Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. juunil kell 14.54 teatati häirekeskusele tulekahjust Tallinnas Pääsküla rabas, kus põles maastik ja noormännik ligikaudu 10 hektari ulatuses. Põleng lokaliseeriti kella 20.00 ajal. Täna hommikul jätkatakse põlenguala kontrolli ja järelkustutustöödega.

9. juunil kell 16.43 teatati, et Gonsiori tänaval asuva kortermaja trepikoda on paksu suitsu täis. Kohale saabunud päästjad leidsid kiiresti korteri, kust suitsu levis ning tuvastasid seal toidukõrbemise. Ohtlik olukord likvideeriti ning kaks korterielanikku anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

9. juunil kell 17.20 said päästjad väljakutse Sõle tänavale, kus põles prügikast ning selle kõrval asuv aed. Põleng likvideeriti kell 17.32 ning inimesed ega eluhoone selles kannatada ei saanud. Tekkepõhjus ei ole veel teada.

10. juunil kell 00.57 teatas häirekeskus päästjatele, et nende abi vajatakse Lasnamäe linnaosas Pae tänaval, kus üheksakordse elumaja viiendal korrusel on tunda kõrbehaisu. Päästjad sisenesid korterisse ning leidsid sealt eest toidukõrbemise. Ohtlik olukord likvideeriti ning ruumid tuulutati. Elanikule selgitati toiduvalmistamise ohutusreegleid ning paluti kiiremas korras paigaldada ruumidesse ka suitsuandur, mis seal varasemalt puudus.

10. juunil kell 07.52 saabus häirekeskusele teade, et Õismäe teel asuvas kortermajas on trepikojas tunda kõrbehaisu. Kohale saabunud päästjad tuvastasid korteri, kus kõrbes toit. Toidu valmistamisega oli hädas laps, kes lülitas sisse elektripliidi ning asetas sinna plastmasstaldriku, mis kuumuse käes sulama hakkas. Ohtlik olukord likvideeriti ning ruumid tuulutati. Inimesed õnneks viga ei saanud.

Harjumaa

9. juunil kell 18.24 helistati häirekeskusesse teatega, et Saue vallas Vatsla külas põleb lahtise leegiga sauna eesruum. Inimesed olid ise välja saanud ning põlengut ka ise kustutada püüdnud. Kohale kiirustanud päästjad tegid edasise ohutuse huvides järelkontrolli ning põleng likvideeriti lõplikult kell 19.26. Kiirabi andis kohapeal esmaabi kergeid põletushaavu saanud majaperemehele. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

9. juunil kell 15.23 ajal käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Põlva vallas Joosu külas. Puu saeti tükkideks ning tee vabastati liiklemiseks.

Tartumaa

9. juunil kell 18.46 teavitati häirekeskust Tartu linnas Nõva tänaval põlevast prügikonteinerist. Päästjad kustutasid konteineris suitsenud prahi.

Võrumaa

9. juunil kella 18.37 ajal eemaldasid päästjad ohtlikult tee kohal rippuva suure puuoksa Setomaa vallas Pruntova külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. juunil kella 17.05 ajal oli Kiviõlis Viru tänaval süttinud kulu. Teataja sõnul olid põlengu põhjustanud tulega mänginud lapsed. Päästjad leidsid eest poole ruutmeetri suuruse suitseva ala, mille nad koheselt ka kustutasid.

9. juunil kell 22.18 kutsuti päästjad Sillamäele Viru puiesteele, kus autopesula lähedale tehtud lõke. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest alkoholi tarvitanud seltskonna, kellele tehti lõkketegemise ohutust puudutav selgitustöö. Ohtlik lõke kustutati.

Lääne-Virumaa

9. juunil kella 15.10 ajal märkas tähelepanelik sõitja Tapa vallas Pruuna külas tee ääres põllul põlengut. Kuigi teataja oli ise põlengu kustutanud, pidas ta vajalikuks, et päästjad kontrolliksid tehtud töö üle. Tapa päästekomando vaatas ala üle ning tegi kindlaks, et tulekahju oli korralikult kustutatud. Eeldatavaks põlengu tekkepõhjuseks võis olla põllult üle sõitnud hooldusniiduk, millest lennanud säde süütas kuiva heina.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

Lääne-Nigula vallas Höbringi külas jätkub 8. juunil kell 18.41 äikese tõttu põlema süttinud rabametsa põlengualade kontrollimine. Aktiivseid tulekoldeid enam põlengukohtades ei ole, kuid päästjad teevad ohutuse tagamiseks järelkontrolli.

Järvamaa

9. juunil kell 12.52 ajal süttis Türi vallas Türi-Alliku külas põlema päikesepaneelide elektrikapp. Päästjad kustutasid põlengu pulberkustutit kasutades ning andsid sündmuse edasi elektrifirmale. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

10. juunil kell 6.15 teatati häirekeskusele, et Paides Kobra külas on maanteel juhtunud õnnetus, kus veoauto ratas on alt ära tulnud ning põlema süttinud. Päästjad kustutasid maantee keskele veerenud põleva ratta kell 6.33.

Raplamaa

9. juunil kell 14.43 helistas naaber häirekeskusele, sest Kehtna alevikus Staadioni tänaval põles naaberkorteri rõdupiire. Leegid summutasid naabrid omal jõul ning päästjad kustutasid hõõguvad tukid lõplikult. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.