Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-14. juuni

Põhja päästekeskus

Harjumaa

11. juunil kell 16.08 anti häirekeskusele teada, et Maardus Liivakivi tänaval oli meesterahval jäänud jalg suurte kipsplaatide alla. Kohale kiirustanud päästjad aitasid jala plaatide alt välja ning andsid kannatanu üle kiirabile, kes toimetas mehe haiglasse kontrolli.

11. juunil kella 19.18 ajal märgati Lääne-Harju vallas Ohtu külas Keila metskonnas tulekoldeid, mida teatajad püüdsid kustutada. Kohale kiirustanud päästjatel tuli likvideerida veel väike suitsev ala. Eeldatavalt sai põleng alguse krossiratastega sõitmisel tekkinud sädemetest.

12. juunil kell 0.47 anti häirekeskusele teada, et Harku vallas Vahi külas põleb saunaks ehitatud haagiselamu. Päästjad likvideerisid põlengu kella 1.20-ks. Tulekahjus inimeste elu ega tervis ohus ei olnud ning põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

12. juunil kell 10.22 oli süttinud Rae vallas Aruvalla külas veoauto. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest veoauto kastis süttinud rehvid, mis omakorda põhjustasid põlengu ka kabiinis. Päästjad kustutasid ohtliku tulekahju kella 11.53-ks. Veoki juht õnnetuses viga ei saanud. Suure tõenäosusega põhjustas põlengu veoauto kastis olnud rehvide ülekuumenemine ja iseeneslik süttimine.

Lisaks reageerisid päästjad Tallinnas ja Harjumaal kaheksale väljakutsele, mis olid seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete tegemisega.
Samuti käidi eemaldamas kolmel korral liiklust ja inimesi ohustavaid puid, sealhulgas oli Lasnamäel üks suur puuoks kahjustanud kaht sõiduautot.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa
12. juunil kell 11.08 käisid päästjad Jõgeva vallas Võduvere külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Juht tõsisemalt viga ei saanud.

Tartumaa

12. juunil kella 13.22 ajal põles Tartus Puiestee tänaval aias puu. Päästjad kustutasid tulekahju ja hoidsid ära tule leviku puukuurile. Ilmselt algas põleng korralikult kustutamata suitsukonist.

Kella 15.01 ajal käisid päästjad Tartus Tähe tänaval aitamas elektriposti otsas kinni jäänud kassi. Kaablikinnituse ja posti vahele kinni jäänud kass vabastati redeli abil, toodi alla ja anti üle omanikule.

13. juunil kella 22.35 ajal käisid päästjad Tartus Anne tänaval aitamas välja kolme lifti kinni jäänud inimest. Liftiuksed saadi lahti liftivõtmega. Juhtunust teavitati OTISe liftirikke tehnikuid, kes kohe kohale lubasid sõita.

Kell 1.15 teatati, et Kastre vallas Kriimani külas läks maja seinal väliprožektor leegiga põlema ja majast kadus vool. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud põlengu summutanud. Võnnu vabatahtlikud päästjad ühendasid juhtmed prožektori küljest lahti. Kella 2.57 ajal süttis maja uuesti. Päästjate saabudes ulatusid leegid katusest välja. Inimesed olid hoonest välja saanud. Tulekahju kustutati kell 4.38. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis põleng alguse saada elektrisüsteemi ülekoormusest. Majast oli veetud elekter ohutusnõuetele mittevastavate pikendusjuhtmetega kõrvalasuvasse sauna ja õuealale. Põlengu täpsemat tekkepõhjust selgitavad päästeameti menetlusinspektorid.

13. juuni kell 7.29 teatati, et Nõo vallas Keeri külas läks paat ümber ja selles olnud mees hoiab ennast paadipõhjal vee peal. Hädasolija suutis imekombel töökorda jäänud telefoniga ise abi kutsuda. Päästjad said viimaseid jõuvarusid kaotava kannatanu elusalt kätte ja tõid oma paadiga kaldale. Päästevesti mees ei kandnud ja see oleks võinud talle maksta elu.

Valgamaa

12. juunil kella 13.53 ajal põles Valgas Raja tn Selveri juures paar ruutmeetrit puidukoortest pinnakatet, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

11. juunil kella 19.55 ajal kutsuti päästjad Põhja-Sakala valda Jaska külla, kus elanik põletas lõkkes olmeprügi. Prügilõke kustutati. Prügipõletaja süüd omaks ei võtnud ja keeldus koostööst. Tema isik tuvastati naabrite abil ning edastati menetluse alustamiseks keskkonnaametile.

Kella 20.17 ajal suitses Viljandis Tartu tänaval hoone rõdul ämber suitsukonidega. Päästjad ronisid tõmberedeli abil rõdule ja tõid tuleohtliku ämbri alla. Avatud rõduuksest oli kontoriruumidesse imbunud suitsu. Päästjad avasid aknad ja tuulutasid ruumid.

13. juunil kell 17.24 põles Põhja-Sakala vallas Supsi külas lahtise leegiga sõiduauto Mercedes, mille päästjad veejoaga kustutasid. Inimesed said süttinud autost tervena välja. Enne puksiirile tõmbamist kastsid päästjad autorehvid täiendavalt veega üle.

