Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

18.10 kell 08.47 sõitsid päästjad Lasnamäele Suur-Sõjamäe tänavale, kus viiekorruselise tööstushoone katusest tuli leeki ja musta suitsu. Väljakutsele reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid viie komando päästjad. Kohale jõudes moodustati kaks töölõiku. Esimene neist sisenes hoones, et hoonet läbi otsida ja inimesi evakueerida. Teine suundus katusele, et põlengut kustutada ja katusekonstruktsioone avada. Katusele pääsemiseks kasutati redel- ja tõstukautot. Hoonest toodi kõik inimesed välja ning põlengut sees ei olnud. Põleng jäigi vaid katusele, mis lokaliseeriti kella 09.18ks ja 09.43ks kustutati täielikult. Hoone omaniku sõnul oli eelneval päeval katusel tehtud tuletöid. Eeldatavasti jäigi sealt üks säde katusematerjali vahele hõõguma, mis kolmapäeva hommikul süttis. Keegi tulekahjus viga ei saanud.

18.10 kell 16.21 said päästjad infot, et Kesklinnas Pärnu maanteel on toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge ning ühest sõidukist lekib kütust. Kesklinna päästjad katsid lekke ja vabastasid sõidutee. Sündmus anti üle kiirabile, kes kontrollis üle õnnetuses osalenud.

18.10 kell 16.31 teatati häirekeskusele, et Lasnamäel Pikri tänaval on sõiduauto teisele tagant sisse sõitnud ning tagumisest lekib vedelikke. Lasnamäe päästjad eemaldasid otsa sõitnud autolt akuklemmid ning puhastasid lekke.

18.10 kell 19.41 teavitati häirekeskust, et Põhja-Tallinnas Kopli tänava kortermajas on tunda gaasilõhna. Kopli päästjad olid kohal kell 19.44 ning nende mõõteriistad tuvastasid tõepoolest normist kõrgema gaasi näidu. Gaasi näit oli niivõrd suur, et otsustati hoone elanikest evakueerida. Gaasi allika leidmiseks kutsuti kohale gaasihooldusfirma esindajad. Lisaks Kopli päästjatele olid kohal ka Lilleküla päästjad ja tööd tehti kahes lõigus. Esimene neist tegeles korterite kontrollimise ja evakueerimisega, teine sulges hoonesse sisenevad gaasikraanid. Kell 20.57 pääseti sisse keldris asuvasse gaasikatlamajja, kus mõõdeti väga kõrge gaasi kontsentratsioon ning ruum ventileeriti ülerõhuventilaatoriga. Kui ruum oli tuulutatud, siis lubati katlamajja tehnikud, kes leidsid kella 21.05ks reostuse arvatava põhjuse. See oli ummistunud õhufilter, mis pärssis piisava värske õhu pealevoolu kütteseadmele. Avariimeeskond tuvastas ka, et kütteseade on hooldamata, mis tekitas halva tõmbe. Kella 22.04ks lubati inimesed taas korteritesse pärast küttesüsteemi hooldust ja päästjad naasesid paari tunni pärast hoonet kontrollima ja mõõtetöid tegema. Kõrget näitu enam ei tuvastatud ning kütteseadme vaatab lähiajal üle Päästeameti inspektor.

Harjumaa

18.10 kell 10.11 teavitati häirekeskust, et Saku vallas Tõdva külas on ehitusobjektil Scania veoauto teelt välja vajunud, mille paagist voolab välja diislikütust. Veoauto oli sõitnud kraavi, kuid juht viga ei saanud. Assaku päästjad katsid kütusepaagi lekke pastaga ning veoauto omanik tegeles edasi masina teisaldamisega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

18. oktoobril kell 17.32 tuli häirekeskusesse teade liiklusavariist Tartu vallas Puhtaleiva külas. Päästjad reguleerisid liiklust, aitasid avariilased sõidukid maanteelt ära liigutada ja puhastasid maantee.

