Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. juunil kell 1.09 saabus päästjatele väljakutse Wismari tänavale, kus puidust elumaja esimese korruse korteris oli ahju kütmise käigus kõvasti suitsu ruumidesse levinud. Ehmunud naisterahvas põgenes lapsega koheselt õue. Päästjad tühjendasid ahju ning ventileerisid kogu elamise. Inimesed kiirabi abi ei vajanud. Päästemeeskond nõustas edasise ohutuse huvides nii korterielanikku kui ka tema lähinaabreid ning nende korteritesse paigaldati suitsuandurid.

11. juunil kell 3.49 kõrbes Mustamäe teel asuva viiekordse kortermaja esimese korruse korteris toit. Elanik oli toidu pliidile unustanud ning ise unne vajunud. Kiirabi abi ta õnneks ei vajanud.

Kella 6 paiku varahommikul teatati taas kord toidukõrbemisest, sedapuhku Lasnamäe linnaosas Kivila tänaval üheksakordse elumaja viimasel korrusel asuvas korteris. Ohtlik olukord likvideeriti kell 6.25 ning kodunõustamise järel paigaldasid päästjad korterisse ka uue töökorras suitsuanduri.

Harjumaa

10. juunil kell 11.24 sai häirekeskus teate, et Jõelähtme vallas Loo alevikus on Niidu teel asuvas kolmekordses tööstushoones põlema süttinud õlifritüür. Hoones olnud inimesed olid enne pääste saabumist põlengut ise kustutama asunud, kuid päästjate saabudes oli leek juba korstnast väljas. Kõik inimesed said ise välja ning kiirabi abi nad ei vajanud. Kohale saabunud elektrikud lülitasid hoonest voolu välja ning päästjad likvideerisid tulekahju kell 12.19. Tekkepõhjus on selgitamisel.

11. juunil kell 00.56 teatati, et Saue vallas Tabara külas põleb lahtise leegiga kahekordne puidust talumaja koos puukuuriga. Päästjate saabudes olid kõik elanikud majast väljas ning maja koos kuuriga selleks hetkeks juba praktiliselt maha põlenud. Kustutustööd lõpetati kell 4.48 ning esialgsetel andmetel sai see alguse vanast elektrikilbist. Täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

10. juunil kell 18 helistas naaber häirekeskusesse, sest nägi Põlva vallas Peri külas Mõisa teel asuvast korterist tulemas suitsu. Kuna korteriuks oli kinni, sisenesid päästjad rõduukse kaudu. Korteris ootas päästjaid ees pliidile unustatud toit. Keedunõu eemaldati pliidilt ning koju jõudnud omanikku instrueeriti tuleohutuse teemadel. Korteris puudus elupäästev suitsuandur.

Tartumaa

10. juunil kell 21.18 said päästjad teate kütusereostusest Tartu linnas Turu tänaval asuva bensiinijaama juures. Sõiduteel oli 50 cm laiune ja 40 meetri pikkune õliriba, mis pidurdamise libeduse tõttu ohtlikuks tegi. Päästjad katsid õlireostuse absorbentainega.

Võrumaa

10. juunil kell 11.52 teavitas möödasõitja, et Piusa külas on keegi sõitnud otsa raudteeviaduktile. Kabariidiväravate toru oli sõidetud kõveraks ning rippus ohtlikult. Päästjad eemaldasid ohtliku toru ning likvideerisid õlireostuse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

10. juunil kell 11.17 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel Tallinna maanteel põleb kulu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes ruutmeetri suuruse põlengu, mille nad ämbritäie veega kustutasid. Suure tõenäosusega sai põleng alguse maha visatud suitsukonist.

10. juunil kella 20.30 ajal kiirustasid päästjad Kiviõlisse Kalevi tänavale, kus lahtise leegiga põles neljakordses mahajäetud kortermajas teise korruse korter. Päästjad lõpetasid kustutustööd kell 21.41. Kuna mahajäetud majal oli uks lahti murtud, võib suure tõenäosusega pidada põlengu tekkepõhjuseks süütamist. Päästjad sulgesid ukse, et kõrvalised isikud uuesti majja ei pääseks.

11. juunil kell 3 kuulis Narva-Jõesuu Õnne tänava elanik pauku ning avastas, et tänaval põles sõiduauto. Päästjate saabumise ajal põles sõiduk lahtise leegiga. Kell 3.24 oli masin kustutatud ning päästjad lahkusid sündmuskohalt. Sõiduki omanik juhtunut selgitada ei osanud. Põlengu tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

10. juunil kell 11.40 likvideeriti 8. juunil alguse saanud maastikutulekahju Lääne-Nigula vallas Höbringi külas. Põles kaks erinevat ala. Kokku põles 40 hektarit rabametsa.

Pärnumaa

10. juunil kell 12.13 teatati häirekeskusele, et Kilingi-Nõmmes Pärnu tänaval tuleb mahajäetud hoone keldrist musta suitsu. Päästjad tegid kindlaks, et aastaid tühjana seisnud hoone keldris põles diivan. Pealtnägijate sõnul veedavad tondilossis aega noored ning üht kooliealist noort oli nähtud ka vahetult enne põlengut hoonest väljumas. Mahajäetud hoonele ligipääs piiratud ei olnud.