Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 24.-25. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. mail kell 17.11 märgati Nõmme linnaosas Liivaluite tänaval põlevat telki. Päästjad leidsid saabudes eest praktiliselt ära põlenud telgi, mis esmaste tulekustutusvahenditega kella 17.38-ks kustutati.

24. mail kella 17.31 ajal tunti Põhja-Tallinna linnaosas Ristiku tänava kortermajas gaasilõhna. Päästjad selgitasid kohapeal välja, et ühe korteri gaasimõõdik oli hakanud lekkima. Päästjad sulgesid peakraani ning tuulutasid maja. Elanikud jäid ootama gaasitehnikut, kes rikke kõrvaldaks.

24. mail kell 19.12 anti häirekeskusele teada, et Pirita linnaosas Kose põiktänavas on mahajäetud majast näha suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid majast eest põleva prahi ning likvideerisid põlengu esmaste tulekustutusvahenditega kella 19.27-ks.

Lisaks said möödunud ööpäeval päästjad 4 väljakutset, mis olid seotud ohutusnõuetele mitte vastavate lõkete kustutamisega.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. mail kell 20.49 ajal põles Põltsamaa vallas Pisisaare külas kolmekorruselise kortermaja korteris magamistuba. Põlengust andis märku ka tööle hakanud suitsuandur. Päästjad sisenesid kustutustöödeks korterisse ja piirasid tule leviku kell 20.49. Tulekahju kustutati kell 21.38. Ruumidest leiti kaks hukkunud kassi. Rõdul olnud koer pääses eluga. Päästjate esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse elektrisüsteemi või õhksoojuspumba rikkest. Tulekahju täpsemat tekkepõhjust hakkavad selgitama menetlusinspektorid.

Tartumaa

24. mail kella 12.26 ajal leiti Kastre vallas Sarakuste küla piirkonnas Emajõest uppunud vanem meesterahvas. Päästjad aitasid hukkunu transpordil. Esialgsetel andmetel oli mees eelmisel päeva õhtul üksi kalale läinud. Päästjad hoiatavad, et järskude või libedate kallastega veekogu juures tuleb vanematel ja liikumisraskustega inimestel olla eriliselt ettevaatlik. Ootamatult kukkudes võib ennast vigastada ja nii ei saa inimene veest enam välja ning upub või külmub. Ohutum on looduses liikuda koos kaaslastega, kes õnnetuse korral abi annavad või abi kutsuvad.

Kella 17.36 ajal käivitasid Tartu Lõunakeskuses kärssama hakanud laelambid automaatse tulekahjusignalisatsiooni. Selle peale kohale sõitnud päästjad lülitasid voolu välja ja põleng sumbus. Ühtlasi kontrolliti termokaameraga tuleohutust. Poe esindaja ülesandeks jäi rikke selgitamiseks elektrikud kutsuda.

Kell 18.39 teatati, et Tartus Aardla tänaval on kortermaja esimese korruse korterist kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad said akna kaudu sisse ja selgitasid, et köögis olid sisselülitatud pliidil süttinud esemed. Korteri põrandalt leiti kukkunud mees, kelle kiirabi haiglasse viis. Põleng kustutati mõne kausitäie veega.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

24. mail kella 11.36 ajal said päästjad väljakutse Haljala valda Eisma külla, kus kuivanud puu oli kukkunud elektrikaablile ja rippus pooleldi sõidutee kohal. Päästjatel õnnestus puu tervenisti eemaldada ja ohtlik olukord likvideerida, ilma et elektrikaabel viga oleks saanud.

Ida-Eesti pommigrupp

Möödunud ööpäeval leidsid demineerijad Ida-Virumaal 22 erinevat lõhkekeha, mis tehti kahjutuks.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

24. mail kell 11.52 teatati häirekeskusele, et Rapla Magaziini kaupluse tagauksest on sisse lipsanud saarmas. Päästjad püüdsid looma kinni ning viisid ta oma loomulikku keskkonda tagasi.

24. mail kell 20.45 said päästjad teate, et Kehtna vallas Lokuta külas põleb viljakuivatis olev vili. Päästjad seiskasid ventilaatorid ning lasid põleva vilja kuivatišahtist välja, et seda kustutada. Tulekahju kustutati kell 22.39.