Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval said Põhja regiooni päästjad 10 väljakutset teedele või elektriliinidele langenud puid eemaldama, millest 2 olid Tallinnas ning 8 Harjumaal (v.a Tallinn). Märkimisväärseim neist tuli 10. oktoobril kell 13.40 Kiili vallast Luige alevikust Kaasiku põigult, kus eramaja katusele oli langenud puu, mis ähvardas tuulega edasi akendesse kukkuda. Risti päästjad eemaldasid mootorsaega puu katuselt kella 14.14ks.

Tallinn

10.10 kell 12.03 teavitati häirekeskust, et Kesklinnas Tartu maanteel ripub TV antenn ohtlikult üle kõnnitee. Kesklinna päästjad eemaldasid rippes antenni.

10.10 kell 16.51 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Karjamaa tänavale, kus neljakorruselise kortermaja ülemise korruse korterist tuli suitsu ja kärsahaisu. Korteri elanikud olid korterist välja tulnud ning suits tekkis pannil kõrbema läinud toidust. Päästjad tuulutasid korteri ning trepikoja ja kiirabi vaatas elanikud kohapeal üle.

10.10 kell 21.03 said Lilleküla päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Telliskivi tänavale, kus parklas oli puu all põlema pandud kaks vatitekki. Päästjad kustutasid tekid kella 21.14ks ning sündmusega tegeles edasi politsei.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. oktoobril kell 11.57 käisid päästjad Elva vallas Lapetukme külas aitamas kiirabil pääseda oma korteris kukkunud ja hätta jäänud üksiku vanema inimese juurde. Selleks avasid päästjad akna väljastpoolt ja sisenesid ukse avamiseks ruumidesse.

Kell 12.37 käisid päästjad Tartus Puiestee tn kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja katsid välja voolanud vedelikud absorbendiga. Kiirabi viis ühe kannatanu haiglasse.

10. oktoobril kell 15.58 teatati, et Tartus Otslava külas süttis kõrvalhoone. Teate järgi olid ruumid musta suitsu täis, tulekahjust andis märku ka suitsuanduri häire. Päästjate saabumise ajaks oli tubli peremees elektri välja lülitanud ning tühjendanud põlevasse tuppa kaks pulberkustutit, millega ta suurema osa põlengust summutas. Pääste suitsusukeldujad leidsid ruumi tagumisest otsast laadimisel olnud tööriistade akud, millest põleng oli tõenäoliselt süttinud. Tulekolded kasteti veega üle ning akude jäänused toodi ohutuse tagamiseks õue. Meeskonnavanem kiitis peremeest kiire ja asjatundliku tegutsemise eest.

Kella 18.03 ajal põles Kastre vallas Imste külas 100ruutmeetrise kasvuhoone osa, mille päästjad veejoaga kustutasid. Enne päästjaid summutas omanik leeke aiavoolikuga. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 22.21 ajal lekkis Tartus Anne tn korteri köögis tsentraalgaasi torustiku kraan. Päästjatel õnnestus kraan sulgeda, rikke parandamiseks kutsus omanik tehnikud.

Viljandimaa

10. oktoobril kell 11.01 teatati, et Viljandis Riia tn tuleb mööblipoe ventilatsioonist suitsu. Kohale saabunud päästjad kontrollisid esialgu hoonet seest, kuid sealt põlengut ei leitud. Seejärel ronisid päästjad läbi katuseakna katusele, kus oli näha ka pleki vahelt imbuvat suitsu. Plekk-katust avati kahe paani ulatuses ning selgus, et paariruutmeetrisel alal põleb katusesoojustus ja veidi puitkonstruktsiooni. Algjärgus põleng kustutati veejoaga. Esialgsel hinnangul süttis tulekahju laelambitrafo rikkest.

Võrumaa

10. oktoobril kella 12.16 ajal põles Võrus Nõmme tänaval kõrvalhoones (3x10 m) väikeses puidutöökojas imur ja vahelagi. Päästjate saabumise ajaks oli omanik imuri kustutanud, päästjad eemaldasid vahelaele levinud tulekolletele ligipääsuks laeplaadi ja mõned lauad.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud. 10. oktoobril oli päästjatel veel 3 väljasõitu puude eemaldamiseks teedelt ja liinidelt (Tapa ja Haljala vallas ning Narva-Jõesuu linnas).

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

10. oktoobril kell 16.04 teavitas Palade küla elanik häirekeskust, et Palade-Kõlunõmme teele on langenud kokku viis puud ning sealt autoga läbi sõita pole võimalik. Päästjad eemaldasid puud teelt, et inimesed taas liikuma saaks. Samal õhtul teavitati, et ka Tahkuna küla majaka teele on kukkunud neli mändi. Päästjad eemaldasid ka selle ohu teelt.

Läänemaa

10. oktoobril käisid päästjad kahel korral eemaldamas teele kukkunud puid.

Pärnumaa

10. oktoobril käisid päästjad neljal korral eemaldamas teele kukkunud puid.

10. oktoobril kell 16.46 said päästjad väljakutse Põhja-Pärnumaa valda Tõrdu külla, kus eakas elanik oli ahju teinud tule ning unustanud seejuures siibri avada. Selle tulemusel käivitus suitsuandur ning naabrid otsisid päästjatelt abi. Kohale saabunud päästjad ventileerisid suitsused ruumid ning selgitasid korterielanikule õigeid kütmisvõtteid. Kütta tuleb mõistlike kogustega, et vältida ahju ülekuumenemist, alati tuleb avada siiber ning seda mitte liiga vara sulgeda ning kindlasti on oluline ka küttekolde regulaarne hooldamine ja puhastamine professionaalide poolt selleks, et vältida tahmapõlenguid korstnas.

Raplamaa

10. oktoobril käisid päästjad neljal korral eemaldamas teele kukkunud puid.