Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. märts 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

11.03 kell 11.08 teavitati häirekeskust, et Kristiines Lille tänaval on töötava gaasipliidi peale jäetud toidupott, mis on läinud põlema. Teataja nägi seda korteri aknast, kuid kedagi korteris polnud. Lilleküla päästjad nägid köögi aknast suitsu tulemas. Päästjad valmistusid korterisse jõuga sisenema, kui jõudis kohale korteri omanik. Omanik tegi ukse lahti, pliit keerati kinni ja pott kustutati. Korteris olnud kass jäi terveks. Omanik oli poti unustanud töötavale pliidile ja ise korterist lahkunud.

11.03 kell 14.08 sai häirekeskus info, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval on trepikojas tunda kõrbemise lõhna ning ühes korteris töötab suitsuandur. Lilleküla päästjad tõttasid kohale ja avastasid kolmekorruselise puitmaja 2. korruse korterist, et elanik oli toidu põhja kõrvetanud. Ruumid ventileeriti ja kodukokaga vesteldi põhjalikult ohutust toiduvalmistamisest.

11.03 kell 16.12 sõitsid päästjad Kesklinna Vineeri tänavale, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Inimesed olid sõidukeist välja saanud. Päästjate ülesanne oli kohapeal eemaldada masinatelt akujuhtmed süttimisohu likvideerimiseks ja katta välja voolanud vedelikud saepuruga. Kui see oli tehtud, võttis sündmusega tegelemise üle politsei.

12.03 kell 06.14 teavitati häirekeskust, et Mustamäel Laki tänava tankla autopesulas oli midagi põlema süttinud. Pesulas ühtki sõidukit sees polnud, kuid väljast oli näha suitsu. Nõmme päästjad nägid põlengut pesula põrandal, mis suitsusukeldujate poolt kustutati. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse laelambi lühisest. Ruumid tuulutati ja kella 06.43ks oli sündmus päästjate jaoks lõppenud.

Harjumaa

11.03 kell 12.35 teatati häirekeskusele, et Saku vallas Männiku külas Valdeku järvel on jää peal kalamehed. Saku vabatahtlikud sõitsid kohale ja kutsusid kalamehed jäält ära. Päästjad tuletavad meelde, et Põhja-, Lääne- ja Kirde-Eestis on jääle minek keelatud. Seda seetõttu, et plusskraadid ja kevadpäike on siseveekogude jääkatte muutnud ebaühtlaseks ja õhukeseks ning jääl viibimine võib päädida läbivajumisega. Viimased jää pealt püütud kalad ei kaalu üle enda elu ja tervise ohtu panekut.

11.03 kell 14.06 sõitsid päästjad Viimsi valda Haabneeme alevikku Kaluri teele, kus kaevetööde käigus oli lõhutud Viimsi poolsaare peamine gaasitrass. Pirita päästjad olid sündmuskohal kell 14.14 ja kehtestasid lekkekoha ümbruses 200 meetrise ohuala. Ala sisse jäid ka elumajad, mis inimestest evakueeriti. Kohale saabusid ka gaasifirma esindajad, kes sulgesid lekke kella 15.19ks. Pärast seda lubati inimesed taas oma kodudesse. Gaasifirma jäi parandustöödega edasi tegelema ning päästjate jaoks oli sündmus lõppenud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

11. märtsil kella 17.31 ajal andis vingugaasianduri häire Põlva vallas Säässaare külas elumajas märku mürgistusohust. Päästjad selgitasid, et ving oli tuppa imbunud liiga vara suletud pliidisiibri tõttu. Elanikust 63aastane mees kaebas silmade kiputust ja halba enesetunnet, talle andsid esmaabi kiirabitöötajad. Päästjad selgitasid mehele, et siibrit ei tohi sulgeda enne kui tuli on sütelt täielikult kustunud. Lisaks anti mehele muud tuleohutusalast nõu.

Tartumaa

Suitsuandur päästis elud ja korteri.
11. märtsil kell 19.57 andis suitsuanduri häire märku tulekahjust Tartus Aleksandri tänava korrusmajas. Päästjad tõid korterist välja kaks kannatanut, kelle kiirabi haiglasse toimetas. Pliidi ümbruses oli toidukõrbemisest süttinud põlevmaterjal ja praht. Tulekahju õnnestus tänu varasele avastamisele kustutada enne selle kaugemale levikut.

Võrumaa

11. märtsil kell 13.46 teatati, et Setomaa vallas Uusvada külas on elumajas suitsulõhn. Tööle hakkas ka suitsuandur. Päästjate saabudes selgus, et süttinud oli pliidi kohale riputatud pajalapp. Hõõguv ja suitsev lapp viidi õue ja ruumid tuulutati. Päästjad hoiatavad, et pliidi kuumenevate osade lähedusse või veel enam kohale jäetud süttivatest asjadest võib saada alguse väga raskete tagajärgedega tulekahju. Ohust annab alati varakult märku töökorras suitsuandur, mis seekord ka toredasti olemas oli.

12. märtsil kell 7.59 teatati, et Võru vallas Kääpa külas sõitis auto vanasse mahajäetud majja. Päästjad aitasid tagumise ukse kaudu autost välja viga saanud mehe, kellega tegeles edasi kiirabi. Tuleohutuse tagamiseks eemaldati akult klemm. Juhtumi asjaolude selgitamiseks tuli kohale politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. märtsil kell 18.14 märgati Narva-Jõesuu linna Perjatsi külas metsatuka juures põllul suitsu. Pea 200 ruutmeetril põlenud kulu kustutasid päästjad kella 18.30ks kululuudade ja veega.

Kell 14.41 ja 14.55 kutsuti päästjad Narva linnas Paju pargi tiigi juurde, kus lapsed olid jääle läinud. Mõlemal korral tegid päästjad lastele selgitustööd, et jääle minek on ohtlik ja seetõttu keelatud alates 6. märtsist.

Kell 13.45 teatati kulu põletamisest Narva-Jõesuu linna Puhkova külas. Päästjad kustutasid pea 100 ruutmeetril põlenud kulu kululuudadega.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

11. märtsil kell 17.42 said päästjad teate, et Haapsalus Paralepa alevikus põletatakse teadlikult põllul kulu, mistõttu oli ümbruskonnas näha nii leeki kui suitsu. Päästjate saabudes põles umbes 10 x 60 meetri suurune ala. Päästjad likvideerisid koheselt põlengu kasutades kululuudasid, lisaks selgitasid inimesele, et kulupõletamine on Eestis aastaringselt keelatud.

Raplamaa

11. märtsil kell 20.18 said päästjad väljakutse Rapla valda Karitsa külla. Puu langetamise käigus oli suure puu latv vajunud maja katusele ning oli oht, et see vajub läbi katuse. Kohale saabunud Kaiu vabatahtlikud päästjad tõmbasid päästeauto vintsi kasutades kasepuu ladva katuselt maha. Õnneks lõppes päästeoperatsioon edukalt ning maja katus jäi terveks.