Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

Möödunud ööpäeval Tallinnas suuremaid päästesündmusi ei toimunud.

Harjumaa

9.01 kell 11.56 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Peetri alevikus Allika teel asuva ettevõtte territooriumil on hakanud paisuma ning tossama suurem hulk akusid ja patareisid, mida hoiustati suures metalltünnis. Ettevõtte töötajad viisid konteineri hoonest välja ning proovisid seda ka ise kustutada, ent tulutult. Kohale sõitsid Rae vabatahtlikud päästjad, kes kustutasid suitsevad akud. Kella 12.24ks oli oht likvideeritud.

9.01 kell 16.17 teatati häirekeskusele, et Saue linnas Koondise tänaval põleb kortermaja kõrval elektrikilp. Saue vabatahtlikud kiirustasid kohale ja nägid, et kilbist tuleb suitsu. Põleng kustutati, ala märgistati ohulindiga ja olukorrast teavitati elektrikuid, kes jäid rikkega edasi tegelema.

9.01 kell 16.34 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Krei külas Kuivajõe-Kose-Uuemõisa teel on sõiduauto kraavi sõitnud, mille autojuht ei saa masinast omal jõul välja. Kose päästjad tõttasid kohale ja lõikasid hüdrauliliste vahenditega masinasse augu, et juht kätte saada. Kella 16.56ks saadi inimene kätte ning anti üle kohapealsele kiirabibrigaadile.

10.01 kell 03.51 said päästjad infot, et Saue vallas Odulemma külas on ühekordne maja suitsu täis. Esimesed päästjad nägid kohale jõudes, et põleb seina ja lae vahel. Päästjad avasid konstruktsioone tulekolde leidmiseks ning tulekahju likvideeriti vahtkustutiga kella 04.36ks. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud. Tõenäoliselt sai põleng alguse elektrijuhtmestikust. Tulekahjust andis teada Nublu andur. Pererahvast ennast kodus polnud ja ilma nutika anduri teavituseta oleksid tõenäoliselt kahjustused olnud palju suuremad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. jaanuaril kell 00.53 teatati häirekeskusele töötavast alarmist Narva linnas A.Puškini tänava kortermajas. Küttetoru lõhkemise tõttu oli trepikojas rakendunud tuletõrjealarm. Päästjad tuulutasid trepikoja aurust ja kohale tulnud tehnikud sulgesid küttetorustiku.

9. jaanuaril kell 11.21 tuli teade Narva linnas Kreenholmi tänava kaubanduskeskuses töötavast ATSist. Alarm rakendus sprinklersüsteemi toru lekkest. Veevoolu peatamiseks keerasid päästjad pumbaruumis süsteemi kraani kinni.

Lääne-Virumaa

9. jaanuaril kell 19.40 tuli teade Tapa vallas Tamsalu linnas Kesk tänaval 2-korruselise maja ühest aknast tulevast suitsust. Kohale sõitnud päästjad avasid paksu suitsu täis vannitoa seinakonstruktsioone, et suitsu allikat avastada. Seina taga põles ligi 5 ruutmeetri ulatuses karkass, mis oli süttinud veetorustike sulatamisel. Päästjad tuletavad meelde, et torude sulatamisel tuleb vältida lahtise tule, leeklambi ja ka tööstusliku kuumaõhufööni kasutamist. Jäätunud torude sulatamiseks soovitame kasutada soojakaableid või kodust puhurit, kuid alati tuleb jälgida, et õnnetust ei juhtuks. Hätta jäädes tuleb küsida abi asjatundlikult torumehelt.

Kell 14.24 rakendus Rakvere linnas Kasarmu tänaval tootmishoone katlamajas automaatne tuletõrjesüsteem. Andurid andsid siiski teada külma tõttu purunenud sprinklersüsteemi torust, põlenguohtu ei olnud.

Kell 8.28 anti teada põlevast traktorist Väike-Maarja vallas Äntu külas. Hakkepuidu platsil oli laadimise ajal süttinud frontaallaadur. Masin põles lahtise leegiga ja põlengu tagajärjel hävines.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. jaanuaril kell 15.31 teatati, et Jõgeva vallas Järvepera külas sõitis auto teelt välja ja sattus küljele. Sõidukisse jäänud naine sealt ise enam välja ei saanud. Päästjad stabiliseerisid alguses auto, et see paigast ei nihkuks ja tagasid tuleohutuse. Seejärel keerati auto sujuvalt ratastele ning saadi kannatanu välja. Naine oli võimeline omal jalal kiirabiautosse liikuma, millega ta haiglasse tervisekontrolli toimetati.

Kell 21.04 käisid päästjad Põltsamaa vallas Mällivere külas Põltsamaa-Pajusi-Luige mnt 2. km sõidu- ja veoautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid viga saanud kannatanu sõiduautost välja tõsta ja kiirabiautosse viia. Kiirabi viis kannatanu Tartusse haiglasse. Ühtlasi eemaldati teelt suuremad purunenud detailid ja tagati liiklusohutust.

Tartumaa

9. jaanuaril kell 21.23 teatati, et Tartus Küüni tänaval asuvas restoranis süttis grillplaadil rasv. Olukorda märganud klient läks ärevusest olukorra üle kontrolli kaotanud klienditeenindajale appi, ning kustutas põlengu tagaruumist võetud kuuekilose pulberkustutiga. Tänu tublile mehele hoiti ära põlengu levik ventilatsiooni ja sealtkaudu hoonesse. Päästjad lülitasid seadmed välja ja kontrollisid edasist tuleohutust.

Viljandimaa

10. jaanuaril kell 2.55 teatasid Põhja-Sakala vallas Ängi küla elanikud, et üle põllu naabrite juures on näha tulekahju. Päästjad leidsid eest leekides hoone, mille katus oli juba sisse kukkunud. Kõrval asuva hoone, mida tõenäoliselt kasutati elamuna, aknad olid kuumusest pragunenud, kuid sinna tuli ei levinud. Ilmselt kõrvalhoone ja hoiuruumina kasutusel olnud hoone (180 m²) hävis tules täielikult. Kustutustööd lõpetati kell 6.30. Inimesi kohal ei olnud ja esialgu hoonete omanikku selgitada ei õnnestunud. Tulekahju tekkepõhjust ja hoonete omanikke selgitavad edasi inspektorid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

9. jaanuaril kell 13.45 said päästjad väljakutse Pärnu linna Lao külla, kus oli põlema süttinud ühekordne talumaja (Foto lisatud). Majas olid veetorud külmunud ning nende sulatamiseks jäeti tööle soojapuhur. Koju tagasi pöördudes leidis peremees eest põleva maja. Päästjate saabumise ajaks oli hoone lausleekides ning katus ja vahelaedki sisse vajunud. Sündmusele reageerinud Tõstamaa, Pärnu, Lihula ja Risti päästjad lokaliseerisid põlengu kell 15.16, kuid lõplikult kustutati tulekahju kella 16.58ks. Kahjuks hukkusid tulekahjus koer ja kaks kassi, neid päästa ei õnnestunud. Eluhoone hävines tules pea sajaprotsendiliselt. 

9. jaanuaril kell 22.26 sõitis Tori vallas Mannare külas kraavi betooniauto. Sõiduki juht ise välja ei pääsenud ning päästjad kasutasid hüdraulilisi töövahendeid juhi vabastamiseks. Kiirabi toimetas kannatada saanud juhi haiglasse.