Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

10.01 kell 12.21 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Astangu tänaval nähakse mahajäetud majast heledat suitsu. Päästjad olid kohal kell 12.27 ja leidsid, et hoonesse tehtud lõkkes põletati kaableid. Põleng likvideeriti kella 12.41ks.

10.01 kell 12.52 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Okka tänava korteris on tugev vingugaasi kontsentratsioon. Teataja oli eelnevalt väljakutsele saabunud kiirabibrigaad, kes kutsus appi päästjad korteris olnud isiku transpordiks kiirabiautosse. Nõmme päästjad tõid korterist inimese välja, kes viidi kiirabiga haiglasse kontrolli. Päästjad selgitasid välja, et korteris oldi ahju valesti köetud, mille tagajärjel oli tekkinud vingugaas. Korterisse paigaldatud suitsuandur oli defektne ja vingugaasiandur puudus sootuks. Kohale jäi korteri omanik, kel keelati küttekeha kasutada enne uute andurite hankimist.

10.01 kell 18.43 sõitsid päästjad Kesklinna Tartu maantee kõrghoone juurde, kust oli tulnud teade suitsust ja kärsahaisust 6. korrusel. Väljakutsele reageerisid Kesklinna ja Lilleküla päästjad, kellest esimesed olid kohal kell 18.47. Päästjad kiirustasid kuuendale korrusele. Suitsu tuli korrusel olevast serveriruumist. Enne ruumi sisenemist evakueeriti inimesed. Serveriruumist leitigi kärssama läinud elektrikilp, mis kiirelt kustutati. Kilbist eemaldati vool ja rikkega jäid edasi tegelema objekti esindajad.

10.01 kell 19.04 laekus häirekeskusele info, et Lasnamäel J. Koorti tänava kortermaja korter on paksult suitsu täis. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 19.10 ja nägid suitsu ka trepikojas. Allikas leiti 9. korruse korterist ja nähti, et diivanil põleb tekk, mis kiirelt vahtkustutiga kustutati. Selgus, et inimene oli elutoas sigaretti suitsetades magama jäänud ning tekk oli süttinud. Õnneks ärkas elanik seepeale üles ja ta viidi kiirabiga haiglasse. Korteris puudus töökorras suitsuandur. Teataja oli hea naaber, kes lisaks häirekeskusele helistamisele koputas ka naabrite ustele ning suunas inimesed päästjate jõudmiseni õue.

Harjumaa

11.01 kell 04.37 tuli häirekeskusele teade, et Lääne-Harju vallas Paldiski linnas Paldiski Lõunasadamas nähakse umbes 200-meetriselt tankerlaevalt tulemas suitsu. Sündmusele reageerisid Paldiski, Keila, Lilleküla ja Nõmme päästjad ning Lohusalu vabatahtlikud. Esimesena olid kohal Paldiski päästjad kell 04.48, kes nägid, et kohapealne laevameeskond oli alustanud juba kustutustöödega. Suitsu nähti aeg-ajalt tulemas laeva vööri osast trümmist. Laevas veeti palmiõli, mis oli õnneks tulekahju tekkimise ajaks suuremas osas maha laaditud. Päästjad käisid koos laevameeskonnaga trümmis, kus üks pumpadest oli üle kuumenenud. Lahtist põlemist polnud ning tankeriruum tuulutati. Kella 06.50ks oli laev tuulutatud ning sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. jaanuaril kell 8.30 sõitsid päästjad Sillamäe linnas sadama territooriumile, kus oli taas põlema süttinud hakkepuidu hunnik. Kustutustööd käivad ja kaasatud on sadama rasketehnika.


11. jaanuaril kell 5.03 helistati häirekeskusesse ja teatati vingugaasist Sillamäe linnas Sputniku aiandusühistu ühes elumajas, inimesed väljusid hoonest. Elanikud olid puitbriketiga ahju kütmas ja ahi ajas sisse. Tööle hakkas ka suitsuandur. Päästjad keelasid ahju kütmise, sest leidsid ahjul mitmeid ehituslikke vigu. Lähipäevil viivad päästjad majas läbi kodunõustamise. Päästjad hoiatavad, et katkisest kütteseadmest võib alguse saada hävitavate tagajärgedega tulekahju. Põlengute ennetamiseks tuleb kütteseadet regulaarselt hooldada ning selle korrasolekut kontrollida. Leitud vead tuleb enne kasutamist parandada. Eramaja omanik saab hooldada kütteseadmeid ise, kuid iga 5 aasta tagant peab ka tema kutsuma professionaali, kes ahjud ja pliidid puhastaks ning nende korrasoleku üle vaataks.

10. jaanuaril kell 22.06 teatati suitsust Lüganuse vallas Kiviõli linnas Aasa tänava kortermajas. Tegemist oli siiski toidukõrbemisega ja põlenguohtu ei olnud. Päästjad tegid selgitustööd ja aitasid korterit tuulutada.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. jaanuaril kell 17.36 teatati, et Põltsamaa vallas Tallinn-Tartu mnt 147. kilomeetril hakkas sõiduauto Audi A4 kapoti alt suitsu tulema ja näha leeke. Päästjate saabumise ajaks oli juht koos reisijatega mootorile lund loopides põlengu peatanud. Päästjad eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed. Liiklusohutuse tagamiseks vedasid päästjad auto kõrvalteele.

Võrumaa

11. jaanuaril kell 00.42 käisid päästjad Võru vallas Kasaritsa - Kubja mnt 3. kilomeetril eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuuna sulgenud puud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

10. jaanuaril kell 23.12 kiirustasid päästjad Kehtna valda Saksa külla, kus oli auto kraavi sõitnud ning katusele paiskunud. Sõidukijuht pääses omal jõul välja ning kiirabi kontrollis ta tervise üle. Haiglaravi mees ei vajanud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu.

Saaremaa

10. jaanuaril kell 15.20 teavitati häirekeskust tulekahjust Lülle külas. Päästjate saabumise ajaks oli pool hoonest tulekahjus juba hävinenud ning teine pool katusest leekides. Päästjatele oli sündmuskohale ligipääs väga keeruline – teed sündmuskohta olid väga libedad ja kitsad ning läbipääsematud. Päästjad rajasid autodega ligipääsemiseks teed mootorsaega puid saagides, ise teedele kinni jäädes ja välja tõmbamiseks traktori abi vajades. Esimesena kohale jõudnud Salme ja Torgu vabatahtlikud alustasid koheselt kustutustöödega, kuid hoone katus oli juba sisse kukkunud ning maja põles lausleegiga. Kõrvalhooneid tulekahju ei ohustanud ning hoones sees inimesi ei olnud. Tõenäoliselt elektrisüsteemi rikkest alguse saanud tulekahju likvideeriti kell 19.40. Sündmusele reageerisid Salme ja Torgu vabatahtlikud päästjad ning Kihelkonna ja Kuressaare kutselised päästjad.