Võrumaa

12. juunil kella 8.40 ajal käisid päästjad Võru vallas Oro külas kustutamas põlevaid vanu rehve.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. juunil kell 15.42 anti häirekeskusele teada, et Toila vallas Järve külas Kohtla-Järve viaduktil põles sõiduauto lahtise leegiga. Kuigi sõidukis viibinud inimesed püüdsid ise tulekahju kustutada, siis see neil kahjuks ei õnnestunud. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid põlengu kella 16.34 ajal ning liiklus trassil taastati. Suure tõenäosusega sai põleng alguse auto elektrisüsteemist.

12. juunil kella 15.26 ajal märgati Vaivara külas metsast tulemas halli suitsu. Päästjad leidsid kohale saabudes eest elumaja lähedal lahtise leegiga põleva metsa. Kokku tuli päästjatel kustutada umbes 1000 ruutmeetrit põlevat metsa ja turbast pinnast. Tööd lõpetati kella 17.52 ajal.

12. juunil kell 15.42 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Metsapargi tänavale, kus ühest korterist tuli suitsu, kuid keegi ust ei vanud. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et korteris oli unustatud toit pliidile. Mõne aja pärast saabus ka omanik koju. Päästjad tuulutasid korteri ning viisid läbi kodunõustamise.

12. juunil kella 18.05 ajal andis kaevanduse raudtee dispetšer teada, et vedurijuht nägi Oru turbaraba poolt tulevat suitsu. Päästjad tegid drooni abil kindlaks täpse põlenguala ning liikusid UTV-dega seda kustutama. Kokku põles umbes 165 ruutmeetrit turbapinnast, mis kustutati kella 20.29-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

13. juunil kell 11.38 anti häirekeskusele teada, et Narvas Kreenholmi tänaval põleb prügikast. Päästjad tegid kindlaks, et metalltünnis põletati prahti, kuid ohutusnõuded olid täitmata. Seepärast kustutasid päästjad ohtliku lõkke.

13. juunil kella 20.08 ajal kutsuti päästjad Kiviõlisse Kalevi tänavale, kus põles mahajäetud neljakordne kortermaja. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et neljandal korrusel põles prügi, mis kustutati kella 20.37-ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne-Virumaa

11. juunil kella 11.28 ajal sai häirekeskus teate, et Rakvere vallas Sämi-Tagaküla bussipeatuses põleb veoauto. Päästjate saabumise ajaks oli suurem tulekahju kustutatud, kuid masin jäi siiski suitsema. Päästjad kasutasid mootoriosa katmiseks vahtkustutit, et vältida auto uuesti süttimist. Suure tõenäosusega oli kabiini all olev osa lahvatanud põlema puidutolmu tõttu. Ohtlik olukord sai likvideeritud kella 12.07-ks.

11. juunil kell 12.36 kutsuti päästjad Rakveresse kesklinna väljakule, kus pardipojad olid kukkunud lillepeenras olevasse avasse ning ei saanud sealt välja. Päästjad aitasid kümne minuti pärast seitse pardipoega oma ema juurde tagasi.

12. juunil kell 4.33 andis tähelepanelik inimene teada, et Rakveres Laada tänaval on turuleti all põleng. Päästjad leidsid eest põleva papi ja paberi, mis paari ämbritäie veega kustutati. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

13. juunil kella 0.30 ajal anti häirekeskusele teada, et Simunas Allee tänava kortermajas töötab suitsuandur, kuid keegi korteri ust ei ava. Simuna vabatahtlikud päästjad tegid kindlaks, et korteri omanik oli teinud süüa, kuid jäänud hoopis magama. Vabatahtlikud päästjad tuulutasid korteri ja viisid läbi kodunõustamise.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

12. juunil kell 14.41 põles Järva vallas Abaja külas Vao-Päinurme-Sulustvere tee 4. km maastur Mercedes. Enne päästjate saabumist üritati leeke summutada kustutiga. Päästjad kustutasid põleva kapotialuse veejoaga. Kapotialune ja mootoriümbrus hävis tules.

Kella 16.25 ajal põles Koeru alevikus Põllu tänaval vana viljakuivatihoone. Kustutustööd lõpetati kell 20.12. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Pärnumaa

12. juunil kella 14.17 ajal põles Pärnus Suur-Jõe tänaval maja elektriruumis elektrikilp. Inimesed tulid ohu eest ise majast välja. Päästjad kustutasid tulekahju süsihappegaasikustutiga ja avasid tuleohutuse kontrollimiseks ruutmeetri lage. Kogu ruum sai kuuma- ja tahmakahjustusi. Elanikele anti juhis enne elektrisüsteemi kasutamist lasta see spetsialistidel parandada ja üle kontrollida.

Raplamaa

12. juunil kell 13.06 teatati, et Rapla vallas Kodila külas on rebasekutsikas kahe meetri sügavusse keldriauku kukkunud. Päästjad tõstsid rebase keldrist välja ja lasid loodusesse vabaks.