Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

8. juunil kell 17.27 saabus häirekeskusele teade, et Mustamäel Vilde teel asuva kortermaja 11. korrusel on tunda kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid korteri, kust kõrbelõhna immitses ning likvideerisid sisenedes ohtliku olukorra. Elanikku instrueeriti edasise ohutuse huvides.

Harjumaa

8. juunil kell 10.03 teatati, et Paldiski linnas on koolimaja katusele roninud poiss, kes sealt enam alla ei saanud. Päästjad paigaldasid tõmbredeli ning aitasid poisi alla. Õnneks kiirabi abi ta ei vajanud.

8. juunil kell 18.00 teatati häirekeskusele tulekahjust Harju maakonnas Lääne-Harju vallas Kõmmaste külas, kus esialgsetel andmetel süttis pikselöögist põlema loomalaut. Päästjate saabudes oli hoone üleni leekides. Tulekahju likvideeriti kell 22.27 ning selles hukkusid kaks pulli, lehm, küülikud ja kanad. Inimesed õnnetuses viga ei saanud ning põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. juunil kell 10.06 helistati häirekeskusesse, sest Tartu vallas Tabivere alevikus põles elektriposti küljes olnud prügikast. Tõenäoliselt süttis plastikust prügikast põlema sinna visatud suitsukoni tõttu. Teataja võttis oma autost käsikustuti ning asus põlengut koheselt summutama. Päästjate saabudes oli prügikast kustutatud ning päästjad teavitasid elektriettevõtet, kes saaks kontrollida, et posti küljes olnud kaablid oleksid korras ega tules kannatada ei saanud.

Võrumaa

8. juunil kell 17.02 teavitati häirekeskust, et Antsla vallas Tsooru külas on põlema süttinud kuur mõõtmetega 3x3 meetrit. Päästjad tegid kindlaks, et lahtise leegiga põlenud kuur, kus hoiustati mesindustarvikuid, oli tules praktiliselt juba hävinenud. Tulekahju likvideeriti kell 17.45. Tulekahju tekkimise põhjust hetkel teda ei ole.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. juunil kella 9.41 ajal anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas on süttinud ettevõtte alajaam. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et ühte elektrikilpi oli roninud kass ning põhjustanud põlengu. Pärast alajaamast elektri välja lülitamist kontrollisid päästjad olukorra üle ning lasid elektrikutel kahjustunud kilpi parandama hakata. Kass kahjuks hukkus sündmuskohal.

8. juunil kell 12.48 kutsuti päästjad appi Toila valda Konju külla, kus Kalda tänaval oli kassipoeg korstna otsa lõksu jäänud. Kohale saabudes selgus, et kassi päästmiseks pidid päästjad kasutama tõmberedelit ja päästeritva, kuna bituumensindliga katusele ronimine oleks kahjustanud katusematerjali ning autoredeliga majale ligi ei pääsenud. Päästeoperatsioon lõppes kell 14.22, kui hiirekuningas päästjate abil korstna otsast alla sai.

8. juunil kella 12.51 ajal oli Narvas Rakvere tänava kortermajas trepikojas tunda ebameeldivat lõhna ning kuulda suitsuanduri signaali. Kohale kutsutud päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris toimus toidukõrbemine. Kuna keegi ust ei avanud, helistasid päästjad korteri omanikule, kes oli hoopis poodi läinud. Vanem naisterahvas kiirustas kõne peale koju ning päästjad said korteri üle kontrollida ja tuulutada.

Lääne-Virumaa

8. juunil kell 18.35 anti häirekeskusele teada, et Viru-Jaagupi alevikus Müta teel on lauda juures süttinud põhupallid ja lahtine põhk. Kõrvalasuvas laudas oli noorkari. Kohale kiirustanud päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 19.56-ks. Omanik osales aktiivselt kustutustöödel oma tuletõrjeauto, traktori ja veepüttidega. Inimesed ja loomad põlengus viga ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

8. juunil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Jõhvist kaevetöödel leitud miinipildujamiin.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

8. juunil kell 18.41 süttis Lääne-Nigula vallas Höbringi külas Riguldi metskonnas äikese tõttu põlema mets ja raba. Kell 19.43 leiti lähedusest teinegi põlengukoht. Mõlema põlengu pindalaks mõõdeti 20 hektarit. Tulekahju lokaliseeriti 9. juunil kell 00.30. Hetkel jätkatakse järelkustutusega.

Pärnumaa

8. juunil kell 19.28 helistas murelik inimene häirekeskusele, sest tema ventilatsioonikorstnasse oli lennanud lind. Kuulda oli linnu kraapimist ja rapsimist. Päästjad aitasid linnu ventilatsioonikorstnast välja ning lasksid ta loodusesse tagasi.