Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. jaanuar 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

11.01 kell 16.44 sõitsid päästjad Lasnamäele Paekaare tänava üheksakorruselise kortermaja juurde, kust oli tulnud teade suitsusest trepikojast. Kesklinna päästjad tõttasid kohale ja leidsid suitsu allika ühest 9. korruse korterist. Nimelt oli seal pliidil põlema läinud puidust alus, mis kustutati enne päästjate jõudmist. Ruumid tuulutati ja edasist ohtu polnud.

11.01 kell 23.10 said päästjad taas kutse Lasnamäele Paekaare tänavale, kuid sedapuhku ühte teise kortermajja. Maja trepikojas oli tunda suitsu lõhna. Päästjad saabusid kohale ning leidsid, et trepikojas oldi paberit põletatud. Ohutuse huvides kontrolliti üle kõik maja korterid ning ka liftišaht. Rohkem põlemist ega suitsu ei leitud ja tõenäoliselt oligi keegi trepikojas paberit põletanud, mille peale kutsuti kohale päästjad. Kella 23.42ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Harjumaa

11.01 kell 11.16 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Vaidasoo külas Korjukse teel on eramaja korstnast näha leeke. Kose päästjad olid kohal kell 11.33 ja nägid, et korstnas on toimunud tahmapõleng. Päästjad kustutasid põlengu, kontrollisid kütteseadme termokaameraga üle ning vestlesid elanikuga kütteseadme regulaarse hoolduse olulisusest.

11.01 kell 22.59 teatati häirekeskusele, et Maardus Avara tänaval põleb sõiduauto lahtise leegiga. Muuga päästjad kustutasid põleva Citroeni kella 23.51ks.

Ida päästekeskus

Jõgevamaa

11. jaanuaril kell 8.55 teatati, et Põltsamaa vallas Nõmavere külas on elumaja korstnast näha leeke. Päästjad selgitasid, et puhastamata korstnalõõrides oli süttinud tahm ja pigi. Elanikud olid pliidi all tule summutanud ja põleng taandus ning õnneks tuli lõõridest välja ei levinud. Päästjad eemaldasid korstnajalast osa tuhka ja põlenud tükid. Majaomanikule anti ülesanne kutsuda korstnapühkija ning lepiti kokku kodu tuleohutusalane nõustamine, mille käigus antud juhiste täitmine üle kontrollitakse.

Põlvamaa

11. jaanuaril kell 10.36 käisid päästjad Kanepi vallas Kaagvere külas eemaldamas teelt suurt murdunud puud.

Tartumaa

11. jaanuaril kell 10.23 teatati Elva vallas Purtsi külas elektriliinile kukkunud puust. Elekter oli liinist väljalülitunud ja päästjatel õnnestus oks eemaldada.

Kell 14.34 teatati, et Elvas Soo tänaval on elumaja aeda lõksu jäänud metskits. Päästjad püüdsid looma kinni ja toimetasid loodusesse.

Valgamaa

11. jaanuaril kell 15.32 käisid päästjad Tõrva vallas Pikasilla külas eemaldamas murdunud puud Tõrva-Pikasilla tee 11. km.

Viljandimaa

11. jaanuaril kell 12.01 käisid päästjad Mulgi vallas Kamara külas kolme sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu, katsid väljavoolanud vedelikud absorbentainega ja viimaks eemaldasid teelt purunenud detailid.

Võrumaa

Eile päeval käisid päästjad Võrumaal kolmel väljakutsel eemaldamas teedelt murdunud puid.

Ida päästekeskus

Jõgevamaa

10. jaanuaril kell 17.36 teatati, et Põltsamaa vallas Tallinn-Tartu mnt 147. kilomeetril hakkas sõiduauto Audi A4 kapoti alt suitsu tulema ja näha leeke. Päästjate saabumise ajaks oli juht koos reisijatega mootorile lund loopides põlengu peatanud. Päästjad eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akult juhtmed. Liiklusohutuse tagamiseks vedasid päästjad auto kõrvalteele.

Võrumaa

11. jaanuaril kell 00.42 käisid päästjad Võru vallas Kasaritsa - Kubja mnt 3. kilomeetril eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuuna sulgenud puud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

10. jaanuaril kell 23.12 kiirustasid päästjad Kehtna valda Saksa külla, kus oli auto kraavi sõitnud ning katusele paiskunud. Sõidukijuht pääses omal jõul välja ning kiirabi kontrollis ta tervise üle. Haiglaravi mees ei vajanud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu.

Saaremaa

10. jaanuaril kell 15.20 teavitati häirekeskust tulekahjust Lülle külas. Päästjate saabumise ajaks oli pool hoonest tulekahjus juba hävinenud ning teine pool katusest leekides. Päästjatele oli sündmuskohale ligipääs väga keeruline – teed sündmuskohta olid väga libedad ja kitsad ning läbipääsematud. Päästjad rajasid autodega ligipääsemiseks teed mootorsaega puid saagides, ise teedele kinni jäädes ja välja tõmbamiseks traktori abi vajades. Esimesena kohale jõudnud Salme ja Torgu vabatahtlikud alustasid koheselt kustutustöödega, kuid hoone katus oli juba sisse kukkunud ning maja põles lausleegiga. Kõrvalhooneid tulekahju ei ohustanud ning hoones sees inimesi ei olnud. Tõenäoliselt elektrisüsteemi rikkest alguse saanud tulekahju likvideeriti kell 19.40. Sündmusele reageerisid Salme ja Torgu vabatahtlikud päästjad ning Kihelkonna ja Kuressaare kutselised päästjad.