Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

20. mail kell 12.36 helistas häirekeskusesse murelik inimene, kes oli läinud külla Mustamäel Sütiste teel elavale emale ning ukse taga seistes tundis ta korterist tulemas kõrbelõhna. Ema ei avanud ust ega vastanud ka telefonile. Kohale saabunud päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ning leidsid sealt eest kõrbeva toidu, mille kodunt lahkunud ema oli pliidile unustanud. Ohtlik olukord likvideeriti ning tuulutati nii korter kui trepikoda.

Harjumaa

20. mail kell 20.22 sai häirekeskus teate, et Viimsi vallas Püünsi külas on merel kajakiga ümber läinud kaks inimest. Päästjate saabudes olid merehätta sattunud inimesed jõudnud väikesele saarele, kuhu päästjad neile järgnesid ning aitasid alajahtunud kannatanud kiirabini toimetada. Mõlemad isikud toimetati haiglasse tervisekontrolli.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

20. mail kell 19.45 teatati, et Puurmani alevikus Tartu-Tallinna maanteel Puurmani sillal on teel puuprussid. Päästjad kõrvaldasid teelt ilmselt mõne auto koormast kukkunud ja liiklust ohustavad puuprussid.

Võrumaa

20. mail kell 17.21 teatati, et Võrus F. R. Kreutzwaldi tänaval asuvas kortermajas jäi rikke tõttu kinni lift kolme lapsega. Päästjad avasid pneumaatilise survepadja abil lifti ukse ja lapsed pääsesid välja.

Lõuna-Eesti Pommigrupp

20. mail tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Tartu vallas Tila külas kaevetöödel leitud vene päritolu reaktiivmiini, mis pärines Teisest maailmasõjast. Lõhkekeha sisaldas 29 kilo lõhkeainet, miini kogukaal oli 95 kilo. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. mail kella 10.28 oli Olgina alevikus Pähklisalu tänava kandis näha tumedat suitsu ja tunda tugevat põlemislõhna. Kutse peale kohale jõudnud päästjad leidsid eest kaks meesterahvast, kes põletasid vase saamise eesmärgil lõkkes kaableid. Päästjad tuvastasid isikud ning lasksid lõkkemeistritel keskkonda ohustava tulekolde ära kustutada. Päästjad selgitasid meestele, et lõkkes on keelatud põletada muud kui puhast paberit, pappi ja immutamata puitu.

21. mai hommikul kell 6.05 kutsuti päästjad appi Toila valda Konju külla, kus teele langenud puu takistas liiklust. Kella 6.26-ks olid päästjad liiklejaid ohustava puu teelt eemaldanud.

Ida-Eesti pommigrupp

Ida-Virumaal leiti möödunud ööpäeval 533 erinevat lõhkekeha, mis demineerijad kahjutuks tegid.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

20. mail kell 10.43 said päästjad teate, et Rapla vallas Härgla külas on kerge tahmapõleng korstnas. Päästjad puhastasid korstnalõõri ning keelasid pererahval kütmise, kuni korstnapühkija on küttekolded ära puhastanud.

Saaremaa

20. mail kell 21.06 teatati häirekeskusele, et Kiratsi külas on süttinud kuivati-veski, mida kasutatakse laohoonena. Tulekahju sai alguse ketaslõikuriga teostatud tööde käigus süttinud vatijopest, mis süütas omakorda ümbritseva. Hoones ladustati bensiiniga töötavaid põleteid ning erinevate ainetega kanistreid, mis muutsid hoone kõrgendatud riskiga keskkonnaga sündmuskohaks. Päästjad likvideerisid põlengu kell 22.03. Inimesed vigastada ei saanud.