Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-8 jaanuar 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

5.01 kell 14.37 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Rannamõisa teel on kaks sõiduautot kokku põrganud ning üks valgustuspost on maha sõidetud. Päästjad eemaldasid ohtlikult viltuse tänavavalgustusposti ning vabastasid sõidutee liiklusele.

5.01 kell 23.18 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Sõle tänavale, kus restorani fritüüris oli toiduõli põlema läinud. Lilleküla päästjad olid kohal kell 23.21 ning kustutasid õlipõlengu CO2-kustutiga. Kella 23.33ks oli põleng likvideeritud ning ruumid tuulutatud.

6.01 kell 21.05 tõttasid päästjad Nõmmele Puusepa tänavale, kus põles eramaja hoovis abihoone lahtise leegiga. Nõmme päästjad olid kohal kell 21.13 ning nägid, et leekides on 5-ruutmeetrine väliköök. Suitsusukeldujad sisenesid hoonesse tulekollet otsima ning leeke maha suruma. Samaaegselt kustutati hoonet ka väljastpoolt. Hoonest toodi välja üks lämmastiku balloon. Kella 21.37ks olid tulekahju lokaliseeritud ning kella 22.58ks likvideeritud. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud.

7.01 kell 18.16 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Pelguranna tänavale, kus korteri elaniku enesetunne halvenes pärast duši kasutamist. Kahtlus oli, et tegu oli gaasilekkega. Inimesed tulid korterist välja. Päästjad olid kohal kell 18.21 ja mõõtsid korteris kõrge vingugaasi kontsentratsiooni. Ruumid tuulutati ja probleemi allikas oli renoveerimise käigus paigaldatud vannitoa uks, mis ei taganud piisavat värske õhu juurdevoolu gaasiboilerile. Seetõttu tekkis mittetäieliku põlemise läbi eluohtlik vingugaas. Kiirabi vaatas kohapeal korteris viibinud inimesed üle.

Harjumaa

5.01 kell 19.49 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Vatsla külas Harku-Rannamõisa teel on kokku põrganud kaubik ning sõiduauto. Keila päästjad eemaldasid masinatelt akuklemmid, reguleerisid liiklust politsei saabumiseni ning katsid masinatest välja voolanud vedelikud saepuruga. Kiirabi vaatas kohapeal ühe autojuhi üle ning viis teise haiglasse tervisliku seisundi hindamiseks.

6.01 kell 10.49 said päästjad info, et Saku vallas Roobuka külas Tõdva-Hageri teel on kokku põrganud sõidu- ja veoauto. Sõiduauto oli kokkupõrke tagajärjel kraavi paiskunud ning veoautost olid vedelikud välja voolanud. Päästjad katsid vedelikud absorbentainega ning aitasid sõiduauto juhi kiirabiarstide hoole alla.

6.01 kell 11.17 sai häirekeskus teate põlevast küünist Lääne-Harju vallas Laane külas. Esimesena kohale jõudnud päästjad nägid, et kuur mõõtudega 14 x 8 meetrit oli lausleekides ja praktiliselt täielikult hävinud. Päästjad panid tulekahju levikule piiri kella 12.00ks ning likvideerisid põlengu 12.54ks. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud, kuid kuuris hävisid tööriistad, puidutööpingid ja mootorratas.

6.01 kell 11.19 sõitsid päästjad väljakutsele Viimsi valda Laiakülla Pärnamäe teele, kus toitlustusasutuse ventilatsioonisüsteemis oli tulekahju. Töötajad olid restoranis voolu välja lülitanud ja ise ohutuse huvides välja läinud. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 11.28 ning nägid, et restorani söegrilli väljatõmbesüsteemis oli olnud põleng, mis kustutati enne päästjate kohale jõudmist. Põlengu käigus sulasid osaliselt elektrijuhtmed, mistõttu anti töötajatele korraldus elektrit mitte sisse lülitada, enne kui elektrik on süsteemi üle vaadanud. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud.

