Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Harjumaa

16.10 kell 8.26 teavitati häirekeskust, et Kose vallas Kose alevikus Ravila maanteel on tänavavalgustusliinile kukkunud puu. Kose päästjad olid kohal kell 8.35. Kuna liinis oli vool sees, siis teavitati elektrikuid ja puud prooviti vintsiga liinilt eemaldada. Puu saadi kätte, kuid võttis endaga kaasa ka liini. Maha kukkunud juhtmed ümbritseti ohulindiga, millega tegelesid edasi elektrikud.

16.10 kell 9.35 sõitsid päästjad Anija valda Ülejõe külla Raudoja-Vikipalu-Kehra teele, kus puu oli langenud elektriliinile. Kehra päästjad eemaldasid rippes puu kella 9.57ks.

17.10 kell 5.04 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Merenuka külas Merenuka teel näeb teataja metsatukas suurt järelevalveta lõket. Lohusalu päästjad olid kohal kell 5.28 ning kustutasid umbes nelja ruutmeetrise põleva oksahunniku.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

16. oktoobril kell 20.49 sai häirekeskus väljakutse Tartusse Lääne tänavale. Teataja sõnul tuli ühest korterist paksu suitsu ning ka trepikoda oli suitsu täis valgunud. Suitsusukelduslüli sisenes korterisse ning tõi sealt välja kolm kannatanut, kes kõik kiirabi poolt haiglasse toimetati. Magamistoas põlenud madrats kustutati. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 21.38.

Valgamaa

16. oktoobril kell 19.13 said päästjad väljakutse Valga linna Pikale tänavale. Kortermaja trepikojas oli tunda suitsulõhna ning kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad sisenesid akna kaudu esimese korruse korterisse ning tuvastasid seal toidukõrbemise, mis oli ka suitsuanduri aktiveerinud. Kedagi kodus ei olnud. Päästjad eemaldasid kõrbeva toidu pliidilt ning avasid aknad tuulutuseks.

17. oktoobril kell 7.26 sai häirekeskus väljakutse Tõrva linnas Viljandi tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli sõitnud vastu puud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu ning patsiendid anti kiirabile tervisekontrolliks üle.

Ida päästekeskus

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

16. oktoobril kell 08.11 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Koonga külas on liivakalluriga juhtunud õnnetus. Veok oli koorma maha laadimisel takerdunud tendi nurka pidi elektriliinidesse ning seetõttu süttis vähesel määral tendi kattematerjal. Tendi põleng hääbus vaikselt ise. Kuna sõiduk oli voolu all, kehtestasid päästjad 25 meetrise ohuala, kuni elektrike saabumiseni. Elektrikud maandasid rikkekoha ning veoauto sai liini alt välja sõita. Päästjad kontrollisid põlengukoha termokaameraga veel üle, rohkem ohtu ei tuvastatud. Sõidukijuht vigastada ei saanud.

Raplamaa

16. oktoobril kell 13.51 kiirustasid päästjad Märjamaa vallas Sõtke külas toimunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli kaotaud juhitavuse ning sõitnud teelt välja. Päästjad aitasid juhi autost välja, eemaldasid akujuhtmed süttimisohu eemaldamiseks ning lükkasid auto tagasi ratastele.