.06 sõitsid päästjad Piritale Irusilla tänava äärde, kus oli näha kulupõlengut. Lasnamäe päästjad tõttasid kohale ja alustasid kustutustöödega. Kella 18.24ks oli põleng likvideeritud. Kokku põles umbes tuhat ruutmeetrit maastikku.

Harjumaa

29.04 kell 18.34 said päästjad infot, et Harku vallas Türisalu külas Looduskivi teel põleb maja ees sõiduauto BMW. Teataja nägi rattakoobastest musta suitsu ja leeke. Keila päästjad sõitsid kohale ning nägid, et omanik oli juba tulekustutiga suuremad leegid summutanud. Päästjad loputasid sõiduki veega üle. Põles masina pagasiruum ja suure tõenäosusega oli tulekahju tekkepõhjus auto elektrisüsteemi rike.

29.04 kell 20.39 said päästjad kutse kustutama kulu Lääne-Harju vallas Valkse külas Karjaküla tee ääres. Keila päästjad kustutasid tulekahju ja kokku põles umbes 100 ruutmeetrit kulu.

29.04 kell 21.21 sai häirekeskus teate kahe sõiduauto kokkupõrkest metsloomaga Saku vallas Tammemäe külas Tallinn-Saku-Laagri teel. Autojuhid kannatada ei saanud, ent tee oli autojuppe täis. Saku vabatahtlikud päästjad teavitasid kohale jõudes kohalikke jahimehi, tõmbasid metskitse korjuse tee äärde ning puhastasid tee autotükkidest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29.04 kell 16.04 teatati häirekeskusele, et Jõhvi vallas Linna külas Jõhvi-Vasknarva teel on auto teisele tagant sisse sõitnud. Esimesena olid sündmuskohal Jõhvi päästjad kell 16.11, kes vaatasid õnnetuses osalenud autojuhid üle ja reguleerisid kohapeal liiklust politsei saabumiseni. Kiirabi vaatas jõudes põhjalikumalt ühe autojuhi üle, kuid õnneks pääseti vaid ehmatusega. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

29.04 kell 21.30 sõitsid päästjad Toila valda Ontika külla Tallinn-Narva teele, mille ääres nähti kahes kohas maastikku põlemas. Väljakutsele reageerisid Jõhvi, Kiviõli ja Kohtla-Järve päästjad. Tuleleviku piiramiseks kasutati ka ATV-sid. Põlengule pandi piir kella 22.33ks ning kokku põles umbes kaks hektarit kulu. Sündmuse asjaolude väljaselgitamisega tegeleb edasi politsei.

30.04 kell 01.10 laekus päästjatele teade Lüganuse vallast Kiviõli linnast Võidu tänava äärest, kus põles kulu. Kiviõli päästjad kustutasid 30 ruutmeetrit põlevat pinnast kululuudade ja veega kella 01.43ks.

Lääne-Virumaa

29.04 kell 14.47 teavitati häirekeskust, et Haljala vallas Toolse külas Toolse linnuse teel mere ääres on lõkkest läinud põlema kulu, mis ohustab ka läheduses eluhooneid. Väljakutsele reageerisid Kunda päästjad, kes kustutasid tulekahju kella 16.34ks. Kokku põles umbes hektar maastikku ning kustutamiseks kasutati kululuudasid ning merevett. Õnneks keegi kannatada ei saanud ja elumajad jäid tulest puutumata.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. aprillil kella 17.33 ajal süttis Tartus Mõisavahe tänaval sõiduauto kapotialune. Omanik püüdis leeke kustuti ja veega summutada, kuid kuna ei suutnud kapotti avada, siis see ei õnnestunud. Päästjad avasid kapoti akutööriistade abil ja kustutasid põlengu käsikustutiga.

Kell 17.58 süttis Tartus Ravila tänaval prügikast, mille päästjad kolme ämbri veega kustutasid.

Kell 21.13 käisid päästjad Tartus Kalda teel kustutamas tossavat prügikasti, milleks kulus ämber vett.

30. aprillil kella 7.36 ajal käisid päästjad Tartus Peetri tänaval aitamas vabaks saada laternaposti otsas juhtme külge kinni jäänud kajakal. Lind lendas minema.

Valgamaa

29. aprillil kell 18.28 teatati, et Tõrva vallas Roobe külas süttis põllul traktor. Juht summutas tulekahju mullaga, päästjad jahutasid põlenud koha veega lõplikult. Selleks päevaks tuli töö lõpetada ning traktor läks mehhaanikute hoole alla.

Võrumaa

29. aprillil kell 12.29 teatati, et Setomaa vallas Väike-Rõsna külas on maja trepikojas korteriukse taga ennast kerra tõmmanud rästik. Päästjad püüdsid mao kinni ja viisid loodusesse.

Kella 13.16 ajal süttis Antsla vallas Lümatu külas varem tehtud lõkke asemelt tuulega ümbrusele lennanud sädemetest kuluhein ja võsa. 400 ruutmeetrile levinud põleng kustutati veejoaga. Päästjad juhivad tähelepanu, et lahkudes tuleb lõkke kustumises alati veenduda ning vajadusel lõkkease veega üle valada.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

29. aprillil kell 14.02 sõitsid päästjad Koeru kalmistu juurde, kus oli põlema süttinud 240 liitrine konteiner, milles ladustati küünalde plastümbriseid. Päästjad likvideerisid põlengu kell 14.26.

Läänemaa

29. aprillil kell 13.50 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Kastani tänavale, kus oli keevitustööde käigus süttinud põlema maasturi kapotialune juhtmestik. Omanik oli tulekahju suutnud käsikustutitega summutada enne päästjate saabumist. Päästjad kontrollisid ohutuse tagamiseks sõiduki termokaameraga üle ning edasist ohtu ei tuvastatud.

29. aprillil kell 15.48 abistasid päästjad Vormsil Norrby külas kraavi vajunud loomaveokit. Tagurdamise käigus vajus veiseid vedanud haagis osaliselt kraavi ning omal jõul enam välja ei pääsenud. Päästjad tõmbasid veoki koos haagisega ohutult tagasi teele.

Pärnumaa

29. aprillil kell 13.15 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Piisu külas on teele kukkunud suur kuivanud tamm, millest liiklejad mööda ei pääse. Koonga vabatahtlikud päästjad eemaldasid takistuse teelt.

29. aprillil kell 13.44 sõitsid päästjad Seljametsa külla, kus teataja sõnul põles hoone läheduses kulu. Päästjad likvideerisid lõkkest ligi poolele hektarile levinud kulupõlengu kell 14.24.

29. aprillil kell 15.19 reageerisid päästjad maastikupõlengule Lääneranna vallas Valuste külas. Teataja oli teinud lõkke ning ise jalutama läinud. Lõke süütas 100 ruutmeetri ulatuses ümbritsevat kulu. Päästjad likvideerisid põlengu kell 15.33. Lõket ei tohi jätta kunagi järelevalveta ning lõkke läheduses peavad olema alati esmased kustutusvahendid.