Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-7. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. juunil kell 19.31 helistati häirekeskusesse teatega, et Haabersti linnaosas Astangu tänaval põleb metallist konteiner. Põleng võis esialgsetel andmetel saada alguse elektrijuhtmete lühisest. Kohale kiirustanud päästjad kutsusid abiks ka elektriavarii brigaadi. Tulekahju likvideeriti kell 20.35 ning selle täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

4. juunil kell 22.48 saabus häirekeskusele teade, et Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval suitseb töötav sõiduk. Päästjad leidsid tossava auto maa-alusest parklast ning selle seest sügavas unes joobetunnustega autoomaniku. Paksu suitsu täis parkla ventileeriti ning auto akujuhtmed eemaldati. Autoomanik anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

6. juunil kell 03.48 teatati päästjatele, et Lasnamäe linnaosas Pae tänaval on neljakordse elumaja esimese korruse koridor suitsu täis. Kohale saabunud päästjad leidsid põleva korteri kell 04.00 ning kaks minutit hiljem toodi sealt välja esimene kannatanu ning kell 04.06 teine. Mõlemad anti üle kiirabile, kuid kahjuks ühe isiku elustamine ei õnnestunud. Tulekahju likvideeriti kell 04.12 ning esialgsetel andmetel võis see alguse saada hooletust suitsetamisest või elektrijuhtmete lühisest. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

4. juunil kell 12.14 said päästjad väljakutse Harku valda, kus Kumna külas Puusepa teel põles mahajäetud maja. Päästjad tuvastasid, et majas oli põlema süttinud külmik. Põleng likvideeriti kell 12.36. Põlengu tekkepõhjus ei ole teada.

4. juunil kell 16.58 teatati häirekeskusele haagissuvila põlemisest Anija vallas Voose külas. Päästjate saabudes olid nii teataja kui tema lapsed haagisest väljas ning põlemine tuvastati haagissuvila ühes toas, mis esialgsetel andmetel võis alguse saada keeduspiraali kasutamisest. Teataja oli põlengu ise kustutanud, kuid kuna haagis oli suitsu täis, siis ventileerisid päästjad kõik ruumid ning andsid suitsu sisse hinganud naisterahva tervisekontrolliks üle kiirabile. Miks keeduspiraal süttis, ei ole hetkel veel teada.

5. juunil kell 21.26 said päästjad teate tulekahjust Lääne-Harju vallas Paldiski linnas, kus Sadama tänaval põlesid elumaja vahetus läheduses kuurid. Päästjate saabudes oli üks kuuridest täielikult maha põlenud ning teine saanud osalisi tulekahjustusi. Põleng likvideeriti kell 22.23 ning inimesed ega lähedal asunud hooned selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus ei ole teada.

6. juunil kell 00.12 teatati häirekeskusele, et Lääne-Harju vallas Lehola külas põlevad vanad mahajäetud laudahooned. Teataja sõnul oli läheduses märgata lautade juurest põgenevaid lapsi. Päästjate saabudes oli lauda sees põlenud madrats teataja poolt kustutatud, kuid edasise ohutuse huvides kontrollisid päästjad termokaameraga üle ka katuse. Politsei tabas kiiresti ka kahtlusalused lapsed ning nad anti pärast selgitustöö läbiviimist üle vanematele.

6. juunil kell 02.09 said päästjad väljakutse Viimsi valda, kus Haabneeme alevikus oli kolmekordse elumaja esimese korruse korteri rõdul näha leeke. Päästjad püstitasid tõmbredeli ning likvideerisid rõdupõlengu kell 02.32. Õnneks ei olnud tuli tuppa levinud ning inimesed viga ei saanud. Tekkepõhjus on selgitamisel.