Jõelähtme vallas Loo alevikus ajas Pirita jõgi üle kallaste

6.01 kella 15.54 sai Päästeamet info, et Harju maakonnas Jõelähtme vallas Loo alevikus on Pirita jõel jää hakanud kuhjuma ja üle kallaste ajama. Olukord võeti jälgimise alla ning järelkontrolli käigus kell 21.26 oli veetase tõusnud umbes 2 meetrit. Kolm Jõeääre teel asuvat eramut olid ohustatud. Sündmuse paremaks hindamiseks kasutati drooni, mis aitas kaardistada üleujutusala. Selgus, et inimeste evakueerimist ei ole vaja, kuid vajalik oli aktiivne ja kiire sekkumine, sealhulgas vee ümber pumpamine, liivakottide paigaldamine ja vee suunamine maaparanduskraavidesse, et vältida lähedal asuvate kruntide üleujutust. Sündmuskohal abistas üleujutuse ohjeldamisega kohalik omavalitsus, kelle tellitud rasketehnika aitas kraave kaevata vee ümber suunamiseks. Kraavidest on olnud abi ning täna kella 09.00 seisuga on veetase jõudsalt alanenud ning aktiivne sündmuse osa on kohapeal lõppenud. Tänase päeva jooksul kontrollitakse, kas veetase jääb püsima. Kokku käisid sündmuselt läbi kuue kutselise komando ning viie vabatahtliku päästekomando päästjad koos veepumpade, paadi, ATV-de ja muu vajamineva tehnikaga.

7.01 kell 03.24 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Vaidasoo külas Vaida-Urge teel on puitmaja elanik ajanud laua pealt maha põleva küünla ning tuba on seetõttu süttinud. Assaku päästjad olid kohal kell 03.40, kes nägid, et tulekahju oli enne päästjate jõudmist vahtkustutiga kustutatud. Küünla maha ajanud inimene sai mõningaid põletushaavu ning päästjad aitasid kannatanu kiirabiautosse, kes viidi haiglasse. Kohapealsel vaatlusel selgus, et ruumides puudus nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Samuti oli küttekolle katki ning ka korstnapühkija polnud omajagu aega kollet puhastamas käinud.

7.01 kell 12.12 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Pärnamäe külas Pärnamäe teel põleb kahekordne maja. Pirita päästjad olid kohal kell 12.22 ja nägid majast suitsu tulemas. Suitsusukelduslüli sisenes majja ning kella 12.59ks oli tulekahju lokaliseeritud ja kella 14.21ks likvideeritud. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse sellest, kui elanik proovis külmunud torusid kuumaõhufööniga sulatada. Üks hetk aga oli elektrikilbis elaniku sõnul pauk käinud ja kui elanik naases kilpi kontrollimast, oli tuba juba suitsu täis. Päästjad pidid osa katusekonstruktsioone avama, et tulekahjule ligi pääseda. 

7.01 kell 17.12 sõitsid päästjad Harku valda Muraste külla Lee teele, kust oli tulnud teade tahmapõlengust ja leekidest korstnast. Muraste vabatahtlikud kohapeal lahtist leeki ei näinud. Päästjad kontrollisid korstna termokaameraga üle ning puhastasid korstnalõõrid. Elanikku instrueeriti kutsuma korstnapühkija küttekolde põhjalikumaks hoolduseks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. jaanuaril kell 6.33 teatati Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Tuuslari tänaval kortermaja all kauplusest kostuvast suitsuanduri häirest. Hoone keldrist leiti katkine veetoru, veeaurude tõttu oli andur tööle rakendunud.

7. jaanuaril kell 4.37 anti teada, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Keskallee tänava korteris on suits sees. Suitsu põhjuseks osutus hooletult vannitoas suitsetamine. Tuleoht likvideeriti ja ruumid tuulutati.

5. jaanuaril kell 18.20 helistati häirekeskusesse, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Outokumpu tänaval kortermaja prügišahtis põleb prügikonteiner. Põleng kustutati ja kontrolliti üle ka trepikoda. Ohtu enam ei olnud.

Kell 10.19 nägi mööduja Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Keskalleel maja korstnast leeki. Kohale sõitnud päästjad kustutasid korstnapõlengu ära. Üle kontrolliti maja pööning, põlenguohtu ei olnud. Majas viidi läbi kodunõustamine. Omanik lubas kutsuda kohale korstnapühkija.

