Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-16. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Möödunud nädalavahetus polnud tormikahjude poolest Põhja regiooni päästjatele nii tegus kui eelmine. Siiski käisid päästjad teedele ja elektriliinidele langenud puid likvideerimas 15 korral. 4 neist olid Tallinnas ning 11 Harjumaal (v.a Tallinn). Suurim neist toimus 15.10 kell 07.57, kui Kohila päästjad sõitsid Kose valda Tuhala külasse Vaida-Urge teele elektriliinidele kukkunud kaht puud eemaldamas.

Tallinn

13.10 kell 14.58 sõitsid päästjad Piritale Vabarna teele, kus ehitustööde käigus oli mees kolmandalt korruselt kukkunud umbes 2,5 meetrit teise korruse tellingutele. Kuna kannatanu transport oli raskendatud, siis tõid Muuga päästjad inimese oskuslikult nööripäästevarustust kasutades tellingutelt alla. Kannatanu anti üle kiirabi hoole alla.

14.10 kell 03.59 teatati häirekeskusele, et Mustamäel Kassi tänaval põleb autoteenindus. Täpsemalt põles autoteeninduse katlaruum. Päästjad kustutasid umbes 10-ruutmeetrise suuruse põlengu täielikult kella viieks hommikul. Eeldatavasti sai tulekahju alguse tähelepanematusest, kui jäeti lahti katla põleti uks, mille tagajärjel pääsesid põlemise produktid tervesse katlaruumi.

14.10 kell 06.55 said päästjad infot, et Haaberstis Paldiski maanteel põleb kaubanduskeskuse parklas auto lahtise leegiga. Lilleküla päästjad olid kohal kell 07.01 ning kustutasid sisepõlemismootoriga masina kella 07.19ks. Tulekahjus hävines täielikult auto salong.

Harjumaa

13.10 kell 23.41 teavitati häirekeskust, et Saue vallas Hüüru külas põleb Tammi tee äärsel ehitusobjektil soojak. Teataja sõnul kedagi soojakus sees polnud. Keila päästjad olid kohal kell 23.58 ning nägid, et lisaks soojakule põleb ka praht selle ümber. Koheselt alustati kustutustöödega ja kutsuti juurde veel kaks põhiautot. Kella 01.09ks saadi tulekahju kontrolli alla ning 01.48 oli põleng likvideeritud.

14.10 kell 14.07 sõitsid päästjad Maardusse Vana-Narva maanteele, kus 50m x 20m tööstushoone katusest oli väljas tume suits ja sees oli näha leeke. Kohapeal oli kuulda ka plahvatusi. Reageeriti väga suurte jõududega: kohale tõttasid 11 erineva kutselise ja vabatahtliku komando päästjad. Kohale jõudes tehti tööd kahes lõigus: töötas suitsusukelduslüli ning teine tegeles katusel lammutamise ning konstruktsioonide avamisega. Kella 16.47ks saadi tulekahju kontrolli alla ning 19.19ks oli põleng likvideeritud. Selgus, et hoones oli töötaja enne põlengut keevitanud ning ilmselt selle tagajärjel olid süttinud värvid ja lakid. Tulekahju arenes hoonest läbi purunenud akende välja ning hoone konstruktsioonidesse. Päästjad kustutasid hoones sees põlema süttinud vedelikud vahuga ning samaaegselt võeti lahti seina- ning katusekonstruktsioone. Tulekahju levis umbes 40%-le katusest. Algselt tulekahju kustutada püüdnud töötaja viidi kiirabi poolt haiglasse tervisliku seisundi hindamiseks.

15.10 kell 15.13 said päästjad teate, et Keilas Tallinna maanteel on auto sõitnud piiretesse. Juht ei saanud viga, ent kokkupõrke tagajärjel lekkis autost vedelikke. Keila päästjad katsid lekke absorbendiga ning auto omanik tegeles oma sõiduki pukseerimisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

13. oktoobril kell 13.15 teatati, et Jõgeva Põhikooli spordisaali on sattunud tihane. Päästjad avasid linnu saali suitsuluugid ja tihane pääses vabadusse.

14. oktoobril kella 12.02 ajal murdusid Põltsamaal Kase tn kolm sidekaabli posti ja kukkusid koos kaabliga teele. Päästjad eemaldasid takistused teelt.

14. oktoobril kell 19.01 teatati Jõgeva vallas Võduvere külas metskitse ja sõiduautoga juhtunud liiklusavariist. Kohale saabunud päästjad eemaldasid hukkunud looma teelt. Autol sai kahjustada stange, inimesed viga ei saanud.

15. oktoobril kell 8.41 käisid päästjad Põltsamaa vallas Ringtee tn eemaldamas teelt murdunud puud.

Põlvamaa

14. oktoobril kella 11.48 ajal süttis Kanepi vallas Piigaste külas suitsusauna kerise kohal ruutmeeter lage, mille kohale saadetud päästjad veejoaga kustutasid.

