Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

12.10 kell 15.26 said päästjad väljakutse Piritale Vabaõhukooli teele, kust oli tulnud teade suitsust tänaval. Toss pidavat tulema metsatuka seest vanadest punkritest. Pirita päästjad olid kohal kell 15.43 ja leidsidki, et ühes mahajäetud punkris oli tehtud lõket. Lõke oli järelevalveta ja kustutati. Põlengust anti teada linnaosavalitsusele.

12.10 kell 17.02 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Pallasti tänava parklas on sõiduauto kütusepaak purunenud ning maas on umbes 5-ruutmeetrine diislikütuse loik. Kesklinna päästjad katsid loigu saepuruga ning omanik tegeles edasi auto teisaldamisega.

13.10 kell 07.56 sai häirekeskus teate, et Kesklinnas Estonia puiesteel on hoone ukse ees kahtlane must plastikust tööriistakast. Kesklinna päästjad piirasid ala ohulindiga ning Põhja pommigrupi demineerijad tegid kindlaks, et tegu oli hoopis tühja rotilõksuga.

Harjumaa

12.10 kell 17.27 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Ruila külas Ääsmäe-Haapsalu-Rohuküla teel on kaks autot kokku põrganud ning sõidukitest lekib vedelikke. Keila päästjad eemaldasid autodelt akuklemmid ning katsid loigud absorbendiga. Õnnetuses osalenud kolm inimest said ise autodest välja ja ühe neist viis kiirabi PERH-i tervisliku seisundi hindamiseks.

12.10 kell 18.46 sõitsid päästjad Loksale Tallinna tänavale, kust oli tulnud teade suitsu täis korterist. Teatest ilmnes, et korteri omanik oli päeval ahju kütnud, mõne aja pärast oli tuli ahjus kustunud ja omanik ise oli korterist lahkunud. Naastes nägi omanik, et tema korter ja trepikoda on suitsu täis. Loksa päästjad olid kohal kell 18.50 ning sisenesid korterisse, kust suits alguse sai. Kontrolliti üle teised maja korterid. Põlengut ei leitud pööningult ega teistest korteritest. Lõpuks tehti kindlaks, et suits tuleb laekonstruktsioonide vahelt ja alustati kontrollavamistega. Vahelaest leiti kaks tulekollet, mis kiirelt kustutati. Kella 21.37ks oli põleng likvideeritud. Eeldatavasti sai põleng alguse raudtorust, mis ühendas ahju kivikorstnaga. Raudtoru paigaldus vahelakke ei vastanud nõuetele ning selle kuumaks ajamisel oligi vahelagi süttinud. Korteris, kus köeti polnud ei suitsu- ega vingugaasiandurit.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

Möödunud ööpäeval oli 10 päästjate väljasõitu Jõgevamaal seotud tormituultes murdunud teedele kukkunud puudega.

12. oktoobril kell 8.18 teatati, et Põltsamaal Tallinna mnt kukkus murdunud puu PVC-materjalist garaažile. Päästjad eemaldasid puu.

Kell 12.07 teatati, et Jõgeval Tulika tn ohustavad maja tormituules lahti tulnud katuseeterniidid möödujaid. Päästjad tõid eterniidid alla, edasine ohutuse tagamine jäi majaomaniku ülesandeks, keda olukorrast teavitati.

Kell 23.45 teatati, et Jõgeva vallas Kudina külas kukkus puu elektriliinidesse ja maja pihta ning sissesõiduteele. Päästjatel õnnetus puu eemaldada, kohale tulid ka elektrikud. Kahjustada sai maja katus, kinnistu aed ning värav.

Tartumaa

Möödunud ööpäeval oli 11 päästjate väljasõitu Tartumaal seotud tormituultes murdunud teedele kukkunud puudega.

12. oktoobril kell 15.33 teatati, et Tartus Saekoja tn on sõiduauto Toyota Corollale kukkunud murdunud puu. Päästjad vabastasid auto puu alt.

Kella 23.24 ajal teatati häirekeskusele, et Tartus Tuglase-Kreuzwaldi tn ristmiku lähedal on murdunud puu kukkunud tänavavalgustuse ja foori elektriliinidele ning need ripuvad tee kohal. Päästjad eemaldasid puu teelt ja turvasid valgustuse hooldusettevõtte töötajate kohale saabumiseni ohuala.

Valgamaa

12. oktoobril kell 12.53 käisid päästjad Otepää vallas Kähri külas eemaldamas teelt murdunud puid.

Viljandimaa

Möödunud ööpäeval oli 8 päästjate väljasõitu Viljandimaal seotud tormituultes murdunud teedele kukkunud puudega.

Võrumaa

Möödunud ööpäeval oli 4 päästjate väljasõitu Võrumaal seotud tormituultes murdunud teedele kukkunud puudega.

Ida päästekeskus

Ida-virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud. 12. oktoobril oli Ida -Virumaa päästjatel 14 väljasõitu erinevatesse maakonna piirkondadesse puude eemaldamiseks teedelt ja liinidelt.

Lääne-Virumaa

12. oktoobril oli Lääne-Virumaa päästjatel 11 väljasõitu erinevatesse maakonna piirkondadesse puude eemaldamiseks teedelt ja liinidelt.

12. oktoobril kell 23.43 sõitsid päästjad Rakvere linnas Tallinna tänavale kaupluse parklas põlevat prügikasti kustutama.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

12. oktoobril kell 17.33 said päästjad väljakutse Kohila alevisse, kus Jõe tänava tööstushoones oli tekkinud tulekahju tolmuärastussüsteemis. Sinna lennanud sädemest hakkas hõõguma ventilatsioonitorus olev tolm. Päästjad uhtusid kogu süsteemi veega läbi ning kohapealsed tehnikud jäid olukorda kontrollima. Päästesündmus lõpetati kell 19.11.