Kell 8.53 tuli teade Narva linnas Tallinna maantee korteris töötavast vingugaasiandurist. Päästjad gaasireostust mõõteseadmega ei tuvastanud, tegemist võis olla rikkis anduriga. Elanikel soovitati tagada ruumis parem õhu liikumine.

Kell 8.45 teatati hakkepuidu hunniku suitsemisest Sillamäe linnas Tööstuse tänaval. Kustutustööd lõpetati õhtul kell 19.57.

Lääne-Virumaa

7. jaanuaril kell 6.06 nähti Tapa linnas Kalevi tänaval majast tulevat suitsu ja leeki. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest lausleegis aiamaja. Hoones inimesi ei viibinud. Tulekahju kustutati kella 9.51ks.

6. jaanuaril kell 11.25 sõitsid päästjad Vinni alevikku Tööstuspargi tänavale kontrollima eelnevatel päevadel põlenud hakkepuidu hunnikut. Kohapeal tuvastati hakkepuidu hunnikus põleng ja alustati kustutustöödega. Kustutustööd lõpetati kell 19.21.

Kell 7.35 teatati kärssavast elektripistikust Tapa linnas Eha tänaval. Teataja ei osanud elektrit korteris välja lülitad. Päästjad vaatasid säriseva pistiku üle, tegu oli halva ühendusega. Kohale paluti kutsuda elektrikud.

5. jaanuaril kell 17.05 tuli teade Rakvere linnas Laial tänaval elektrikilbi põlengust. Päästjate saabumise ajaks enam põlengut ei olnud. Katlaruumis oli boiler kärssama hakanud, ohtu enam ei olnud ja kohale olid kutsutud tehnikud.

Ida-Eesti pommigrupp

Alates 2. jaanuarist on pommigrupil olnud 4 väljakutset, millest ühel juhul sooviti lõhkematerjali ära anda.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. oktoobril kella 23.48 ajal süttisid Jõgeva vallas Viruvere külas asuvas vineeritehases pressi vahel vineerplaatide servad, mille töötajad käsikustutiga ise kustutasid. Päästjad veendusid edasises tuleohutuses.

Põlvamaa

7. jaanuaril kella 15.52 ajal aitasid päästjad Kanepi vallas Krootuse külas Pärna tänaval kiirabil pääseda kodus tervisrikke tõttu kukkunud ja abitusse olukorda jäänud mehe juurde. Patsient viidi haiglasse, korteri valvamise võttis enda hooleks tema kohale saabunud tütar.

Tartumaa

5. jaanuaril kell 19.03 teatas Tartus Roosi tänaval kodus ratastoolist välja kukkunud 71aastane naine, et ei suuda enam ise püsti saada. Päästjad said uksest ilma jõuta sisse ja aitasid proua voodisse. Patsiendiga tegeles edasi kiirabi.

5. jaanuaril kella 19.30 ajal süttis Luunja vallas Kakumetsa külas elumajas asuva sauna kütmisel saun, kust tuli levis avatud ukse kaudu katuseräästasse ning katuseharja alla. Elanikud said majast iseseisvalt välja. Kustutustööde käigus leidsid päästjad majast ühe hukkunud kassi, teine jäi kadunuks. Hoone muutus tulekahju tagajärjel kasutamiskõlbmatuks. Põlengu täpsem põhjus on selgitamisel.

Kell 20.34 teatati, et Tartus Kesa tänaval põleb garaaž. Päästjad selgitasid, et majaga ühendud garaažis on süttinud maha voolanud diiselkütus ja tuli levinud ruumi ladustatud erinevatele materjalidele. Majaomanik oli püüdnud tulekahju pulberkustutiga piirata. Päästjad kustutasid tulekahju veejoaga. Kiirabi viis viga saanud inimese tervisekontrolliks haiglasse. Kell 22.10 teatati, et garaaži ukse vahelt tuleb jälle suitsu. Päästjad leidsid garaaži põrandaalusest mõned tulekolded, mis lõplikult kustutati.

