Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-8. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. juunil kell 15.29 helistas häirekeskusesse Õismäe tee kortermajas elav inimene, kelle kaheksandal korrusel asuvasse elamisse oli läbi lahtise akna lipsanud orav. Orav jooksis mööda korterit ringi ning peitis end igal võimalusel. Kui päästjad kohale jõudsid, oli ehmunud loomake juba nii väsinud, et päästjatel õnnestus ta kiiresti kätte saada ning tagasi loodusesse toimetada.

7. juunil kell 17.17 teatati, et Männiku teel asuva toidupoe taarapunktis on tunda suitsuhaisu. Päästjate saabudes põles kaupluse juures asuv taara vastuvõtupunkt lahtise leegiga. Õnneks inimesi seal sees ei olnud ning põleng kustutati kella 18.19 paiku. Tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

7. juunil kell 07.51 said päästjad väljakutse Jõelähtme valda, kus Jägala külas põles metsast paari meetri kaugusel plastmassist prügikonteiner. Päästjate saabudes põles konteiner ning selle kõrvale ladustatud prügi lausleegiga. Põleng kustutati kell 08.16.

7. juunil kell 23.31 helistati häirekeskusesse teatega, et Saku vallas Männiku teel põleb teiste veokite vahetus läheduses veoauto. Tulekahju likvideeriti kell 23.56 ning masina kabiin hävines selles täielikult. Põlengu tekkepõhjused selgitab välja politseijuurdlus.

8. juunil kell 02.05 said häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Saunja külas põleb lausleegiga puidutööstus, mille lähedal asusid mitmed hooned ning elektri alajaam. Päästjad reageerisid tulekahjule suurte jõududega ning koheselt alustati nii kustutustöödega kui kõrval asuvate objektide kaitsmisega. Kella 4 paiku varahommikul oli põleng päästjate poolt lokaliseeritud ning toimusid järelkustutustööd. Puidutööstuse hoone hävis tules täielikult. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning ka kõrvalhooned jäid tulekahjust puutumata. Millest põleng alguse sai, ei ole hetkel veel teada.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. juunil kell 11.52 leiti Tabivere aleviku tiigist mehe surnukeha. Surmapõhjuse uurimisega tegeleb politsei.

7. juunil kell 19.37 teatati häirekeskusele, et Kastre vallas Metsanurga külas oli lennanud part korstnasse ning vajunud selle põhja. Päästjad suutsid linnu kätte saada, kasutades kolmemeetrist ritva ja pappkasti. Päästetud suleline lasti tiigi peale ujuma.

Võrumaa

7. juunil kell 12.42 vajati päästjaid Võru valda Palometsa küla karjääri, kus oli põlema süttinud kopplaadur. Päästjad kustutasid masina põlengu kell 13.19. Arvatavasti süttis kopplaadur põlema elektrisüsteemi rikke tõttu.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. juunil kell 12.03 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järvel on Katse tänaval kortermajas tunda ebameeldivat lõhna. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et ühest korterist oli tunda toidukõrbemise lõhna. Kuna korteris elas vanem inimene, kes ust avada ei saanud, tuli päästjatel siseneda akna kaudu. Päästjad tuulutasid korteri.

7. juunil kella 16.02 kutsus mures pereisa päästjad Jõhvi valda Kahula külla, kus kobras oli paar päeva tagasi kahe hoone vahele endale pesa sisse seadnud ning pererahvast pelutas. Kohale saabunud päästjad leidsid kopra kuuris askeldamas, panid looma puuri ning viisid ta Kalina järve äärde, kus kobras vabadusse lasti.

7. juunil kell 20.16 toimus toidukõrbemine Narvas Rahu tänaval. Kohale saabunud päästjad leidsid korteri, kust ebameeldivat kõrbelõhna tuli, ning tuulutasid elamise. Korteri omanik oli unustanud pliidi välja lülitada.

Lääne-Virumaa

7. juunil kell 17.02 anti häirekeskusele teada, et Rakvere vallas Roodevälja külas põleb heinakuivati. Hoones sees oli üle tuhande tonni heina. Päästjatel õnnestus tulekahju lokaliseerida kella 20.01ks ning ära hoida tule levik kõrvalasuvale angaarile. Sündmusel osales kuus põhiautot, kaks paakautot ja operatiivkorrapidaja. Tulekahju esialgne tekkepõhjus võib olla seotud seadmerikkega, kuid täpsemad asjaolud selgitab välja edasine uurimine.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi ei olnud.