Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-26. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

25. mail kell 13.11 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval on kortermaja 1. korrusel tunda suitsu ning töötab suitsuandur. Ohuallikaks olnud korteri elanik ust aga ei avanud. Kohale saabunud päästjatel õnnestus korterisse siseneda ning teha kindlaks, et tegemist oli toidukõrbemisega. Päästjad tuulutasid elamise ja nõustasid omanikku.

25. mail kell 16.32 kutsuti päästjad kesklinna Lätte tänavale, kus kortermaja koridoris oli tunda suitsu ning kuulda suitsuanduri signaali. Päästjatel õnnestus siseneda korterisse, kus toimus toidukõrbemine, kuid kedagi kodus ei olnud. Naabrite telefonikõne peale tuli ka korteri omanik kohale. Päästjad tuulutasid elamise ja viisid läbi kodunõustamise.

25. mail kella 21.03 ajal toimus järjekordne toidukõrbemine Mustamäe linnaosas Mustamäe teel. Kuna keegi ust avama ei tulnud, pidid päästjad kasutama redelautot, et veenduda, kas 4. korruse korteris on põleng. Päästjad sisenesid korterisse ja leidsid eest magava omaniku. Kuigi toidukõrbemine oli toimunud varem, oli elamine veel tugevat kõrbelõhna täis. Korteris viibinud isik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Harjumaa

25. märtsil kell 12.47 kutsuti päästjad Saue valda Muusika külla, kus oli süttinud kahekordne elumaja. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud majast välja saanud, kuid hoone katusest oli juba leek väljas. Kuigi päästjad püüdsid 2. korrust päästa, see siiski hävis. Päästjad lõpetasid kustutustööd kella 18.05-ks. Õnneks põlengus inimesed viga ei saanud. Sündmusele reageerisid Keila ja Nõmme päästekomandod ning Hüüru, Nissi ning Turba vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkimise esialgseks põhjuseks peetakse elektripaigaldise riket, kuid täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

25. mail kell 11.18 teatati, et Peipsiääre vallas Assikvere külas Ranna-Kääpa tee 8. kilomeetril on murdunud kask teele ja elektriliinile kukkunud. Päästad eemaldasid puu liinilt. Üks kaabli ots oli katki, millest teavitati elektrikke.

Kella 11.50 ajal käisid päästjad Peipsiääre vallas Keressaare külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Kella 15.30 ajal põletati Tõrvandi alevikus Ringtee tänaval lõkkes elektrimootori osi. Päästemeeskonna saabudes kustutas põletaja keskkonda saastava lõkke ise. Keskkonnaohtlike jäätmete põletamine on keelatud, mille eest keskkonnaameti inspektorid süüdlasi karistavad.

Valgamaa

25. mail kella 15.47 ajal käisid päästjad Otepää vallas Pedajamäe külas eemaldamas teelt murdunud ja liikluse sulgenud puud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

25. mail kell 15.29 said päästjad teate maastikupõlengust Märjamaa vallas Rangu külas. Elektriliini all põles 50 ruutmeetrit pinnast. Tulekahju kustutati kella 15.41ks, süttimise põhjus ei ole teada.