6. jaanuaril kell 00.55 teatati, et Tartus Kalevi tänaval imbub põranda vahelt kortermaja teise korruse korterisse suitsu. Päästjad selgitasid, et köetud ahju tuhakambri põrand oli äärest läbi põlenud ja süüdanud vahelae tala. Tulekahju kustutamiseks avasid päästjad ruutmeetri jagu põrandat. Päästjad tuletavad meelde, et tulekahjust annab varakult märku suitsuandur, mis peab selleks olema korrektselt lakke kinnitatud ja patareid õigeaegselt vahetatud

6. jaanuaril kella 23.57 ajal süttis Tartus Tähe tänava eramaja köögis elektrisüsteemi rikkest mikrolaineahi. Tulekahjust andis märku suitsu- ja vingugaasiandurite häire. Pääste suitsusukeldujad sisenesid kööki, kust leidsid põleva mikrolaineahju, mis õue visati. Enne päästjaid olid sündmuskohale sattunud turvatöötajad majast välja aidanud majaomanikust naise. Kiirabi viis kannatanu haiglasse tervisekontrolli. Maja köök sai kuuma- ja tahmakahjustusi.

7. jaanuaril kella 10.18 ajal süttis Tartu vallas Maramaa külas korstna rikke tõttu ruutmeeter selle ümbrust. Selgus, et korstnas olnud suitsutoru oli sealt välja kukkunud. Ahju kasutamine keelati kuni see parandatud saab.

Kell 12.04 aitasid päästjad Peipsiääre vallas Nõva külas kiirabil pääseda kodus köögis kukkunud 85aastase naise juurde. Patsient aidati kiirabiautosse viia.

Kella 13.27 ajal teatati, et Tartus Kastani tänava majas on korteri saunas elektrikerisel näha leeke. Päästjate saabumise ajaks oli elekter välja lülitatud ja tuleoht taandunud. Tõenäoliselt olid elektrikerise kütteelemendid läbi põlenud. Kütmine keelati kuni kerise remont tehtud ja tuleohutus tagatud.

Kell 14.46 käisid päästjad Tartus Narva mnt kolme sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid teelt purunenud detailid ja aitasid autod treilerile.

Kell 20.53 aitasid päästjad Tartus K. A. Hermanni tn kiirabil pääseda kodus kukkunud 90aastase naise juurde. Kannatanu jõudis roomata telefonini, kuid ukse juurde enam mitte. Viga saanud naisega tegelesid edasi kiirabitöötajad. 

Valgamaa

7. jaanuaril kell 3.40 teatati, et Valgas Siguri tänaval põleb elumaja, mille katuse vahelt näha leeke. Päästjate saabudes olid leegid katusest ja ülemise korruse aknast väljas. Päästjad piirasid tulekahju leviku kõrval asuvatele majadele ning kustutasid põleva hoone kell 6.27. Tulekolletele ligipääsuks ja kustutustöödeks avati ulatuslikult hoone katust. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse majas asuva sauna kütmisest. 

7. jaanuaril kella 9.14 ajal põles Valga vallas Lutsu külas elumaja puhastamata korstnalõõrides tahm. Päästjate saabumise ajaks oli suurem põleng sumbunud, kuid korstnajalas oli näha endiselt hõõguvat tahma. Põleng summutati pulberkustutiga. Selgus, et korstnapühkija käis kütteseadmeid viimati hooldamas 5 aastat tagasi. 

Viljandimaa

6. jaanuaril kell 10.06 teatati, et Viljandi vallas Heimtali külas kukkus 89aastane mees sauna alla kaevatud auku. Päästjad tõstsid rinnust saati auku sattunud mehe välja. Kiirabi toimetas kannatanu tervisekontrolliks haiglasse.

Võrumaa

5. jaanuaril kell 9.34 teatati, et Võru vallas Võlsi külas lõhkus teehooldusauto maja hoovis asuva kütusemahuti, kust voolas ligi nelja ruutmeetrisele alale diiselkütus. Päästjad piirasid reostuse leviku kattes selle absorbentainega. Juhtunust teavitati keskkonnaametit, sest pinnasesse imbunud kütus võis päästetöö juhi esialgsel hinnangul ohustada põhjavett ja selle kaudu lähedal asuvast kaevust võetava joogivee puhtust.

Kell 15.43 teatati, et Rõuge vallas Mutemetsa külas vajus traktor läbi tiigijää ja jäi pooleldi vee alla. Päästjad veendusid, et juht oli tervelt välja saanud ning ohtu ümbrusele ei olnud. Traktori tiigist välja vintsimise korraldamine jäi traktoriomaniku ülesandeks.

