Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

18.10 kell 06.16 sõitsid Kesklinna päästjad Põhja-Tallinnasse Kalasadama tänavale, kus teataja oli sõitnud teelt välja nii, et auto rippus ühe rattaga vee kohal. Autos olnud inimesed olid terved ja autost miskit ei lekkinud, ent juht omal jõul autot kätte ei saanud. Päästjad vintsisid auto tervenisti tagasi kindla maa peale ning andsid sündmuse üle politseile.

Harjumaa

17.10 kell 14.58 teavitati häirekeskust, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus Sõpruse teel on Toyota maastur sõitnud teelt välja vastu alajaama betoonseina. Kokkupõrke tagajärjel immitses maasturi kapoti alt suitsu. Pirita päästjad eemaldasid autolt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja kiirabi vaatas autojuhi üle.

18.10 kell 01.34 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Ääsmäe külas Tallinn-Pärnu maanteel on veoauto teelt välja sõitnud ning tee on õli ja auto osi täis. Keila päästjad katsid teele valgunud õli absorbentainega ja puhastasid tee juppidest. Veoauto juht viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

17. oktoobril kell 13.11 kiirustasid päästjad Räpina vallas Verioramõisa külas juhtunud liiklusõnnetusele. Päästjad eemaldasid kraavi sõitnud autol süttimisohu.

Valgamaa

17. oktoobril kell 19.23 teatati häirekeskusele, et Tõrva vallas Kirikukülas on vanas maha jäetud koolimajas tulekahju. Kohale saabunud päästjad tuvastasid hoone põrandal 2 x 2 meetri suuruse põlengu, mis kustutati. Arvatavalt sai tulekahju alguse hoones lahtise tule tegemisest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. oktoobril kell 4.18 teatati põlengust elumajas Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas Lutsu tänaval. Kohale jõudnud päästjad leidsid ees maja esimesel korrusel lahtise leegiga põleva ühe toa. Inimene oli jõutud ruumidest välja aidata. Põlengule pandi piir kella 4.46ks. Põlengust andis teada Nublu suitsuandur. Põlengu tagajärjel tuba hävines, keegi kannatada ei saanud.


17. oktoobril kell 21.25 tuli häirekeskusesse teade juba tund aega piiksuvast suitsuandurist Narva linnas Kreenholmi tänava kortermajas. Päästjad tegid selgeks, et põlenguohtu ei olnud, suitsuandur andis piiksudes märku tühjenenud patareist. Patarei võeti seadmest välja ja elanikule tehti selgitustööd, et suitsuanduri töökorras olekut tuleb kontrollida testnupule vajutades vähemalt kord kuus. Aegunud või rikkis andur tuleb kindlasti välja vahetada, vajadusel patareisid vahetada. Õnnetusest suudab märku anda üksnes töökorras andur.

Kell 19.30 sõitsid päästjad appi Narva linna Tallinna maantee kortermajja. Ühe korteri sisemise ukse lukk oli katki läinud ja korteris viibis üksinda väike laps, ust ei olnud võimalik avada. Päästjad sisenesid korterisse evakuatsiooniluugi kaudu ja avasid ukse. Lapsega oli kõik korras.

Kell 9.35 teatati Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Sõpruse tänaval garaažide juures põlevast autost. Päästjate saabumise ajal põles garaaži ees õues sõiduauto lahtise leegiga. Omaniku sõnul süttis auto käivitamise ajal ja tegu võis olla elektririkkega. Auto hävis tules täielikult. 

Lääne-Virumaa

17. oktoobril kell 17.21 teatati eemal lõkke põletamisel tekkinud tugevast lõhnast Tapa vallas Jäneda külas. Päästjad kustutasid lõkke, kus põletati plastikut, vanu kanistreid ja riiet. Päästjad tuletavad jätkuvalt meelde, et lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, kaableid, plastikut, riideid ja ehitusjäätmeid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.