Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-31. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. mail kell 23.50 sai häirekeskus kõne, et Põhja-Tallinna linnaosas Telliskivi tänaval asuvast garaažist tuleb musta suitsu. Päästjad selgitasid saabudes, et tuld oli võtnud mahajäetud garaaži ladustatud praht ning kella 00.06 paiku toodi garaažist välja ka kannatanu, kes anti üle kiirabile. Tulekahju likvideeriti kell 00.48 ning selle tekkepõhjus on selgitamisel.

29. mail kell 11.34 teatati häirekeskusele, et Kristiine linnaosas Löwenruh pargis on näha vette viivaid niidukijälgi. Sündmusele reageerinud päästemeeskonnad asusid võimaliku õnnetusse sattunud inimese asukohta tuvastama drooni abil, samuti teostati otsingutöid vees. Samaaegselt selgitati välja, et inimene ei ole sündmuskohalt lahkunud ja koju läinud, ka ei õnnestunud teda telefoni teel kätte saada. Otsingutööde käigus leiti veekogu põhjast murutraktor ja pärast traktori kaldale tõstmist ka selle külge traksidega kinnitatud uppunud inimene.

29. mail kell 15.08 said päästjad väljakutse Tartu maanteele, kus kolmekordses elumajas oli tunda suitsuhaisu. Saabudes tuvastasid päästjad, et tulekolle asus maja keldris ning see likvideeriti kella 15.28 paiku. Inimesed viga ei saanud ning põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

30. mail kell 11.34 reageerisid päästjad väljakutsele Vesivärava tänavale, kus teataja sõnul oli kolmekordse puidust elumaja ühest korterist tunda tugevat vinguhaisu. Kuna elanikku ennast kodus ei olnud, sisenesid päästjad olukorra kontrollimiseks korterisse akna kaudu. Korteri köögist leiti eest ahju unustatud kõrbenud pitsa ning ohtlikuks kippunud olukord likvideeriti kell 12.01.

30. mail kell 18.12 said päästjad teate, et Lasnamäe linnaosas Sinimäe tänaval põleb lahtise leegiga mahajäetud ühekordne hoone. Tulekahju likvideeriti kell 18.29 ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

Harjumaa

30. mail kell 12.54 saabus häirekeskusele telefonikõne, milles teatati, et Paldiski linnas põleb midagi raudtee platvormil. Päästjad tegid saabudes kindlaks, et tuld oli võtnud platvormi puidust alus ning põleng likvideeriti kella 13.44 paiku. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse platvormil remonttöid teostanud töötajate poolt sinna unustatud akutrellidest, mis lõunapausi ajal päikese tõttu kuumenesid ja süttisid. Tulekahju täpne tekkepõhjus on veel selgitamisel.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kaks väljakutset, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamisega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. mail kell 07.54 teavitati päästjaid maha voolanud diiselkütusest Tartu linnas Tähe tänaval. Sõiduauto vooliku purunemise tõttu oli ristmikule voolanud maha umbes 10 liitrit kütust. Päästjad katsid reostuse absorbentainega ning teavitasid tänavakoristuse ettevõtet.

29. mail kell 7.57 teavitati päästjaid, et Tartus Kaunase puiesteel asuval mänguväljakul oli klaasseintega mängumajja lennanud vares ning ei pääsenud sealt enam välja. Päästjad aitasid varese mängumajast välja ning lapsed said ohutult mängimist jätkata.

30. mail kell 20.25 vajati päästjaid appi likvideerima õlileket Tartu linnas Vorbuse külas. Teele oli valgunud hüdroõli umbes ühe kilomeetri pikkuselt. Päästjad katsid reostuse absorbentainega ca 400 meetri ulatuses.

Võrumaa

28. mail kell 17.48 teatati häirekeskusele Rõuge vallas Väiku-Ruuga küla metsas põlevast autohaagisest. Päästjad kustutasid teadmata põhjusel süttinud metsatööliste vagunelamu kell 18.16. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud ning tulekahju tekkepõhjust teada ei ole. Vagunelamu hävis tules täielikult.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

28. mail kell 8.58 sai häirekeskus teate, et Soldina külas Narva-Arumäe maantee 6. kilomeetril oli teele kukkunud suur puu, mis takistas liiklust. Päästjad likvideerisid liiklust ohustava olukorra ja vabastasid tee kella 9.37-ks.

