Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

4.01 kell 10.16 said päästjad väljakutse Lasnamäele Pae tänava kortermajasse, kus oli alust kahtlustada gaasileket, kuna ühe korteri elanik kurtis enda jaoks ebatavalise pearingluse ja kehva enesetunde üle. Kohale sõitsid nii Lasnamäe päästjad kui ka kiirabi, kelle mõlema gaasianalüsaatorid näitasid õhus normist kõrgemat gaasi kontsentratsiooni. Päästjad tuvastasid, et leke tuleb korteri gaasipliidist. Gaasi pealevoolu kraan suleti, ruumid tuulutati ning elanikul soovitati kutsuda tehnik lekke likvideerimiseks. Kiirabi vaatas kohapeal elaniku üle.

4.01 kell 17.30 sõitsid päästjad Lasnamäele Kalevipoja tänavale, kust oli tulnud teade suitsust üheksakordse kortermaja trepikojas. Kohale tõttasid Lasnamäe ja Kesklinna päästjad, kes leidsid liftiruumist kärssama läinud mootori. Kohal oli ka liftitehnik, kes tegeles liftist voolu välja võtmisega. Õnneks polnud ruumis lahtist põlemist ning päästjatel jäi vaid üle ruumid ülerõhuventilaatoriga tuulutada. Tehnikud jäid kohapeale lifti remontimisega edasi tegelema.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

5. jaanuaril kell 8.53 teatati töötavast vingugaasiandurist Narva linnas Tallinna maantee maja ühes korteris. Päästjad kontrollisid ruumid üle, kuid gaasireostust ei tuvastanud. Tegemist võis olla anduri rikkega. Päästjad soovitasid elanikel tagada ruumides õhu parem liikumine.

4. jaanuaril kell 11.18 märgati Sillamäe linnas Hariduse tänaval vastasmaja katuselt tõusmas suitsu. Päästjad kontrollisid kortermaja, selle pööningu ja keldri üle, kuid tulekahju tundemärke ei avastanud. Tegemist võis olla ventilatsioonitorust välja tuleva auruga.

Kell 9.49 tuli päästjatele teade maja põlengust Toila vallas Kohtla külas. Päästjate saabumise ajaks oli lauda sein osaliselt leekides ja tuli levis katuse alla. Kella 10.35ks oli tule levikule piir pandud. Laudas olnud kanad viga ei saanud. Põleng võis alguse saada kuumutuspirni kasutamisel tekkinud rikkest. Kell 20.30 sõitsid päästjad kohale, et veel kahte uuesti süttinud kollet kustutada.

Kell 5.34 anti teada hakkepuidu põlengust Sillamäe linnas sadamaalal. Päästjad asusid kustutama leegiga põlevat 500 ruutmeetrist hunnikut. Suurem leek suudeti kiiresti maha suruda. Kokku põles kahes hunnikus ja sadama poolt kaasati kustutustöödele rasketehnikat. Põleng likvideeriti kella 10.21ks. Kell 17.40 tuli päästjatele põlengukohale uus väljakutse. Päästetööd lõppesid kell 19.55. Uus väljakutse oli kell 21.09, kustutada tuli kaks väikest tulekollet. Objekti omanikuga lepiti kokku hakkepuidu hunniku pidev jälgimine ja vajadus hommikul hunnikute ümber ladumine uuesti süttimise vältimiseks.

Lääne-Virumaa

4. jaanuaril kell 17.12 tuli päästjatele teade maja põlengust Rakvere linnas Terase tänaval. Teataja oli ise majast lahkunud ja rohkem inimesi majas ei viibinud. Pääste saabudes olid leegid maja akendest väljas, põles puitmaja esineme korrus ja tuli oli levinud ka pööningule. Tule levikule pandi piir kell 18.29 ja kustutustööd lõppesid kell 19.50. Põleng võis alguse saada külmunud veetorude sulatamisest. Kustutustöödel osalesid Rakvere, Kunda, Väike-Maarja ja Tapa kutselised ning Aasukalda vabatahtlikud päästjad. 

