Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-3. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

3. juunil kell 13.21 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Gaasi tänaval asuvas angaaris läks keevitustööde käigus säde seina sisse ning süütas selle. Kohale kiirustanud päästemeeskonnad Kesklinnast, Lasnamäelt ja Lillekülast asusid koheselt otsima tulekoldeid ning leidsid põlemise kahte angaari ühendavast lae alusest seinast levikuga katusele. Tööstushoones olnud inimesed evakueeriti ning keegi neist viga ei saanud. Kell 15.00 põleng lokaliseeriti ning inimesed lubati tagasi hoonesse kella 15.18 paiku. Süttimise täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

4. juunil kell 02.30 said päästjad teate, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas põleb ühekordse elumaja küljes olev elektrikapp. Päästjad tuvastasid saabudes, et põlemine toimus kilbi taga vaheseinas ning kustutasid selle kella 03.11 paiku. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Möödunud ööpäeval said päästjad ka 4 väljakutset, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete ning kulupõlengute likvideerimisega. Neist 3 Harjumaal ja 1 Tallinnas.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

3. juunil kell 22.33 kutsuti päästjad Kohtla-Nõmmele Õnne tänavale, kus eramus oli süttinud aknaorv. Kohale saabunud päästjad kustutasid umbes ruutmeeri suuruse põlengu. Suure tõenäosusega sai tulekahju alguse päeval tehtud ehitustööst, mil katusel põletati ruberoidi, millest omakorda sattus säde aknaorva.

Lääne-Virumaa

3. juunil kell 15.23 sai häirekeskus teate, et Assamalla külas põleb kahekordne mahajäetud maja. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest 1. korrusel põlevad soojustusplaadid. Kokku kustutasid päästjad 20 ruutmeetri suuruse põlengu. Esialgsetel andmetel võis tegemist olla süütamisega. Täpse tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

3. juunil kella 17.23 ajal oli Haljala vallass Viitna-Koljaku maantee 2. kilomeetril kukkunud teele puu, mis sulges ühe sõidusuuna. Võsu vabatahtlikud päästjad likvideerisid liiklust ohustava olukorra kella 17.42-ks.

Ida-Eesti pommigrupp

3. juunil tegid demineerijad kahjutuks Ida-Virumaal Alutaguse vallast leitud 105-mm mürsu.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

3. juunil kell 12.07 teavitati häirekeskust tulekahjust Paide linnas Kirisaare külas. Elektriradiaatorist, mis oli toas külili kukkunud, lekkis õli ja radiaator süttis. Õnneks jõudis perenaine koju enne päästjate saabumist, lülitas elektri kiiresti välja ja viis süttinud radiaatori õue. Pereema kiire tegutsemine suutis ära hoida suurema tulekahju.

3. juunil kell 14.05 teavitati häirekeskust põlevast sõidukist Imavere külas Kaare teel. Summuti otsa ärakukkumise tõttu süütasid kuumad aurud auto plastikosad. Tegemist oli väikese põlenguga, mille päästjad pulberkustutiga likvideerisid.

3. juuni hilisõhtul kell 23.23 teatas mööduja häirekeskusele, et Paide linnas Karja tänaval põleb lastele ehitatud onn. Päästjatele teadmata põhjusel süttinud onn kustutati paarikümne minutiga.

Raplamaa

3. juunil kell 18.08 teatati häirekeskusele, et Rapla linnas Mahlamäe tänaval asuvas korteris on tulekahju. Elanik oli pannud toidu pliidile valmima ning ise läinud õue. Õnneks käivitus tekkinud suitsust suitsuanduri häiresignaal, mida kuulsid naabrid, kes häirekeskust teavitasid. Päästjatel jäi üle pliit välja lülitada ning kõrbenud toit eemaldada. Toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. 

Saaremaa

3. juunil kell 14.12 said päästjad kutse tulekahjule Reina külla, kus saun-kuuris oli süttinud pool ruutmeetrit seinapinda ning tuli levis edasi pööningu suunas. Päästjate saabumiseni kustutasid elanikud aiavoolikuga seina ja lage. Gaasipliidi rikke tõttu tekkinud väikese põlengu likvideerisid päästjad paarikümne minutiga.