Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. juunil kell 19.24 teatati häirekeskusele, et Harju maakonnas Saue vallas Alliku külas põlesid Standwoodi OÜ tootmishoone sein ja prügikonteinerid. Päästjad kustutasid konteinerid ning eemaldasid seinapleki. Kokku põles umbes 120 ruutmeetrit pinda. Esialgsetel andmetel võis põlengu põhjustada suitsetamine. Tulekahju likvideeriti kell 20.41.

Harjumaa

14. juunil kella 13.14 ajal oli Lääne-Harju vallas Merenuka külas kukkunud sõiduteele puu, mis sulges mõlemad sõidusuunad. Lohusalu vabatahtlikud päästjad eemaldasid ohtliku puu ja vabastasid tee kella 13.48-ks.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

14. juunil kell 20.15 põles Põlva vallas Kiisa külas kahekorruselise kortermaja korteris köök. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud majast väljunud. Tulekahju kustutati kell 21.18. Üles leiti korteriomanik, kes oli tugevate joobetunnustega ja toimunust aru ei saanud. Mees viidi edasiste õnnetuste vältimiseks kainenema.

Viljandimaa

14. juunil kell 18.40 teatati, et Viljandis C. R. Jakobsoni tänaval põleb kortermaja teine korrus. Päästjate saabumise ajaks oli tuli levinud Tallinna tänava aadressiga kortermajast sellega kokkuehitatud C. R. Jakobsoni tänaval asuva ärihoone katuse alla. Leegid ulatusid hoonete katusest välja. Kortermajast evakueeriti päästjate abil kohe kolm inimest, kellest kahe tervist kontrollisid ja turgutasid kiirabitöötajad. Kustutustööde käigus ruume kontrolliti ja kõigi kortermaja elanikega saadi hiljem kontakti. Majja ühtegi inimest ei jäänud. Põleng levis hoonetes ulatuslikult ning kõik ruumid said vee- ja kuumakahjustusi. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse kortermaja teise korruse korterist, kust tuli katusele ja sealt edasi levis. Tulekahju kustutati kell 23.07. Põlengu tekkepõhjust hakkavad uurima päästeameti menetlusinspektorid.

14. juunil kell 19.20 teatati saunapõlengust Viljandi vallas Vanausse külas. Päästajte saabudes oli katus sisse kukkunud. Kustutustööd lõpetati kell 21.06.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

14. juunil kell 10.21 anti häirekeskusele teada, et Narvas Rahu tänaval on kortermajas tunda suitsulõhna ning kosta suitsuanduri alarmi. Päästjad tegid saabumisel kindlaks korteri, kus arvatavasti oli toit pliidile unustatud. Kuna keegi ust ei avanud, tuli päästjatel siseneda avatud aknast ning oht likvideerida. Päästjad tuulutasid korteri, kuid kodunt lahkunud omanikuga vestelda ei õnnestunudki.

14. juunil kella 12.37 ajal oli Narvas Tallinna maanteel kortermajas tunda gaasilõhna. Kohale saabunud päästjad avastasid ühe korteri vannitoast gaasilekke. Päästjad sulgesid gaasikraani ja tuulutasid korteri. Korteriühistu kutsus välja gaasiteenistuse, et ohtlik olukord likvideerida.

14. juunil kell 19.53 märgati Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas Ahtme maanteel tumehalli suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest põlevad rehvid, mis koheselt kustutati. Keskkonnale ohtliku lõkke olid süüdanud kohal viibinud noored, kellele viidi läbi selgitustöö.

Lääne-Virumaa

14. juunil kella 10.57 ajal anti häirekeskusele teada, et Rakveres Rohuaia tänaval on pööningule kinni jäänud lind. Päästjatel tuli kohapeal linnu kätte saamiseks eemaldada pööninguaken, mis pärast tagasi pandi. Lind pääses päästjate abil vabadusse 20 minutit pärast väljakutse saabumist.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

15. juunil kell 7.35 käisid päästjad Türi vallas Retla külas eemaldamas teelt ja elektriliinidelt murdunud puud.

Pärnumaa

14. juunil kell 20.21 põles Kilingi-Nõmme linnas Piiri tänava piirkonnas metsamaja. Päästjate saabudes oli metsamaja lausleegis ja põleng ohustas metsa. Tulekahju levik piirati ja põleng kustutati kell 22.54. Majake hävis tules. Inimesi hoones ei olnud ning hoone omanike esindaja kinnitusel seal kahe päeva jooksul üritusi ei olnud toimunud.

Saaremaa

14. juunil kell 10.00 põles Saaremaa vallas Kaarmise külas Sõmera-Kärla-Uduvere tee 8. km lausleegis sõiduauto Ford Focus. Päästjad kustutasid tulekahju kell 10.27. Inimesed viga ei saanud.

Kell 10.19 põles Ruhnu vallas Ruhnu külas elumaja verandal tugitool, mille päästjad kustutasid. Õnneks olid vaheuksed suletud ja põleng majja ei levinud. Inimesi hoones polnud.