Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. juunil kell 12.31 said päästjad väljakutse Nõmmele, kus Mängu tänaval asuva kahekordse elumaja aknal tegi hädakisa vanem naisterahvas. Päästemeeskonna saabudes oli eakas elanik häirekeskusesse helistanud teataja oma korterisse sisse lasknud ning päästjad tuvastasid korteris ohtralt suitsu, mille tekitajaks oli pliidil kõrbema läinud toit. Ohtlik olukord likvideeriti, korter tuulutati ning elanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile. Korteriga jäi edasi tegelema elaniku lapselaps.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

2. juunil kell 10.04 vajati päästjaid Kambja alevikku, kus Kesk tänaval lekkis sõiduautol kütus. Päästjad likvideerisid bensiini- ja gaasiküttega sõidukil süttimisohu ning katsid kahe ruutmeetri suuruse kütusereostuse absorbentainega.

2. juunil kell 20.50 teatati häirekeskusele, et Tartu linnas Mõisavahe tänaval asuvas korteris on tulekahju. Elanik oli pannud toidu pliidile valmima ning ise läinud õue. Õnneks käivitus tekkinud suitsust suitsuanduri häiresignaal, mida kuulis naaber, kes korterisse läks ja kõrbema läinud toidu pliidilt eemaldas. Päästjatel jäi üle koju saabunud korteriomanikule selgitada, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. 

Valgamaa

2. juunil kell 15.24 vajati päästjaid appi Valga linna Metsa tänavale. Lind oli jäänud jalgupidi umbes 7-8 meetri kõrgusel, maja tuulekasti külge kinni. Päästjad võtsid kasutusele redeli ning vabaks päästetud hakk lendas loodusesse tagasi.

Võrumaa

2. juunil kell 22.00 teatati häirekeskusele, et Vastseliina alevikus Pikal tänaval töötab suitsuanduri signaal ning maja on suitsu täis. Hoones tulekahju ei olnud, kuid puhastamata küttekollete tõttu olid ruumid täitunud suitsuga. Päästjad lõpetasid kütmise ja ventileerisid ruumid ning palusid elanikul kindlasti kutsuda korstnapühkija, kes kaua hooldamata kütteseadmed üle vaataks ning puhastaks.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

2. juunil kell 12.19 anti häirekeskusele teada, et Tapal Üleviste tänaval on tühja tünni tehtud tõrvatud puudest lõke ning jäetud see järelevalveta. Päästjad leidsid eest põleva prahti täis tünni, mis asetses vastu kuuri. Päästjad kustutasid keskkonda ja ümbrust ohustava lõkke kella 12.37-ks. Kohapeal ei õnnestunud kindlaks teha, kes tulekolde süüdanud oli.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

2. juunil kell 12.41 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Valgeranna poldritammi ääres põlevad mere äärde kuhjunud pilliroovaalud. Päästjad kustutasid UTV-d kasutades umbes 2 x 30 meetri pikkuselt põlenud pilliroo. Kustutustööd lõpetati kella 13.38-ks.
2. juunil kell 17.08 said päästjad väljakutse Pärnu linna Lennuvälja teele, kus oli põlema süttinud veoauto. Kinni kiilunud pidurite tõttu süttisid auto pidurikettad põlema. Päästjad kustutasid põlengu kell 17.53.

2. juunil kell 22.20 teatasid ümbruskonna naabrid häirekeskusele, et Pärnu linnas Väike-Posti tänaval asuva elumaja hoovis tehakse suurt lõket. Hoovi oli tehtud 1,5 x 2 meetrise läbimõõduga lõke, milles põletati erinevat prügi ning tahm lendles naabermajade hoovidesse. Päästjad kustutasid keskkonna- ja tuleohtu kujutanud lõkke. 

3. juunil kell 03.03 teatati häirekeskusele, et Tori vallas Vainu külas põleb suur prügihunnik. 4 x 3 meetrisesse lõkkesse oli visatud aerosoolipudeleid, värvipurke, aiakäru, tool, kile ja muud keskkonnaohtlikku materjali ning lõkkest tulev mürgine suits levis elumajade peale. Päästjad kustutasid keskkonda saastava lõkke kella 03.10-ks. 

Raplamaa

02. juunil kell 22.42 said päästjad kutse Rapla valda Purila külla, kus pelletitehases oli süttinud kuivatitrummel. Kohal olnud inimesed panid kiiresti kustutusseadme tööle ning suutsid sellega leegi maha suruda. Päästjate saabumise ajaks oli trumli juures veel väike põleng, mis kustutati kella 23.33-ks.