18. oktoobril kell 16.00 sõitsid päästjad Tartu linnas Turu tänavale, kus noored olid teinud mahajäetud hoonesse lõkke. Päästjad kustutasid põrandal põleva prahihunniku ämbritäie veega.

Jõgevamaa

18. oktoobril kell 15.10 tuli päästjatele väljakutse Jõgeva linna Suurele tänavale, kus põles elumaja ja elanik oli hoonest välja saanud. Kohale tulnud päästjad leidsid hoonest tulekolde ja põleng kustutati kella 15.59ks. Elumajas põles kaks tuba ja põleng võis alguse saada tule tegemisel pliidi alla. Täpsemaid põlengu põhjuseid uuritakse. Maja elanik oli põlevast toast välja saanud akna kaudu. Kuna ta selle tagajärjel kriimustas oma kätt, vaatasid meedikud ta vigastused kohapeal üle.

Valgamaa

18. oktoobril kell 16.17 teatati häirekeskusele, et Valga linnas Peetri tänaval haigla keldris on hapnikuruum suitsu täis, inimesed kannatada ei ole saanud. Päästjate saabumise ajaks oli hoones elekter välja lülitatud. Kohapeal tuvastati hapnikuruumis balloonide täitmise mooduli juhtpuldi põleng. Põleng kustutati ja ruumid tuulutati. Keegi viga ei saanud.

Võrumaa

19. oktoobril kell 2.06 teatati elumaja põlengust Antsla vallas Tsooru külas. Kohapeal selgus, et omanik tegi lõket, majale ohtu ei olnud ja ohutusnõuded olid täidetud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. oktoobril kell 16.47 teatati Lüganuse vallas Purtse külas põllul põlevast sõiduautost. Teatajad püüdsid põlengut ise kustutada, kuid see ei õnnestunud. Auto põles põllul lahtise leegiga. Põleng kustutati päästjate poolt. Auto hävines.

Lääne-Virumaa

18. oktoobril kell 19.10 helistati häirekeskusesse ja teatati kahekorruselise maja põlengust Haljala alevikus Viru tänaval. Teataja sõnul väljusid kõik elanikud majast ja põleng sai alguse sauna osast. Päästjate saabumise ajaks põles hoones lahtise leegiga. Hoonesse sisenesid suitsusukelduspaarid, kes otsisid tulekollet ja tõid välja kaks kassi. Põlengule pandi piir kella 20.03ks ja kustutustööd lõppesid kell 21.43. Inimesed kannatada ei saanud. Hoones oli suitsuandur, kuid sellel puudusid patareid. Kustutustöödel osalesid Rakvere, Kunda ja Tapa kutselised ja Kadrina vabatahtlikud päästjad. Päästjate esialgse hinnangu järgi võis olla põlengu põhjuseks sauna kerise ühenduslõõri liiga väike ohutuskuja. Täpsem põhjus selgub menetluse käigus. Sündmust kajastas Kunda päästekomando oma sotsiaalmeedia kanalil.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18.10 kell 17.45 sõitsid päästjad Türi valda Tännassilma külla Oisu-Kärevere-Taikse teele, kust oli tulnud teade põlevast eramaja saunast. Türi päästjad olid kohal kell 17.53 ning nägid, et 5m x 8m saunahoone vahelae vahel on näha lahtist põlemist ning alustati kustutustöödega. Kella 18.10ks oli tulekahju lokaliseeritud ning 18.22ks täielikult kustutatud. Arvatavasti sai tulekahju alguse elektrijuhtme rikkest.

Saaremaa

18.10 kell 18.16 teavitati häirekeskust, et Saaremaa vallas Reo külas Risti-Virtsu-Kuivastu-Kuressaare tee ääres on traktorist välja voolanud ca kümne meetri pikkune ning ühe meetri laiune õlilaik. Kuressaare päästjad katsid loigu absorbendiga.