Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. oktoober 2023

Põhja päästekeskus

Tallinn

19.10 kell 15.56 teatati häirekeskusele, et Haaberstis Rannamõisa teel on toimunud liiklusõnnetus, kus teatajale on tagant otsa sõidetud. Kokkupõrke tagajärjel lekkis tagumisest autost õli ning sõidutee oli autode juppe täis. Lilleküla päästjad katsid lekke saepuruga, puhastasid sõidutee ja andsid sündmuse üle politseile. Kiirabi viis esimeses autos olnud kaks inimest tervisliku seisundi hindamiseks haiglasse.

19.10 kell 22.15 sõitsid päästjad Lasnamäele M. Härma tänavale, kus teataja nägi lahtise leegiga põlevat Renault mikrobussi. Lasnamäe päästjad oli sündmuskohal kell 22.20 ja nägid põlengut auto salongis, mis kiirelt veejoaga kustutati. Kella 22.30ks oli tulekahju täielikult kustutatud.

20.10 kell 05.59 said päästjad infot, et Lasnamäel Raadiku tänaval põleb sõiduauto ning sellest on kuulda ka plahvatusi, tõenäoliselt paagis oleva kütuse süttimisest. Lasnamäe päästjad kustutasid põleva masina vee ning vahuainega kella 06.24ks. Põleva masina juures said kuumakahjustusi ka kaks kõrvale pargitud autot.

Harjumaa

19.10 kell 08.42 teavitati päästjaid, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Kajaka teel on suur puu kukkunud teataja krundilt naabrimehe katusele. Lohusalu päästjad eemaldasid puu kasutades tõmberedelit ja jupitasid selle mootorsaega.

19.10 kell 18.54 käisid Loksa päästjad Kuusalu vallas Kolgakülas Liiapeksi-Loksa teel kaht sõiduteele langenud puud saagimas. Puud eemaldati teelt kella 19.16ks.

20.10 kell 05.50 teatati häirekeskusele, et Rae vallas Peetri alevikus Läike teel põleb veoauto lahtise leegiga. Assaku päästjad kustutasid reka veejoaga kella 06.06ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. oktoobril käisid päästjad neljal korral Kohtla-Järve linnas Järve linnaosas eemaldamas teele või liinidele langenud puid.


19. oktoobril kell 21.52 helistati häirekeskusesse ja teatati, et Kohtla-Järve linnas Ahtme linnaosas Puru tee kortermajas on meesterahvas lõhkunud gaasipliidi ja tunda on gaasi lõhna, samuti on ta pannud oma särgi põlema. Hilisem teataja andis märku suitsust trepikojas. Päästjate saabumise ajaks oli 4. korruse korteri elutoas põleng. Maja gaasikraan suleti. Päästjad evakueerisid 5. korruselt 6 täiskasvanut ja 3 last, ühe inimese tervist kontrollisid kiirabi töötajad. Põlengule pandi piir kella 22.17ks ja päästesündmus lõppes kell 23.02. Põlenud korterist leiti hukkunud kass.

Kell 19.45 paluti päästjaid appi Jõhvi linnas Kaare tänaval, kus väike laps oli lukustanud end korterisse ja vanemad ei saanud tuppa. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja avasid ukse. Lapsega oli kõik korras.

Lääne-Virumaa

19. oktoobril käisid päästjad kolmel korral eemaldamas teele langenud puid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. oktoobril kell 14.04 tuli häirekeskusesse teade kahekorruselise puitmaja põlengust Tartu linnas Vanemuise tänaval. Tegu oli mahajäetud majaga, mille katuse alt tuli suitsu ja majal ei olnud enam korstnat. Päästjad kontrollisid hoone üle, inimesi sees ei olnud. Hoone esimesel korrusel põles puitmaterjal. Põleng likvideeriti kella 15.15ks.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

20.10 kell 06.38 teavitati häirekeskust, et Pärnus Kesklinna sillal on toimunud liiklusõnnetus bussi ning sõiduauto vahel ja liiklus seisab mõlemas sõidusuunas. Pärnu päästjad olid kohal kell 06.44 ning tõmbasid esmalt sillalt ära sõiduauto. Seejärel puhastati tee autoosadest. Buss sai sillalt ära sõita omal jõul. Sild avati liiklusele taas kell 07.07. Kiirabi vaatas kohapeal üle õnnetuses osalenud sõiduauto juhi.