Tartumaa

13. oktoobril kell 12.07 teatati, et Tartu vallas Kärevere – Kärkna mnt 4. km ripub tee kohal ohtlikult madalal elektrikaabel. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ohuala ja aitasid neid kaabli eemaldamisel.

Kell 13.16 teatati häirekeskusele, et Käärdi alevikus sõitis auto mootori põhjaga vastu kivi ning tekkinud rikke tõttu sattus teele õli. Päästjad katsid õli absorbentainega.

Kell 17.09 käisid päästjad Tartus Pepleri tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus eemaldasid avariijäänused teelt.

Kell 18.59 teatati häirekeskusele, et Elva vallas Palupera külas sai viga ATV-l oksa vastu sõitnud mees. Päästjad aitasid kannatanut liigutada ja kiirabiautosse tõsta.

15. oktoobril kella 12.15 ajal põles Tartus Siili tn sõiduauto mootoriruum, mille päästjad kustutasid. Tulekahju tõttu sai kannatada ka teine lähedal seisnud sõiduk. Politsei fikseeris olukorra. Esialgsel hinnangul võis tulekahju süttida elektrisüsteemi rikkest.

Kell 13.31 käisid päästjad Tartus raudtee tn kustutamas süttinud 240 liitrist plastist prügikasti.

16. oktoobril kella 6.23 ajal käisid päästjad Kastre vallas Sudaste külas sõiduauto ja põdraga juhtunud liiklusavariil. Põder oli lennanud kraavi ja õnnetuses hukkunud. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja aitasid tee liikluseks vabastada.

Valgamaa

14. oktoobril oli 5 ja 15. oktoobril 2 päästjate väljakutset Valgamaal seotud tugeva tuulega murdunud ja teedele langenud puude eemaldamisega.

14. oktoobril kell 15.21 teatati häirekeskusele, et Valgas Pärna pst tuleb kortermaja korterist suitsu. Päästjad selgitasid, et korteri köögis oli süttinud pliidi kohal kubu ja selle kõrval asuva kapi külg. Elanik oli veega juba kustutamist alustanud. Päästjad aitasid põlengu lõplikult kustutada ning tuulutasid ruumid.

Viljandimaa

14. oktoobril oli päästjate 2 väljakutset seotud murdunud teedele kukkunud ja 2 väljakutset elektriliinidele kukkunud puude eemaldamisega.

15. oktoobril kell 00.33 käisid päästjad Viljandi vallas Põrga külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad lõikasid läbi juhi turvavöö, et teda autost välja saada. Kannatanu anti üle kiirabi hoole alla.

Kell 19.04 teatas Viljandi vallas Maltsa küla piirkonnas Võrtsjärvel hätta jäänud paadisõitja, et tema paadi mootor ei käivitu ja ta on hämaras orientatsiooni kaotanud. Päästjatel õnnestus hädaline üles leida ja Arumetsa sadamasse pukseerida.

Võrumaa

14. oktoobril kell 13.09 teatati, et Võrus Vabaduse pst Semu kaubamaja hoovis kukkus murdunud kasepuu Ford kaubikule. Päästjad aitasid viga saanud sõidukilt puu eemaldada. Inimesed viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. oktoobril kell 18.16 tuli väljakutse Kohtla-Järve linna Järve linnaossa õlitehasesse. Põles jahutuskolonni isolatsioonis. Välisfassaadil põles 3 ruutmeetri suurune ala. Kustutustööd toimusid koostöös õlitehase meeskonnaga. Sündmusele reageerisid Kohtla-Järve, Jõhvi, Kiviõli ja Sillamäe päästekomandod ning Purtse vabatahtlikud. Päästjad lahkusid sündmuskohalt kell 21.28.

Kell 10.46 käisid päästjad Jõhvi vallas Kotinuka külas eemaldamas teele langenud suurt mändi.

Kell 04.27 sõitsid päästjad Narva linnas Oru tänavale, kus eemaldasid teele ja aiale kukkunud suure puu. (Lisatud foto)

14. oktoobril kell 19.52 tuli teade, et Narva-Jõesuu linnas merele lohesurfama läinud mees ei ole tagasi tulnud. Narva-Jõesuu ja Sillamäe päästjad aitasid otsida meest merelt, kandalt ja drooniga. Otsingud jätkusid ka järgmisel päeval, kuid meest ei leitud.

Kell 19.51 tundsid elanikud Kohtla-Järve linna Järve linnaosa Outokumpu tänava kortermaja trepikojas keemia- või gaasi lõhna. Päästjad kontrollisid trepikoja üle. Lõhn tuli prügišahtist, kuhu oli visatud lahtine värvipurk ning ohtu ei olnud.

Kell 19.50 tuli teade suurest murdunud puust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Tuuslari tänaval. Puu oli kukkunud teise puu peale. Koht piirati ohutuslindiga ja juhtunust teavitati omavalitsust.

