Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. juuni

Põhja päästekeskus

Harjumaa

1. juunil kell 22.43 helistati häirekeskusesse teatega, et Paldiskis Sadama tänaval põleb vana kuur. Päästjate saabudes põles kuur lahtise leegiga. Päästemeeskond likvideeris põlengu kella 23.30 paiku ning inimesed selles viga ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

01.juunil kell 8.42 kiirustasid päästjad Tartu linnas Aardla tänavale, kus kolmanda korruse korteris oli tunda põlemise lõhna. Päästjad tuvastasid külmiku taga olnud vananenud pistikupesas olnud tolmu, mis nüüd suitsema oli hakanud. Otsest tuleohtu ei olnud, kuid päästjad selgitasid elanikule tuleohutust ning juhtisid tähelepanu ka puuduvale suitsuandurile, mis igas eluhoones olema peab.

01.juunil kell 16.02 teatati päästjatele, et Tartu linnas Lääne tänaval tuleb korteri elektripistikust suitsu. Kohale kiirustanud päästjad tuvastasid lühise seinakontaktis ning ühendasid selle ohutuse tagamiseks lahti. Otsest tuleohtu ei olnud.

01.juunil kell 19.48 reageerisid päästjad Tartu linna Kopli tänavale, et kustutada seal põlev metallist prügikonteiner. Päästjad kustutasid teadmata põhjusel süttinud prügikonteineri mõne minutiga.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. juunil kell 21.43 sai häirekeskus teate, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Aru tänaval põleb mahajäetud kahekordne hoone. Kohale jõudnud päästjad leidsid eest hoones põleva rehvi, mis kustutati kella 22.05-ks.

Lääne-Virumaa

1. juunil kell 15.39 kutsuti päästjad Haljala valda Eru külla, kus vanem meesterahvas oli jalgrattaga otsa sõitnud teele kukkunud puule. Päästjad eemaldasid sõiduteelt ohtliku puu kella 15.55-ks. Kiirabi toimetas viga saanud inimese haiglasse tervisekontrolli.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

01.juunil kell 17.53 kuulsid möödakäijad Paides Ehitajate teel asuva kortermaja neljandalt korruselt tulekahjualarmi, samuti oli näha suitsu. Päästjad tuvastasid korterisse sisse saades pliidile unustatud toidu, mis kiirelt pliidilt eemaldati. Toad tuulutati ning kiirabi kontrollis üle elanike tervise.

Pärnumaa

01.juunil kell 17.38 vajati päästjaid appi Pärnu linnas Tallinna maanteel, kus tee ääres seisva veoki käigukastist voolas välja õli. Asfaldile jooksnud õli kaeti absorbentainega ning juhtumist teavitati maanteeametit.

01.juunil kell 19.23 ajal kiirustasid päästjad Saarde valda Kamali külla, kus teataja sõnul oli süttinud saun. Päästjate saabumise ajaks oli pererahvas suutnud põlengu kontrolli alla saada ning päästjatel jäi üle veel ohutuse tagamiseks teha lõplik kustutus ning kontrollida hoone üle.

01.juunil kell 21.55 teavitati päästjaid silohoidlas põlevast traktorist. Tori vallas Piistaoja külas süttis silohoidlas traktor, mis põles lahtise leegiga ning hävis täielikult. Kuumakahjustusi sai ka silohoidla katus. Süttimise põhjust teada ei ole. 

02.juunil kell 7.47 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Tori vallas Kurena külas. Kolme sõiduki kokkupõrke tõttu ei pääsenud ühest autost inimene iseseisvalt välja. Päästjad kasutasid tema vabastamiseks hüdraulilisi töövahendeid ning andsid kannatanu üle kiirabile.