Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 26.-27. mai

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval said päästjad viis väljakutset, mis olid seotud tugeva tuule tagajärjel teedele kukkunud ja liiklust ohustavate puude eemaldamisega. Kahel korral vabastati tee Tallinnas ja kolmel korral Harjumaal.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

26. mail kell 14.32 käisid päästjad Põltsamaa vallas Väike-Kamari külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Kell 16.10 teatati, et Jõgeva vallas Patjala külas jäi erivajadustega inimesi vedav buss pehmel pinnasel kinni. Päästjate abil telliti Palamuselt traktor, millega buss liikuma saadi.

Põlvamaa

26. mail kell 15.09 käisid päästjad Kanepi vallas Tiido külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Tartumaa

26. mail kell 13.22 eemaldasid päästjad Rõngu-Otepää tee 7. km murdunud ja sõidusuunad sulgenud puu. Kell 15.19 eemaldati puu teelt Peipsiääre vallas Haapsipea külas.

27. mail kell 7.05 eemaldasid päästjad Elvas Aasa tänavalt liiklust ohustava murdunud puu.

Valgamaa

26. mail kell 12.58 käisid päästjad Otepää vallas Kassi külas eemaldamas teelt murdunud ja ühe sõidusuuna sulgenud puud.

Viljandimaa

26. mail kell 13.20 käisid päästjad Viljandi vallas Loodi külas eemaldamas teelt murdunud ja ühe sõidusuuna sulgenud puud.

Võrumaa

26. mail kell 14.13 käisid päästjad Antsla vallas Kassi külas ja kell 14.22 Võru vallas Haava külas vabastamas teid murdunud puudest.

27. mail kell 1.47 teatati, et Võrus Liiva tänaval on kobras. Päästjad püüdsid looma võrguga kinni ja viisid loodusesse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

26. mail kell 8.08 hakkas Kohtla-Järvel Järveküla teel ühes korteris tööle vingugaasiandur. Kohapeal tegid päästjad kindlaks, et korteris oli väike vingugaasileke. Üle kontrolliti ka naaberkorterid ning selgus, et tegemist võis olla ventilatsiooniprobleemiga. Korteriühistu tellis ventilatsioonitorude puhastamiseks korstnapühkija.

26. mail kella 16.08 ajal andis naaber teada, et Narvas Kreenholmi tänaval on kortermajas tunda suitsulõhna. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks korteri, kus toit kõrbas. Elanik oli toidu tegemise ajal jäänud magama. Korteris puudus suitsuandur, mis on kõikides kodudes kohustuslik. Päästjad tgid selgitustööd.

Lääne-Virumaa

26. mail kell 11.25 anti häirekeskusele teada, et Haljala vallas Lahe külas on Võsu-Vergi-Söeaugu tee 6. ja 7. kilomeetri vahel kukkunud teele suur puu, mis takistas liiklust. Võsu vabatahtlikud päästjad eemaldasid liiklejaid ohustanud puu kella 11.52-ks.

26. mail kella 16.17 ajal kutsuti päästjad Haljalasse ühistranspordipeatuse juurde, kus sõiduteele oli kukkunud suur puuoks, mis takistas ühe sõidusuuna liiklust. Päästjad vabastasid sõidutee kella 16.32-ks.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

26. mail kella 15.31 ajal eemaldasid päästjad Luguse külas elektriliinidele vajunud puu.

Järvamaa

26. mail kella 12.13 ajal eemaldasid päästjad Järva vallas Ambla alevikus tugeva tuule tõttu teele kukkunud puu.

Kella 14.39 ajal eemaldasid päästjad puu teelt Paide linnas Purdi külas.

Raplamaa

26. mail kella 15.07 ajal eemaldasid päästjad puu teelt Kehtna vallas Kastna külas.

Kella 15.08 ajal eemaldasid päästjad Märjamaa vallas Soosalu külas elektriliinidele kukkunud puu.

Saaremaa

26. mail kella 12.40 ajal eemaldasid päästjad tugeva tuule tõttu teele kukkunud puu Karja külas.

Kella 10.43 ajal eemaldati teele kukkunud puu Sepa külas.