6. jaanuaril kell 16.34 teatati, et Võru vallas Vivva külas põleb traktor. Elanikud summutasid leeke lume loopimisega. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult, ära hoiti tule levik viie meetri kaugusel asuvale garaažile.

Lääne päästekeskus

Kodunõustamine päästis vanahärra elu

Külmade ilmadega tasub pöörata suuremat tähelepanu oma naabritele ja vanematele sugulastele. Möödunud nädalal käisid Risti päästjad külma ilma tõttu kodukülastusi tegemas Läänemaal ning juhuslikult valiti külastamiseks kodu, kus maja aknad pimedad ja tundus, et ammu keegi kodus ei ole viibinud. Juhuslikult kuulsid päästjad hääli maja kõrval pisikeses saunamajas, kust leiti 90 aastane üksik vanahärra. Elanikku märgata oli keeruline, kuna pool ruumi kõrgust oli suitsuvinesse mattunud. Mees oli proovinud sooja saamiseks saunaahjule pikemat aega tuld alla teha, kuid tulutult. Tõmbama see ei hakanud. Päästjad tuulutasid koheselt ruumid ja vanahärraga vesteldes saadi teada, et tal on seal miinuskraadid olnud juba pikemat aega. Risti päästekomando meeskonnavanem Alari Oruste ütles, et vanahärra saab iseseisvalt küll toimetused tehtud, kuid niisugused külmakraadid olid liiga suur katsumus. „Väga vapper mees, et sellise külmaga veel toime tuli kuidagi. Kohale kutsutud kiirabi töötajad nägid mehe väga rasket seisundit ja arvasid, et täna sai päästetud selle mehe elu,“ ütles Oruste. Elaniku olukorrast teavitati ka valla sotsiaalametnikku ning mees viidi haiglasse järelevalve alla.

Järvamaa

7. jaanuaril kell 12.19 ajal süttis Järva vallas Kuksema külas põlema sõiduauto Renault. Sõiduki põlemine ümbritsevale ohtu ei kujutanud ning päästjad kustutasid selle kelle 12.51ks. Tulekahju sai alguse kapotialuse soojendamisest soojapuhuriga.

7. jaanuaril kell 17.24 teavitati häirekeskust, et Türil Mäekalda tänaval asuvas eramajas on tunda suitsu. Päästjad asusid otsima suitsu põhjustajat ning tuvastasid põlemise sauna seinakarkassis, mis oli süttinud kerisest. Põleng tekkis, kuna saunakerisest väljuv toru oli seinale liiga lähedale ehitatud. Päästjad likvideerisid põlengu kell 18.34.

Läänemaa

6. jaanuaril kell 13.28 kiirustasid päästjad Herjava külas toimunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli kurvist välja sõitnud ning maandunud tee kõrval asuvas võsastikus. Päästjad tegelesid süttimisohu kõrvaldamisega, kiirabi kontrollis sõidukijuhi tervist ning toimetas ta haiglasse.

Pärnumaa

5. jaanuaril kell 11.56 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Põhja-Pärnumaa vallas Rõusa külas. Kokku oli põrganud kaks rekat. Üks neist paiskus kraavi, teine – piima paakauto, jäi teele. Päästjad kasutasid hüdraulilisi töövahendeid, et kannatanu kraavi sõitnud sõidukist vabastada. Kannatanuga tegeles edasi kiirabibrigaad. Lisaks eemaldasid päästjad sõidukil süttimisohu vältimiseks akuklemmid.

5. jaanuaril kell 14.59 tuli häirekeskusele teade, et Pärnus Männi tänava kahekorruselises kortermajas on suits. Alumisest korterist imbus ahju kütmise ajal suits ülemise naabri korterisse, tõenäoliselt oli kahe korteri vaheline küttesüsteemi ühendus probleemne. Päästjad keelasid edasise kütmise, kuni korstnapühkija on käinud küttesüsteeme kontrollimas ja puhastamas. Korteris puudus vingugaasiandur. Tubade ventileerimiseks kasutati ülerõhuventilaatorit.

