Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9 jaanuar 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

8.01 kell 23.57 sõitsid päästjad Kesklinna Lastekodu tänavale, kust oli tulnud teade põlengust viiekordses kortermajas. Teataja sõnul oli korteris kuusk süttinud. Esimesed päästjad olid kohal kell 00.03, kes sukeldusid suitsu sisse põlengut kustutama. Õnneks pandi tulekahju levikule piiri juba kahe minutiga ning kella 00.13ks oli tulekahju täielikult kustutatud. Kuusk süttis tõenäoliselt põlema küünlast. Korteris oli kaks inimest ja mõlemad viidi haiglasse kontrolli tervisliku seisundi hindamiseks. Korteris puudus suitsuandur.

9.01 kell 01.09 said päästjad infot, et Kristiines Tondi tänava ühest endisest varjendist tuleb palju suitsu. Lilleküla päästjad olid kohal kell 01.16 ja leidsid seest põlenud puidust kasti. Põleng kustutati ja kella 01.30ks oli sündmus lõppenud.

9.01 kell 06.39 teavitati päästjaid, et Kristiines Filtri teel on toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge ja ühes autos on inimene kinni. Kesklinna päästjad lõikasid hüdrauliliste tööriistadega kannatanu autost välja, kes viidi kiirabiga haiglasse kontrolli. Politsei jäi sündmusega edasi tegelema.

Harjumaa

8.01 kell 19.39 teavitati häirekeskust, et Saku vallas Kiisa alevikus Suvila tänava maja korstnast pillub sädemeid. Päästjad olid kohal kell 19.54 ning leidsid, et korstnas on tahm süttinud. Päästjad kontrollisid korstna üle ja lasid kaminas tulel kontrollitult ära põleda. Elanikul soovitati kutsuda korstnapühkija kütteseadme hooldamiseks, mida omanik lubas kiiremas korras teha.

8.01 kell 21.47 teatati häirekeskusele, et Harku vallas Tiskre külas Liiva tee lõigul on toimunud kahe auto kokkupõrge. Inimesed olid autodest väljas, kuid üks masin oli kraavis külili ja teine asetses keset sõiduteed. Päästjad olid kohal kell 21.57 ja eemaldasid masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Maha valgunud õlid kaeti saepuruga ning kella 00.18ks oli tee puhastatud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. jaanuaril kell 17.56 märgati Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Sõpruse tänava kortermaja 4. korruse aknas suitsu ning suits oli ka maja trepikojas. Korterist oli eelnevalt väljunud naine. Päästjad sisenesid põlevasse korterisse ja tõid välja meesterahva, kes anti üle kiirabi töötajatele. Põlengule pandi piir kell 18.25. Korter hävines tulekahjus. Põleng võis alguse saada hooletust suitsetamisest. Korteris puudus suitsuandur. Päästjad tuletavad meelde, et tulekahjust aitab varakult teada anda töökorras suitsuandur.

Lääne-Virumaa

8. jaanuaril kell 12.25 teatati Tapa linnas Kalevi tänaval laupäeval põlenud hoonest tulevast suitsust. Päästjad kustutasid suitseva põranda.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. jaanuaril kell 22.47 teatati, et Tartus Purde tänaval on korrusmaja trepikojas tunda suitsulõhna. Päästjad selgitasid, et ühe korteri köögis oli laps lõikelaua kuumale pliidile lükanud ja see pisut kärssama läinud. Põleng oli juba kustutatud ja elanikud tuulutasid tubasid. Kahjuks ei kuulnud ega märganud päästjad korteris kohustuslikku suitsuandurit, mis tulekahjust varakult märku annaks ning aitaks tõsisemal tulekahjul säästa elusid ja vara.

Elektriradiaatorist alguse saanud põlengust pääses aknast välja hüpanud mees

9. jaanuaril kell 1.47 teatati, et Luunja vallas Kabina külas Kellukese väikekohas põleb kahekorruseline elumaja. Teatajaks oli hoonest esimese korruse akna kaudu välja saanud meesterahvas. Tulekahjust oli märku andud ka majja paigaldatud suitsuanduri häire. Kiirabitöötajad võtsid jalga vigastanud mehe enda hoole alla. Päästjad said tule levikule kell 2.15 piiri peale ja kustutasid väikse kahekorruselise maja (5x7 meetrit) tulekahju kell 2.37. Põleng sai alguse esimeselt korruselt, kuid tulekahjustusi said maja mõlemad korrused. Esialgsetel andmetel põhjustas põlengu elektriradiaatori rike.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

8. jaanuaril kell 16.26 anti häirekeskusele teada, et Orjaku sadamas on inimene koos traktoriga läbi jää vajunud. Mees läks traktoriga jääle kalavõrke kontrollima, kuid vajus siis läbi jää. Ta sai ise sõidukist küll välja, kuid jääaugust välja iseseisvalt enam ei pääsenud. Mehel õnnestus saada taskust kätte telefon ja helistada vennale, kes UTV ja trossiga umbes kümmekond minutit vees olnud mehe välja tõmbas. Päästjate saabumise ajaks oli kalamees juba tuppa sooja viidud ning jäi ootama kiirabi. Tugevalt alajahtunud mees toimetati kiirabiga haiglasse.

Järvamaa

8. jaanuaril kell 23.17 teavitati häirekeskust põlengust Türi vallas Laupa külas. Hetkel teadmata põhjusel oli põlema süttinud 4 x 6 meetri suurune saunahoone. Päästjad kustutasid põlengu ca kümne minutiga. Ruumid ventileeriti.

Pärnumaa

8. jaanuaril kell 18.55 kiirustasid päästjad Põhja-Pärnumaal Libatse külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kokku olid põrganud veoauto ja sõiduauto. Päästjad alustasid juhi autost vabastamist hüdrauliliste töövahenditega ning andsid kannatanu üle kiirabile. Avarii teinud sõidukil eemaldati süttimisohu vältimiseks akuklemmid ning maantee puhastati avarii tagajärjel tekkinud prahist.

9. jaanuaril kell 00.57 sai häirekeskus teate põlengust Lääneranna vallas Koonga keskuses. Köetud oli suurt puukatelt, mille korsten otsast põlema läks ja nüüd sädemeid pildus. Pererahval paluti koheselt kütmine lõpetada ning lasta korstnal maha jahtuda. Päästjate saabudes enam korsten sädemeid ei pildunud ning katel oli tühjaks põlenud. Katlaruum ja korsten kontrolliti kogupikkuses termokaameraga üle, rohkem ohtu ei tuvastatud.

Saaremaa

8. jaanuaril kell 16.39 teatati häirekeskusele, et Kudjape alevikus Mündi tänaval asuvas elumajas on näha suitsu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid katlamajas suitsutoru vastu kuivama pandud riideeseme, mis kuumuse tulemusel põlema oli süttinud. Päästjad likvideerisid põlengu ning ventileerisid ruumid.