6. juunil kell 15.35 leiti Harju maakonnast Jõelähtme vallast Iru küla juurest Pirita jõest 89-aastase naise surnukeha. Surnukeha suunati kohtuarstlikule lahangule.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 6 väljakutset, mis olid seotud prügikastipõlengute likvideerimisega ning 2 väljakutset, mis olid seotud järelevalveta lõkete ning kulupõlengute kustutamisega.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. juunil kell 17.20 teatas Tartu linna Mõisavahe tänava kortermaja naaber häirekeskusele, et neljanda korruse korteris midagi põleb ning aknast on näha suitsu. Päästjad tuvastasid pliidile kõrbema jäetud toidu ning korteris magava inimese. Elamises puudus suitsuandur, mis oleks varakult õnnetusest märku andnud. Päästjatel jäi üle ärganud inimesele selgitada, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides magav inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada, seetõttu kontrollis ka kiirabi maganud inimese tervise üle.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. juunil kell 16.41 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel Endla tänaval põleb garaažide taga prügi. Päästjad kustutasid umbes 12 ruutmeetri suuruse prügipõlengu kella 16.49-ks.

4. juunil kell 20.25 oli süttinud Kudrukülas garaaž. Päästjate saabumise ajaks põles metallist garaaž ja selle kõrval olevad küttepuud lahtise leegiga. Tulekahju likvideeriti kell 21.20. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

5. juunil kell 13.35 kutsuti päästjad Alutaguse valda Kuru külla, kus märgati maastikupõlengut. Päästjad leidsid saabudes eest umbes poole hektari suuruse põlengu, mille kustutamine lõpetati kell 14.39. Kustutustöid raskendasid tuul ning kändude all olevad tulekolded.

6. juunil kella 4.04 ajal teatati, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Toome puiesteel on kortermajas süttinud prügišaht. Kohale saabunud päästjad kustutasid kolme ruutmeetri suuruse šahtis asuva prügikonteineri. Põlengu käigus kellegi elu ega tervis ohtu ei sattunud.

6. juunil kell 12.21 leiti Narva linnast Rakvere tänaval tiigist seni kindlakstegemata mehe surnukeha. Surmapõhjuse uurimisega tegeleb politsei.

Lääne-Virumaa

4. juunil kella 20.36 ajal anti häirekeskusele teada, et Tapa vallas Sääse alevikus oli hoone lähedale tehtud lõke, kus põletati prahti. Tamsalu vabatahtlikud päästjad kustutasid lõkke, milles põletati kilekotte. Keskkonda ja lähedal asuvat hoonet ohustanud lõke kustutati kella 20.54-ks.

5. juunil kell 20.55 kutsuti päästjad Tapa valda Tõõrakõrve külla, kus märgati keset põldu lõket. Kohale saabunud päästjad leidsid turbasel pinnasel põlemas umbes viis ruutmeetrit viljapõldu. Põleng kustutati paarikümne minutiga. Kuna tulekahju ala kõrval olid värsked traktorijäljed, võis põleng alguse saada masinust lennanud sädemest.

Ida-Eesti pommigrupp

4.juunil leiti Sinimäe alevikus tankitõrjemiin, mille demineerijad kahjutuks tegid.

5. juunil tehti kahjutuks Narvast leitud miinipildujamiin.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

5. juunil kell 15.32 teatati häirekeskusele, et Paide linnas Viisu külas on maha põlenud saunamaja, mis hõõgub veel ja alles on jäänud vaid korsten ning vundament. Ilmselt põles hoone maha sama päeva jooksul, kuid teada ei ole põhjust ega kellaaega. Päästjad kontrollisid põlengupaiga ohutuse tagamiseks üle.

Pärnumaa

4. juunil kell 12.14 ajal andis Nublu andur tulekahjuhäiret Tori vallas Pulli külas. Päästjad tuvastasid kohale saabudes liiga vara kinni pandud siibrid ning suitsu täis valgunud maja. Inimesi kodus ei olnud. Päästjad eemaldasid pliidi alt veel hõõguva briketi.

Saaremaa

4. juuni kell 12.21 ajal teatati häirekeskusele, et Pärsama küla kaupluse juures põlevad katuse all hoiustatud ajalehed ja pappkastid. Leisi vabatahtlikud päästjad kustutasid põlengu kümmekonna minutiga.