Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

19. mail kell 20.16 helistati häirekeskusesse teatega, et Nõmme linnaosas Tähe tänaval põleb kahekordse elumaja korsten. Päästjate saabudes oli kogu maja suitsu täis ning koheselt alustati korstnas aset leidnud põlengu kustutamisega. Põleng likvideeriti kella 21.12 paiku ning kõik ruumid tuulutati. Elanikud õnneks viga ei saanud.

19. mail kell 22.12 saabus päästjatele väljakutse Põhja-Tallinnasse, kus Kopli tänaval põles tänavavalgustuslamp. Kuna põlev lamp ohustas selle all parkivat sõidukit, aitasid päästjad kohale kiirustanud autoomanikul sõiduki ohutusse kaugusesse teisaldada ning kustutasid lambipõlengu kella 22.29 paiku. Sündmusega tegeles edasi tänavavalgustuse avariibrigaad.

Harjumaa

19. mail kell 13.32 teatati häirekeskusele, et Saue linnas Kuuma tänaval tuleb kolmekordse kivimaja esimese korruse korterist suitsu. Päästjate saabudes oli suitsuhaisu tunda nii trepikojas kui ka ventilatsioonitorus. Tuvastati, et ühes korteris oli ventilatsiooniava puurimise tagajärjel süttinud vahelae konstruktsioon. Põleng kustutati ning ruumid tuulutati. Inimesed viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. mail kella 15.49 ajal toimus Narvas Kangelaste prospekti tänava ühes korteris toidukõrbemine. Naabrid kuulsid suitsuanduri signaali ning tundsid toidu kõrbemise lõhna. Kuigi vanemaealine korteri omanik ei soovinud päästjaid kohale kutsuda, siis murelikud naabrid seda siiski tegid, kuna toidukärsatamisi oli selles korteris ka varem toimunud. Kohale saabunud päästjad kontrollisid üle, et ei oleks majaelanikele enam ohtu ning tuulutasid korteri.

Lääne-Virumaa

19. mail kell 16.54 kutsuti päästjad Kundasse Loode tänavale, kus märgati 2-kordsest mahajäetud puidust kortermajast valget suitsu. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et kaheksa korteriga majas oli teisel korrusel põrandale tehtud lõke. Päästjad kustutasid esmaste tulekustutusvahenditega lõkkes olnud ajalahed ning raamatud ja avasid laudpõranda, et läbi viia järelkustutustööd. Päästjad sulgesid kruvidega välisukse. 

20. mail kella 1.15 ajal oli aga sama Loode tänava maja lausleekides. Päästjate saabumise ajaks oli majal püsti jäänud vaid seinad. Kuna ümbruses oli väga palju elektrikaableid, kutsuti kohale elektrikud, kes voolu välja lülitasid. Päästjad alustasid kustutustöödega, et ära hoida tule levik ümbruskonnale. Tulekahju likvideerimiseks kasutati ka redelauto lafetti. Kundasse reageerisid Kiviõli, Kunda, Rakvere ja Tapa päästekomandod ning Aasukalda ja Rannu vabatahtlikud päästjad. Kokku viibis sündmuskohal neli põhiautot, neli paakautot, redelauto, operatiivkorrapidaja ning kaks kiirabibrigaadi. Esialgsetel andmetel on tegemist süütamisega, kuid täpsemad asjaolud selgitab välja edasine uurimine. Kustutustööd jätkuvad.

Ida-Eesti pommigrupp

19. mail leiti Lääne-Virumaal Leitud ehitustööde käigus lõhkekeha sarnane ese. Pommigrupp tegi kindlaks, et tegemist oli käsigranaadiga, mis tehti kahjutuks.

Ida-Virumaal leidsid demineerijad sündmuskohalt 41 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

20. mail kell 02.12 said päästjad teate tulekahjust Lääne-Nigula vallas Vidruka külas. Põles hoone, mille ühes otsas oli saun ja teises väliköök. Päästjate saabumisel põles saun lausleegiga. Inimeste elu ega elumaja ohus ei olnud. Kustutustööd lõpetati kella 07.55ks. Tulekahju võis alguses saada sauna ahjust välja lennanud sädemest.

Saaremaa

19. mail kell 08.26 paiku teatati, et Muhu vallas Tupenurme külas on teele kukkunud puu sulgenud mõlemad sõidusuunad. Päästjad saagisid puu tükkideks ning tõmbasid tee äärde.

20. mail kell 07.21 teatati häirekeskusele, et Saaremaa vallas Oti külas on töökoja hoovil süttinud väikebuss Mercedes. Päästjad kustutasid sõiduki kella 7.55ks. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.