7. jaanuaril kell 8.27 käisid päästjad Pärnus Niidu tänaval kontrollima teadet, mille kohaselt tuleb ühekorruselise hoone lae vahelt suitsu. Päästjad põlengut ei tuvastanud, kuid palusid kutsuda elektrikud kontrollima elektrisüsteeme, milles võib olla rike ja mis ka suitsu tekitasid.

7. jaanuaril kell 11.05 teavitati häirekeskust põlengust Põhja-Pärnumaa vallas Viluvere külas. Pererahvas sulatas soojapuhuriga üles külmunud veetorusid ning tõenäoliselt vana elektrisüsteemi ülekoormuse tõttu läks juhe seina sees põlema. Tuli levis vahelaeni ning päästjate saabumise ajaks oli katusealune juba leekides. Omanikud püüdsid ka ise nii vee kui pulberkustutiga tulekahju ohjata, kuid paraku see ei õnnestunud. Päästjad juhatasid inimesed kiiresti majast välja ning asusid kustutustöödele. Päästjad kustutasid intensiivset põlengut nii väljast kui suitsusukeldusvarustuses päästjad ka seestpoolt. Kella 13.07ks suudeti tulekahju niipalju kontrolli alla saada, et see enam edasi ei levinud. Kustutustööde käigus päästeti hoonest pere koer ja kaks kassi. Tulekahju likvideeriti kell 14.57, tulekahjus sai esimene hoone korrus tugevaid vee- ja tahmakahjustusi, katus hävis paraku täielikult. Sündmusele reageerisid Järvakandi, Pärnu, Rapla, Türi ja Vändra kutselised ning Halinga ja Lokuta vabatahtlikud päästjad.

7. jaanuari pealelõunal kell 16.15 teavitas mööduja järelevalveta jäetud lõkkest Tori vallas Kurena külas. Päästjad kustutasid metsas kuuskede vahele tehtud lõkke.

7. jaanuaril kell 18.05 eemaldasid päästjad Pärnus Riia maanteel toimunud liiklusõnnetuses osalenud sõidukil süttimisohu.

8. jaanuaril öösel kell 3.24 avastati Kihnus Sääre külas asuva graaži põleng. Avastamise ajaks oli põleng 30 ruutmeetrise hoone sees ja katus oli juba sisse kukkunud. Päästjad said suure tule maha suruda kella 4.03ks ning lõplikult likvideeriti tulekahju kell 4.54. Põlemine sai alguse tõenäoliselt elektrisüsteemi rikkest.

8. jaanuaril kell 03.47 teavitati häirekeskust tulekahjust Lääneranna vallas Pivarootsi külas. Kahekorruselise rookatusega elamus oli süttinud põlema üks ruutmeeter seina. Kütteseadme kasutamisest tekkinud põleng likvideeriti kell 05.07.

Raplamaa

5. jaanuaril kell 9.20 teatati tahmapõlengust Kohila vallas Aespa alevikus. Päästjad likvideerisid korstnapõlengu ning soovitasid elanikel kiiremas korras korstnapühkija kutsuda. Hoones puudusid kohustuslikud suitsu- ja vinguandurid.

6. jaanuaril kell 4.00 tuli häirekeskusele teade, et Kehtna alevikus Männiku tänaval asuva eramaja kelder on suitsu täis, kuid pole aru saada kust suits tuleb. Päästjad tuvastasid suitsutekitajana pelletikatla, mille pealevoolutoru oli läbi põlenud ning hakanud seetõttu suitsu sisse ajama. Kuna majas oli töökorras elupäästev suitsuandur, pääses perekond kerge ehmatusega ja kiirabi abi vaja ei olnud.

Saaremaa

7. jaanuaril kell 19.09 teatati häirekeskusele, et Kuressaares Töö tänaval põleb maja esimene korrus. Tugeva ülekütmise tõttu oli süttinud kahe korruse vahelagi. Elanikud proovisid esialgu oma jõududega hakkama saada, avades uksed ja aknad, millel aga vastupidine efekt on ning tuli saab hapnikku ainult juurde ja intensiivistub. Lõpuks kohale kutsutud päästjad sulgesid kõik avad ning likvideerisid umbes 20 ruutmeetri suuruse põlengu kella 21.29ks. Hoones olnud suitsuandur ei olnud töökorras.