28. mail kella 18.53 ajal oli päästjate abi vaja Narvas Kraavi tänaval, kus korteris oli tööle rakendunud gaasiandur ning tunda tugevat gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et korteris oli väga suur gaasikontsentratsioon. Päästjad tuulutasid elamise, lülitasid gaasiseadme välja ning kutsusid kohale gaasiteenistuse.

28. mail kell 23.36 kutsuti päästjad Narva V. Gerassimovi tänavale, kus põlesid metallist prügikonteinerid. Kohale saabunud päästjad kustutasid põlengu, kuid said kohal viibinud inimestelt teada, et läheduses on veel põlevaid konteinereid märgatud. Kreenholmi tänavalt leidsidki päästjad lisaks kaks põlevat konteinerit. Kustutustööd lõpetati viis minutit pärast südaööd. Tegemist oli arvatavasti süütamistega.

28. mail kell 23.45 märgati Kohtla-Järve Sompa linnaosas Aedvilja väikekohas põlengut. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest lahtise leegiga põleva 16 ruutmeetri suuruse mahajäetud maja. Hoone hävis tules täielikud. Kustutustööd lõpetati kell 1.04.

29. mail kella 23.43 ajal kutsuti päästjad Kiviõlisse Keskpuiesteele, kus mahajäetud 4-kordses kortermajas oli märgatud viimase korruse akendest leeki. Päästjate saabumise ajaks põles kahetoaline korter lahtise leegiga ning tuld oli võtnud ka katus. Sündmusele reageerisid Kiviõli, Kohtla-Järve ja Jõhvi komandod ning Purtse vabatahtlikud päästjad. Põleng likvideeriti kella 1.44-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

30. mail kell 15.20 põles kulu Narvas Kulgu tänaval. Lisaks kulule leidsid kohale saabunud päästjad eest ka põlevad rehvid. Ümbrust ja keskkonda ohustav põleng kustutati loetud minutitega. Tulekahju oli levinud umbes 300 ruutmeetri suurusele maa-alale.

Ida-Eesti pommigrupp

28. mail tehti kahjutuks Ida-Virumaal leitud 51 erinevat lõhkekeha. 29. mail leidsid aga demineerijad Ida-Virumaal 61 erinevat lõhkekeha ning 30. mail 36 erinevat lõhkekeha, mis kõik kahjutuks tehti.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

29. mail kell 11.17 teatati häirekeskusele, et Kärdla linnas Pae tänaval on süttinud ekskavaator. Suurema tule summutasid omanikud ise, päästjad kustutasid põlengu lõplikult kell 11.41.

Pärnumaa

29. mail kell 01. 43 teatati häirekeskusele Pärnus kruiisilaevade kailt vette kukkunud mehest. Pinnaltpäästjad tõid joobes meesterahva kaldale ning andsid üle kiirabile, kes toimetas kannatanu tervisekontrolliks haiglasse.

29. mail kell 14.52 teatati süttinud sõiduautost. Tori vallas Urumarja külas põles sõiduk ning pererahvas sai suurema leegi ise summutatud. Päästjad tegid lõpliku kustutuse ning kontrollisid sõiduki turvalisuse üle. Auto hävines 40% ulatuses. Süttimise põhjus on teadmata.

30. mail kell 16.35 said päästjad väljakutse Tori valda Sauga alevikku Siisikese tänavale, kus oli süttinud sõiduauto. Päästjate saabudes põles sõiduauto lahtise leegiga. Päästjad kustutasid tulekahju kell 17.02. Sõiduki omanik sai kergeid põletushaavu ning ta viidi tervisekontrolliks haiglasse. Auto hävis täielikult, täpset süttimise põhjust ei ole teada.

Raplamaa

30. mail kell 05.31 teatati tulekahjust Rapla linnas Kodu tänaval. Elanik oli teinud suvilas toas kaminasse tule, kuid kaminal puudus nii korsten kui lõõr. Seetõttu valgus maja suitsu täis. Tulekahju edasi ei arenenud ning inimesed vigastada ei saanud.