Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. mail kella 13.30 kutsuti päästjad Narva maanteele, kus ühes majahoovis oli pardiema kuue tibuga. Teataja oli mures, et kassid võivad tibud ära murda. Päästjate saabumise ajaks oli linnuema aga pojad omapäi jätnud. Päästjad võtsid ühendust Eesti Metsloomaühinguga ja sealt saadud näpunäidete järgi toimetasid tibud Shnelli tiiki ning usaldasid kasuema hoolde.

27. mail kell 18.39 teatati häirekeskusele tulekahjust Tallinnas Ahtri tänaval, kus päästjate saabudes põles prahihunnik mõõtmetega umbes 20 meetrit. Kustutustööd lõpetati kell 19.57. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

28. mail kella 7.01 ajal märgati Lasnamäe linnaosas Sinimäe tänaval kasutuseta hoonest tõusmas musta suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest põleva rehvi. Kustutustööd lõpetati kell 7.25 ning päästjad sulgesid hoonesse sissepääsu.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

27. mail kell 9.33 teatati, et Mustvee vallas Kaasiku külas tuleb elumaja välisukse juures seina seest suitsu. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud elektri välja lülitanud ja majast väljunud. Hoones töötas ka suitsuanduri häire ja ukse juures oli näha leeke. Tulekahju kustutati kiirelt. Päästjad kontrollisid ruumide tuleohutust ja kaugemale ei olnud põleng levinud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

28. mail kell 7.59 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa vallas Esku külas avastati öösel maha põlenud maja, millest oli alles vaid püsti jäänud korsten. Päästjateni jõudis info, et majas elas vanem mees. Kustutus- ja otsingutööde käigus leiti kell 9.34 hoone rusudest hukkunu, kelleks on eeldatavasti seal elanud 86aastane mees. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel selgunud.

Tartumaa

27. mail kell 13.54 teatati, et Ülenurme alevikus staadioni valgustust paigaldavate elektrike veoauto hüdrosüsteemi õlifiltri tihendi purunemisel voolas välja õli, mis vihmaga laiali läks. Päästjate saabumise ajaks oli suurem osa lekkinud õlist õli ämbrisse kogutud ja osa maha läinud õlist absorbentainega kaetud. Päästjad lisasid suuremale alale absorbenti ja kutsusid seda kokku korjama tänavahooldusettevõtte.

Viljandimaa

27. mail kell 23.34 teatati, et Võhmas Väike tänaval on majast kuulda appihüüdeid. Päästjad avasid kangiga ukse ja selgus, et majas oli kukkunud 80aastane naine, kes ei saanud enam ise püsti. Kiirabi viis viga saanud naise haiglasse. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

27. mail kell 16.45 anti häirekeskusele teada, et Narvas P. Kerese tänaval on mahajäetud majas märgatud põlengut. Päästjad leidsid Tartu Ülikoolile kuuluva hoone 3. korruselt tulekahju. Põles umbes neli ruutmeetrit põranda pinda, mis päästjate poolt kella 17.06-ks kustutatud sai. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

27. mail kell 20.04 jäi Kohtla-Järvel Olevi tänaval laps lifti kinni. Kohale saabunud päästjad avasid lifti ja aitasid lapse välja. Kuigi liftis tuli viibida umbes 50 minutit, oli lapse tervisega kõik korras.

28. mail kell 7.33 kiirustasid päästjad aitama järgmist inimest, kes oli Kohtla-Järvel Pärna tänaval jäänud lifti kinni. Inimene sai päästjate abil liftist välja kella 7.42-ks.

Lääne-Virumaa

28. mail kella 7.51 ajal oli Vinni vallas Vassivere külas teele kukkunud suur puu, mis takistas ühe sõidusuuna liiklust. Roela vabatahtlikud päästjad likvideerisid ohtliku olukorra kella 8.52-ks.

Ida-Eesti pommigrupp

27. mail tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast metsast leitud 26 erinevat lõhkekeha.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

28. mail kell 3.11 teatati päästjatele põlevast sõidukist Tori vallas Kilksama külas. Päästjate saabudes põles leegiga auto mootoriruum. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 03.46. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud ja tulekahju täpset tekkepõhjust teada ei ole.