Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-24. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

21. mail kell 10.11 kõrbes toit Mustamäe linnaosas E. Vilde teel asuvas kortermajas. Kohale saabunud päästjad tuulutasid korteri ja viisid läbi kodunõustamise.

21. mail kell 14.27 oli toit unustatud pliidile Mustamäe linnaosas A. H. Tammsaare teel. Päästjatel tuli siseneda korterisse akna kaudu, kuna korteris viibis tugevate joobetunnustega omanik, kes anti üle kiirabile.

21. mail kell 21.12 anti häirekeskusele teada, et Põhja-Tallinnas Paljassaare teel põleb mahajäetud maja. Kohale saabunud päästjad kustutasid ligi 400 ruutmeetri suuruse mahajäetud laohoone kella 22.23-ks.

21. mail kella 22.52 leidis majaelanik kesklinnas Lätte tänaval prügikasti juurest 1,5-liitrise pudeli, millesse oli kilekotti pandud elavhõbe ning juurde lisatud hoiatussildid. Tegemist oli õigesti käideldud, kuid valesse kohta asetatud elavhõbedaga. Arvatavasti oli tegemist kellegi purunenud kraadiklaasiga. Päästjad võtsid leiu endaga kaasa.

22. mail kell 2.24 tundsid naabrid Haabersti linnaosas Paldiski maanteel suitsulõhna ja kuulsid suitsuanduri signaali. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et alkoholijoobe tunnustega vanem meesterahvas oli unustanud pliidile toidu ning midagi plastmassist, mis läks kõrbema. Päästjad tuulutasid korteri, kasutades ülerõhuventilaatorit. Korterielanik anti üle kiirabile.

22. mail kell 13.14 märgati Lasnamäe linnaosa Sinimäe tänaval mahajäetud majast tõusvat suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid eest põleva rehvi. Keskkonnale ohtlik põleng kustutati paarikümne minutiga.

23. mail kell 12.46 kutsuti päästjad Lasnamäele Kotka kaupluse juurde, kus bussipeatuses seisis põlev sõiduauto. Auto oli sõitmise ajal hakanud suitsema ning juht sai selle tee äärde pidama. Päästjate saabumise ajaks põles gaasiseadmele ümber ehitatud sõiduauto lahtise leegiga. Päästjad kustutasid põlengu kella 13.09 ajal. Sõiduki süttimise põhjus on selgitamisel.

23. mail kell 17.11 anti häirekeskusele teada, et Pirita linnaosas Kose põigis põleb kahekordne mahajäetud maja. Päästjal leidsid saabumisel eest 2. korrusel prügipõlengu. Tulekahju ajal majas inimesi ei viibinud ja keegi viga ei saanud.

23. mail kell 20.11 anti teada, et Lasnamäel Sinimäe tänaval põlevad tühermaal rehvid. Kohale saabunud päästjad leidsid eest mahajäetud hoone, milles põlesid rehvid. Päästjad kustutasid põlengu paarikümne minutiga. Majale ligipääs oli kõrvalistele inimestele avatud.

Harjumaa

22. mail kell 21.01 teatati häirekeskusele, et Paldiskis Sadama tänaval põleb mahajäetud maja. Põleng ohustas lähedal asuvaid autosid ja maju. Päästjate saabumise ajaks põles 2. korrusel puidust vahesein ning tuli oli levinud ka pööningule. Päästetöö lõpetati kell 21.44. Esialgsetel hinnangutel põhjustas põlengu hooletu ümberkäimine tulega, kuid täpsemad asjaolud on veel selgitamisel.

Lisaks said möödunud nädalavahetusel päästjad 5 väljakutset, mis olid seotud kulupõlengute ning ohutusnõuetele mitte vastavate lõkete kustutamisega, neist 1 Harjumaal ja 4 Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

21. mail kella 11.55 ajal süttis Põlva vallas Metste külas hooletust lõkkepõletamisest vana ait, kus hoiti väetist, põllusaadusi ja erinevaid esemeid. Tulekahju kustutati kell 13.46. Iga lõkkepõletaja peab tagama, et tuli ümbrusele ei leviks.

Tartumaa

21. mail kell 11.49 teatati, et Tartus Taara pst leiti maja lammutamisel elavhõbedat ja muid aineid. Päästjad veendusid, et ained on kinnises taaras ning ümbrusele ohtu ei kujuta. Ainete leidjale anti juhis viia need ohtlike jäätmete kogumispunkti.

Kella 12.56 ajal käisid päästjad Elvas Valga mnt kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja eemaldasid teelt purunenud detailid.

22. mail kell 20.44 teatati, et Kastre vallas Haaslava külas tekkis elumaja sauna elektrikerises sähvatus ning suits. Päästjate saabumise ajaks oli omanik kerise rikkest tekkinud tuleohu pulberkustutiga kõrvaldanud. Päästjad veendusid edasises tuleohutuses.