Kell 13.57 teatati Rakvere linnas Laial tänaval korteriruumides kärsahaisust ja õrnast suitsust. Serveriruumis oli toimunud UPS seadme rike, põlengut ei olnud. Kohapeal olid tehnikud, kes rikkega tegelesid.

Kell 10.37 märkasid päästjad kontrollkäigul Väike-Maarja vallas Rakke alevikus Vahtra tänaval ühe väga tuleohtliku maja korstnast suitsu. Hoonel puudus osaliselt katus, kahjustatud olid elektrijuhtmestik. Päästjad leidsid hoonest kaks joobekahtlusega isikut, kes kütsid majas oleva kapiga ahju, ruumis oli suits ja ving. Ahju kütmine peatati ja keelati küttekollet kasutada.

Kell 8.59 tuli häirekeskusesse teade, et Vinni alevikus Tööstuspargi tänaval põleb hakkepuit. Päästjatel tuli kustutada suurt hakkepuidu hunnikut. Kustutustöödel oli abiks rasktehnika, et tulepesasid hunniku seest leida. Kustutustööd lõppesid kell 20.46. Kustutustöödel osalesid Rakvere ja Väike-Maarja kutselised ning Kadrina vabatahtlikud päästjad.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

4. jaanuaril kella 11.02 ajal põles Põltsamaa vallas Mõhkülas elumaja korstna jalas tahm. Päästjad kontrollisid elamu tuleohutust ja õnneks põleng korstnast välja ei levinud.

Kell 17.07 käisid päästjad Põltsamaa vallas Mällikvere külas maasturi ja kaubikuga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid väljavoolanud vedelikud absorbentainega. Hiljem eemaldati sõidukid teelt.

Põlvamaa

4. jaanuaril kell 15.56 põles Kanepi vallas Karste külas elumaja kütteseadme korstnalõõrides tahm. Päästjad kontrollisid pööningu tuleohutust ja õnneks tuli lõõridest välja ei olnud levinud. Elanikele anti juhis kutsuda kütteseadmete korrasoleku ülevaatamiseks ja puhastamiseks korstnapühkija.

Tartumaa

Tulekahjus hävis elumaja.
4. jaanuaril kell 20.16 teatati, et Peipsiääre vallas Kodavere külas põleb on leekides elumaja. Häirekeskuseni jõudnud info järgi oli hoonest iseseisvalt välja saanud vanem meesterahvas. Põlengut oli püütud kustutada pulberkustutiga, kuid see ei õnnestunud ja põleng levis katkiste akende tõttu tekkinud tuuletõmbest kiiresti kogu majale. Päästjad jõudsid kohale 10 minutiga, kuid tuli ulatus selleks ajaks ühekordse elumaja (10x14 m) ustest, akendest ja katusest juba välja ning hoone oli suures osas hävinud. Ära hoiti põlengu levik lähedal asuvatele kõrvalhoonetele, kustutustööd lõpetati kell 00.49. Kiirabi andis kahele majaelanikule koha peal esmaabi, hospitaliseerimist keegi ei vajanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

Ohutusnõuetele mittevastava kamina ülekütmisest süttis maja sein.

4. jaanuaril kell 14.47 teatati häirekeskusele, et Tõrvas Metsa tänaval on elumajas suits. Kohale saabunud päästjad selgitasid, et kamina ja korstna juures olid süttinud vaheseina konstruktsioonid. Tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks ning tuleohutuse kontrolliks pidid päästjad kamina kubu ja osa seinast lahti võtma. Selgus, et kaminat oli pikka aega järjest köetud ning päästetöö juhi esialgsel hinnangul ei olnud selle osad ning korsten seina põlevmaterjalist konstruktsioonidest piisavalt kaugel ega isoleeritud. 