Kell 18.43 anti teada, et Lüganuse vallas Kiviõli linnas Keskpuiestee mahajäetud majas on noored süüdanud hoone. Kohale tulnud päästjad tuvastasid, et hoones mängisid lapsed taskulampidega. Lapsed aeti hoonest välja.

Kell 11.08 teatati suitsust alajaamas Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosa Sõpruse tänaval. Hoone kontrolliti üle, põlengut ei tuvastatud. Sündmusega jäid edasi tegelema elektrikud.

Kell 5.20 teatati Alutaguse vallas Kurtna külas angaarist tulevast suitsust. Betoonist angaaris hoiti puitu. Põlesid virnades pakendatud lauad hoones sees. Enne päästjate kohale jõudmist kustutati põlengut nelja pulberkustutiga. Päästjad eemaldasid terveid puidupakke põlevatest laudadest. Põleng lokaliseeriti kell 7.16 ja päästjad sõitsid sündmuselt ära kell 10.19. Päästetöödel osalesid Jõhvi, Kohtla-Järve, Sillamäe, Iisaku kutselised ja Mäetaguse vabatahtlikud päästjad. Põlengu põhjust uuritakse. 

13. oktoobril kell 19.09 teatati Jõhvi linnas Veski tänaval garaažist tulevast suitsust ja kuulda oli praksumist. Päästjad kustutasid ühes garaažiboksis põlenud prügi. Põleng teisi hooneid ei ohustanud.

Kell 18.28 tuli häirekeskusesse teade Sillamäe linnas Viru puiestee kortermaja keldrist tulevast suitsust. Hoone keldris põles plastikust ämbri sees prügi. Päästjate kohale jõudes oli põleng kustutatud. Päästjad kustutasid üle ning tuulutasid keldrit ja sissekäiku.
Kell 17.57 sõitsid päästjad Narva-Jõesuu linnas Suur-Lootsi tänavale sadamasse, kus paadi veest välja tõstmisel lekkis kütust. Päästjad aitasid poome paigaldada.

Lääne-Virumaa

15. oktoobril said päästjad Lääne-Virumaal 3 väljakutset puude eemaldamiseks teedelt.

14. oktoobril olid Lääne-Virumaa päästjatel 5 väljasõitu puude eemaldamiseks teedelt ja liinidelt.

14. oktoobril kell 20.51 märkasid päästjad Viru-Nigula vallas Mahu külas suurt järelevalveta lõket. Lõke ohustas läheduses roostikku ja lõket teinud inimestel puudusid läheduses kustutusvahendid, lõke kustutati.

Kell 18.17 sõitsid päästjad Rakvere linnas Jaama puiesteele, kus poisid olid teinud raudtee lähedal mahajäetud hoones põrandale lõkke. Poisid jooksid päästjate saabudes minema. Päästjad kustutasid põlengu.

Kell 14.53 said päästjad väljakutse Viru-Nigula valda Kõrtsialuse külla Tallinn-Narva maanteele, kus oli toimunud kahe sõiduauto vahel avarii. Päästjad aitasid hüdrauliliste tööriistade abil kannatanud ühest avariilisest autost välja. Avarii tagajärjel hukkus üks inimene ja 5 sai kannatada. Täpsem info sündmuse kohta politseilt.

13. oktoobril said päästjad Lääne-Virumaa päästjatel 4 väljasõitu puude eemaldamiseks teedelt ja liinidelt.

13. oktoobril kell 13.09 teatati Kadrina alevikus Pargi tänaval huvikooli juures lahtisest kaevust. Kadrina vabatahtlikud päästjad leidsid kaevuluugi lillepeenrast ja panid selle oma kohale tagasi.

Kell 10.43 kutsuti päästjad Tapa linna Pargi tänava koolimajja, kus tunti gaasi lõhna. Päästjate saabumise ajaks tuulutati juba ruume. Ruumid kontrolliti päästjate poolt üle ja ohtu enam ei olnud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmise nädala jooksul oli pommigrupil 5 lahingumoona sündmust, mille käigus tehti kahjutuks 57 lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Möödunud nädalavahetusel käisid päästjad tormituulte tõttu teedele kukkunud puid eemaldamas 36 korral. Läänemaal ja Pärnumaal (9), Järvamaal (8), Saaremaal (5), Hiiumaal (4) ja Raplamaal (1).

Pärnumaa

14. oktoobril kell 04.01 teatati häirekeskusele, et Pärnus Raba tänaval põleb taas hakkpuiduaun. Päästjad tuvastasid auna sisemuses suured tulekolded ning asusid koos kohaliku rasketehnikaga neid laiali tõstma ja kustutama. Päästetööd kestsid kella 12.54ni. Sündmusele reageerisid Pärnu ja Pärnu-Jaagupi kutselised ning Are ja Sindi vabatahtlikud päästjad.