Kella 21.16 ajal teatati, et Tartus Peetri tänaval on kortermajas suits. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli pliidil süttinud toit ja riideesemed. Päästjad kustutasid põlengu käsikustutiga ning tuulutasid ruumid. Korterist leitud joobetunnustega isiku tervist kontrollis kiirabi. Kahjuks puudus korterist töökorras suitsuandur. Tulekahju tekkimise täpsemaid asjaolusid hakkavad selgitama menetlusinspektorid.

23. mail kella 20.11 ajal teatati, et Tabivere alevikus Alevi tänaval kukkus murdunud puu side- ja elektrikaablitele ning kõrvalhoone nurgale. Päästjad vabastasid mootorsae abil kaablid ja hoone puust. Ohtlikult tee kohal rippuvad kaablid märgistati lindiga ja neist teavitati sideettevõtet.

Kella 21.07 ajal käisid päästjad Tartus Lääne tänaval kustutamas vanu põlevaid rehve.

Valgamaa

21. mail kella 15.03 ajal käisid päästjad Otepää vallas Meegaste külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuunad sulgenud puud.

Võrumaa

23. mail kella 8.32 ajal käisid päästjad Võru vallas Räpo külas eemaldamas teelt murdunud suurt puud, mis oli sulgenud kogu tee. Päästjate saabumise ajal oli kohalik metsamees juba töödega alustanud. Kella 10.14 ajal eemaldati puu teelt Antsla vallas Oe külas ja kella 14.47 ajal vabastati tee murdunud puust Rõuge vallas Tsutsu külas.

Lõuna-Eesti Pommigrupp

21. mail tegid demineerijad kahjutuks Põltsamaal Lossi tänavalt leitud miinipildujamiini ja Valga maakonnas Tõrva vallas Jeti külas kaevetöödel leitud mürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. mail kell 13.44 avastati Jõhvis Narva maanteel korteris tugev gaasilõhn. Kohale saabunud päästjad keerasid gaasikraanid kinni, tuulutasid korteri ning kutsusid kohale gaasiteenistuse.

22. mail kella 00.05 ajal teatati häirekeskusele, et Narvas Rahu tänaval on 5-kordses kortermajas tunda suitsuhaisu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid korteri, kust ebameeldiv lõhn pärit oli ja suitsuandur signaali andis. Ilmselgete joobetunnustega korteri omanik magas samal ajal, kui pliidil toit kõrbes. Päästjad tuulutasid korteri ja viisid läbi nõustamise.

22. mail kell 15.48 märgati Narvas P. Kerese tänaval mahajäetud hoone põlengut. Päästjad leidsid eest põlevad paberid ja õpikud. Kogu hoonet ohustav lõke kustutati kella 16.08-ks.

22. mail kella 18.54 ajal oli Narvas Paemurru tänaval süttinud kulu. Päästjad kustutasid umbes 500 ruutmeetri suuruse maastikupõlengu kululuudade abil.

23. mail kell 00.01 anti teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Maleva tänaval põleb vaip ja kasvav puu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes ruutmeetri suuruse lõkke, mis koheselt kustutati.

23. mail kella 00.12 ajal märkas kortermaja elanik Narvas A. Puškini tänaval akna taga suitsu. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et suitsu allikaks oli 3. korruse korter, mille omanik ei soovinud ust avada. Päästjatel tuli korterisse siseneda akna kaudu. Korteris kõrbes toit ning puudus suitsuandur. Päästjad tuulutasid elamise ja nõustasid korteri omanikku.

Lääne-Virumaa

21. mail kell 16.44 kukkus Viru-Nigula vallas Kalikülas teele puu, mis sulges ühe sõidusuuna. Päästjad likvideerisid liiklusele ohtliku olukorra kella 17.01-ks.

22. mail kell 3.35 anti häirekeskusele teada, et Kundas Loode tänaval põleb korterelamu juures prügikonteiner. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest leekides kolm prügikonteinerit ja varjualuse. Kella neljaks oli põleng kustutatud, kuid konteinerid hävisid tules täielikult.

23. mail kella 18.54 ajal oli Rakvere vallas Karitsa külas süttinud keset teed sõiduauto. Päästjad kustutasid põlengu kella 19.49-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

21. mail leidsid demineerijad Ida-Virumaal 54 erineva lõhkekeha.

22. mail leiti taas Ida-Virumaal 14 lõhkekeha ja lisaks 18 detonaatorit.

23. mail leiti Ida-Virumaal 7 erinevat lõhkekeha. Demineerijad tegid kõik lõhkekehad kahjutuks.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

21. mail kell 20.24 teatati häirekeskusele tulekahjust Järva maakonnas Järva vallas Imavere külas, kus põles tühjana seisev kõrvalhoone (5x10 m) lahtise leegiga. Hoone hävis. Päästjad hoidsid ära tule leviku lähedal asuvale teisele hoonele. Elumajas kustutati neli tulekollet, tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Pärnumaa

21. mail kell 22.21 said päästjad teate turbalaukasse kinni jäänud lehmast. Saarde vallas Väljakülas kõhuni mudasse jäänud veis päästeti tõsterihmadega välja ning anti üle peremehele. Loom oli elus ja terve ning kõndis omanikuga koos koju.