Viljandimaa

Suitsuandur andis märku torude sulatamisest alguse saanud tulekahjust.

4. jaanuaril kella 12.34 süttis Viljandis Lembitu tänaval kuumaõhupüstoliga torude sulatamisest elumaja vahelagi. Ilmselt oli säde torude läbiviikude kaudu vahelaele lennanud ning esimese ja teise korruse vahel täidiseks oleva saepuru süüdanud. Keldris torusid sulatanud elanik sai tulekahjust teada tänu käivitunud suitsuanduri häirele. Päästjad avasid vahelaes olevetele tulekolletele ligipääsuks ruutmeetri jagu põrandat. Õnneks tuli kaugemale ei levinud.

4. jaanuari kell 15.50 käisid päästjad Mulgi vallas Metsakülas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus võtsid ühe kannatanu kühvelraami abil sõidukist välja. Kiirabi viis haiglasse kaks kannatanut.

Kella 15.52 ajal süttis Viljandis Puiatu külas lausleekides põlema sõiduauto Opel Zafira. Päästjad kustutasid tulekahju kell 16.18. Auto süttis tõenäoliselt elektrisüsteemi rikkest. Sõiduki teisaldamine jäi omaniku ülesandeks.

Kell 22.27 teatati, et Põhja-Sakala vallas Paaksima külas on elektriposti otsas näha sädemeid. Päästjad nägid kaarleeki ja valvasid voolu välja lülitamiseni ohuala. Põleng sumbus ise.

5. jaanuaril kell 7.55 teatati kõrgepingeliinide põlengust Viljandi vallas Koidu külas. Päästjate saabudes oli põlengut näha kõrgepingeliini posti otsas. Päästjad valvasid elektri välja lülitamiseni ohuala. Seejärel sumbus põleng ise. Päästjad lahkusid sündmuskohalt kell 9.33.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

5. jaanuaril kell 00.59 teatati häirekeskusele, et Kuri külas põleb sauna rookatus lahtise leegiga. Tõenäoliselt sai põleng alguse kütteseadme kasutamisest. Päästjad panid tulelevikule piiri kella 02.35ks. Lõplikult likvideeriti ca 3x5 meetri suuruse sauna põleng kella 04.02ks. Sündmusele reageerisid Kärdla ja Käina päästjad.

Läänemaa

4. jaanuaril kell 9.40 teatati häirekeskusele, et Haapsalus Uuemõisa alevikus on tööruumides tunda vingugaasi ning töötajad kurtsid, et on raske hingata ja silmad kipitavad. Haapsalu päästjad tuvastasid, et õhusaaste on tekkinud keskküttekatla rikke tõttu maha jooksnud põlevkiviõlist. Inimesed evakueeriti hoonest ning päästjad asusid absorbentainega katma ca 200-300l masuuti. Ruumid ventileeriti ning masuudi utiliseerimisega tegeleb objekti esindaja.

Raplamaa

4. jaanuaril kutsuti päästjad Kehtna valda Ingliste külla ja Rapla linna Salu tänavale, kus eramajade küttekolletes ja korstnates oli tekkinud tahmapõleng. Päästjad lasid põlengutel kontrolli all vaibuda, vaatasid üle läheduses asuvad ehituskonstruktsioonid ning palusid mõlemal perel kiiremas korras kutsuda korstnapühkija kütteseadmeid hooldama.

Saaremaa

4. jaanuaril kell 11.40 teavitati häirekeskust, et Muhus Tusti külas on põlema süttinud elumaja korsten. Päästjad kustutasid tule pliidi alt ning kasutades pulberkustutit ja korstnaluuda, suutsid intensiivselt põlenud korstna seestpoolt ära kustutada. Kuumuse tagajärjel tekkisid korstnajalga praod, mistõttu kuni korstnapühkija käimiseni ja küttekollete üle kontrollimiseni, seda kütta ei tohi.