Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

27.02 kell 7.41 said päästjad väljakutse Mustamäele A.H.Tammsaare teele, kus tänavavalgustusposti kaabel rippus ohtlikult. Päästjad kontrollisid üle, et kaablis elektrit sees ei olnud, piirasid ala ohutuslindiga ja teavitasid sündmusest linnavalitsust.

26.02 kell 13.42 saadi väljakutse Lasnamäele Peterburi teele, kus oli toimunud liiklusavarii kahe sõiduki vahel. Päästjad likvideerisid sõidukitel süttimisohu.

26.02 kell 13.25 sõitsid päästjad Mustamäel Sõpruse puiesteele, kus katsid parkas pea 10 ruutmeetrile valgunud mootoriõli saepuruga.

Harjumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. veebruaril kell 20.40 teati suitsust Narva linnas Kreenholmi tänava kortermajas. Teataja sõnul oli ühes korteris midagi põlenud. Kohapeal selgus, et korteri elanikud olid toidu kõrbema lasknud. Ohtu enam ei olnud ja tube juba tuulutati. Kuna korteris puudus suitsuandur, määras meeskonnavanem omanikule lühimenetluse otsusega trahvi.

Kell 20.28 tuli väljakutse Lüganuse valda Püssi linna Metsa tänavale, kus elumaja korstnast pildus sädemeid ja tuli paksu suitsu. Kohale tulnud päästjad tühjendasid keldris katla, et lõpetada põlemine. Sädemete põhjuseks oli tahmane korsten. Päästjad viisid läbi kodunõustamise ja keelasid küttekolde kasutamise.

Kohtla-Järve Sompa linnaosas hukkus majapõlengus kaks inimest.
26. veebruaril kell 15.33 teatati häirekeskusele elumaja põlengust Kohtla-Järve linna Sompa linnaosas Oblika tänaval. Majast tulevast suitsust teatas naaber, kelle koputuse peale maja ust ei avatud. Teatajal paluti majja mitte siseneda ja ennast ohtu mitte seada. Esimesena sündmuskohale jõudnud Jõhvi päästjad alustasid koheselt suitsusukeldumise ja kustutustöödega. Päästjad leidsid majast mehe ja naise, kellest üks oli juba hukkunud ning teise inimese elu kiirabi töötajatel päästa ei õnnestunud. Elutoas põlesid diivan ja vaip. Päästetööd lõppesid kell 16.23. Päästjate sõnul ei töötanud majas suitsuandur. Põlengu täpne põhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

26. veebruaril kell 14.55 teatati, et Tartus Aardla tänaval on kortermajas gaasilõhn. Päästjad leidsid tsentraalgaasiga majas lekkekoha. Peakraani sulgemise järel leke peatus. Kahe elaniku tervist kontrollis kiirabi kohapeal.
Kell 16.17 käisid päästjad Tartus E. Wiiralti tänaval eemaldamas tee kohalt murdumisohtlikku puuoksa.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

Saaremaal hukkus elumaja tulekahjus vanem naisterahvas. Lisatud parandatud kellaajad.

27. veebruaril kell 01.18 sai Häirekeskus teate, et Kuressaares Kungla tänaval põleb puidust elumaja ning hoones võib olla kaks inimest. Päästjate kohale saabudes oli maja katusest leek väljas ning üks meesterahvas hoonest iseseisvalt väljunud. Meesterahvaga tegeles edasi kiirabi. Sündmuskohale jõudnud päästjad alustasid koheselt suitsusukeldumisega ja kustutustöödega. Kell 01.41 leiti majast hukkunud naisterahvas. Tulekahju lokaliseeriti kell 02.00 ning likvideeriti kell 03.34. Esialgsetel andmetel pole teada millest tulekahju alguse võis saada. Samuti puudub info, kas majas oli korrektselt paigaldatud töökorras suitsuandur. Täpsema põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus. Lisatud foto sündmuskohalt.

26. veebruaril kell 14.49 vajati päästjaid appi Ninase külas, kus meesterahvas oli oma talu hoovis kukkunud ning ei suutnud sealt enam omal jõul üles tõusta. Mustjala vabatahtlikud päästjad kiirustasid sündmuskohale ning tõstsid alkoholi tarbinud ja hoovimudasse kinni jäänud mehe tuppa sooja, ootama kiirabi saabumist.