Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.–13.02.2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

12.02 kell 11.54 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Lobjaka tänava kahekordse maja garaažist tuleb suitsu. Nõmme päästjad olid kohal kell 11.58. Garaaži sisenesid kaks suitsusukelduslüli tulekollet otsima, mis kiirelt likvideeriti. Selgus, et omanik oli garaažis laadinud oma auto akut, mis teadmata põhjusel süttis ja ümberkaudse põlevmaterjali süütas. Omanik ise oli tulekahju tekkimise ajal eemal ning suitsu märkas esimesena härra naaber. Üheskoos jooksti garaaži ja tõmmati auto sealt välja. Samuti summutati esimesed leegid pulberkustutiga. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 12.20ks. Ruumid tuulutati ja kiirabi vaatas omaniku kohapeal üle.

13.02 kell 02.29 sõitsid päästjad Mustamäele Ehitajate teele, kust oli tulnud teade töötavast Nublu andurist. Anduri töötamisele oli reageerinud juba ka turvafirma patrull, kuid nemad ei saanud korterisse sisse. Nõmme päästjad tõttasid kohale ja tugeva koputamise peale korteri uks siiski avati. Selgus, et inimene oli jäänud korteris toitu tehes magama. Ruumid tuulutati ülerõhuventilaatoriga ning kodanikule loeti sõnad peale, et toitu tehes ei tohi minna magama või kodust minema.

13.02 kell 07.09 teavitati häirekeskust, et Kesklinna J. Vilmsi tänaval on buss ja sõiduauto kokku põrganud. Õnnetuse tagajärjel immitses sõiduauto kapoti alt suitsu. Kohale jõudnud päästjad eemaldasid sõidukilt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Sündmusega tegeles edasi politsei.

Harjumaa

12.02 kell 16.13 teatati häirekeskusele, et Saue linnas Kivipõllu tänaval näeb teataja naabermaja korstnast tõusmas leeke. Keila päästjad olid kohal kell 16.20 ning nägid, et põleb tahm korstna sees. Päästjad kustutasid põleva tahma pulberkustutiga kella 16.54ks. Majaomanikul soovitati kutsuda korstnapühkija küttesüsteemi puhastamiseks.

12.02 kell 19.21 sõitsid päästjad Kose alevikku Pikale tänavale, kus teataja oli pärast puupliidi kütmist kuulnud korstnajala seest tavatut krabisemist. Samuti märkas helistaja tahmaluugist tulekuma. Kose päästjad olid kohal kell 19.28 ning leidsid, et korstnas on tahm süttinud. Päästjad kontrollisid korstnajala üle, lasid põlengul kontrollitult ära põleda ja soovitasid omanikul kutsuda korstnapühkija, mida ta ka kiiremas korras teha lubas.

12.02 kell 21.14 sai häirekeskus info, et Anija vallas Pillapalu külas Pillapalu-Aegviidu teel näeb teataja naabertalust leeke. Sündmusele reageerisid Kehra ja Aravete kutselised ning Aegviidu vabatahtlikud päästjad. Esimesed päästjad nägid, et territooriumil põleb saunamaja lahtise leegiga. Taluõuele pääsemiseks tuli jõuga avada värav. Kahe veejoaga lokaliseeriti põleng kella 21.54ks ning kustutati lõplikult kella 22.34ks. Keegi tulekahjus kannatada ei saanud ning tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. veebruaril kell 9.31 sõitsid päästjad Toila vallas Pühajõe külla Tallinn-Narva maanteele, kus oli toimunud kokkupõrge veoauto ja sõiduauto vahel. Õnnetuses keegi inimestest kannatada ei saanud. Päästjatel tuli sündmuskohale katta teele valgunud õli absorbendiga.

Lääne-Virumaa

12. veebruaril kell 15.39 anti teada Väike-Maarja vallas Triigi külas kortermaja köögis kubu juurest tulevast suitsust, kuulda oli ka pauku. Elanikel paluti korterist lahkuda. Päästjad tegid kindlaks, et kubu kõrval olevas harutoosis oli toimunud lühis. Päästjad avasid toosi, kontrollisid üle, ohtu enam ei olnud. Korterielanikule selgitati, et elektrit enne ei kasutataks kuni elektrik on süsteemi üle vaadanud.

Lõuna päästekeskus

Olulisi päästesündmusi möödunud ööpäeval lõuna regioonis ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. veebruaril kell 15.11 teatati häirekeskusele tulekahjust Aravete alevikus Päärna tänaval. Torude soojendamisest oli kõrvalhoone ühes seinas tekkinud väike tulekahju, mille elanikud ise kohe tulekustutit kasutades kustutasid. Päästjad kontrollisid olukorra turvalisuse tagamiseks veel üle ning ventileerisid ruumid.

13. veebruaril kell 07.41 kiirustasid päästjad Türi vallas Türi-Alliku külas juhtunud liiklusõnnetusele. Kokku oli põrganud kaks sõiduautot. Inimesed said omal jõul sõidukitest välja ning kiirabi toimetas mõlemad juhid tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad likvideerisid mõlemal sõidukil süttimisohu.

Pärnumaa

12. veebruaril kell 11.03 helistas häirekeskusesse Pärnus Kanepi tänaval elav inimene, kes tundis majas suitsuvingu. Olukorda kontrollima sõitnud päästjad tulekahju ei tuvastanud, kuid selgus, et väga pikalt hooldamata ahi kütmisel enam ei tõmmanud ning suits valgus majja. Päästjad soovitasid inimesel kiiremas korras kutsuda korstnapühkija kütteseadmeid hooldama ja üle kontrollima.

12. veebruaril kell 19.59 kiirustasid päästjad Pärnus Merimetsa tänaval juhtunud liiklusõnnetusele. Päästjad tõstsid külili olnud sõiduki ratastele ning lükkasid tee pealt ära. Lisaks eemaldati sõidukil süttimisoht ja puhastati tee autotükkidest.

12. veebruaril kell 22.33 vajati päästjaid Põhja-Pärnumaa vallas Loomse külas juhtunud liiklusõnnetusele. Sõiduauto oli libeduse tõttu sõitnud teelt välja kraavi ning katusele paiskunud. Autos olnud neli reisijat õnnetuses vigastada ei saanud. Päästjad eemaldasid sõidukil akuklemmid ning kontrollisid lekkeid. Kaasliiklejad pakkusid õnnetuses osalenud inimestele transporti ööbimispaika ning sõidukiga tegeleb edasi puksiirauto.

13. veebruaril kell 8.02 teavitati päästjad liiklusõnnetusest Pärnus Niidu tänaval. Sõiduauto oli libisenud vastu liiklusposti nii, et see kukkunus sõiduteele. Inimesega oli kõik korras, päästjad eemaldasid posti teelt, et see edasist liiklust ei takistaks.

Saaremaa

13. veebruaril kell 07.37 ajal juhtus liiklusõnnetus Käo külas Pihla teel. Äärmuslikult libeda tee tõttu sõitis auto kraavi ning vajus seal külili. Kohalikud elanikud aitasid inimesed sõidukist välja, keegi vigastada ei saanud. Auto lükati ratastele ning süttimisohtu ei tuvastatud.