Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-15. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. juunil kella 18.10 ajal anti häirekeskusele teada, et Mustamäel J. Sütiste teel tuleb rõdult suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest rõdul põleva plastmassist ämbri, mis oli täis süttinud suitsukonisid. Päästjad kustutasid vara ja inimesi ohustava põlengu.

15. juunil kell 21.39 kutsuti päästjad Haabersti linnaossa Vaagi tänavale, kus oli kuuris süttinud prügikast. Päästjate saabumise ajaks olid kohal viibinud inimesed suutnud põlengu ise ära kustutada. Päästjad kontrollisid üle, et poleks varjatud tulekoldeid, mis uuesti süttida võiksid.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. juunil kell 21. 38 põles Tartus Haage külas lahtise leegiga sõiduauto kapotialune, mille päästjad kustutasid.

Valgamaa

15. juunil kell 15.13 süttis Valgas Võru tänaval ära visatud kuumast tuhast aiapost. Päästjad kustutasid põlengu ja selgitasid elanikele, et enne äraviskamist peab laskma tuhal jahtuda.

Kella 17.46 ajal põles Valgas Uuel tänaval tühjalt seivas majas praht ja sein, mille päästjad kustutasid.

Viljandimaa

15. juunil kell 10.02 põles Viljandis Raua tänaval vana pigitünn, mille päästjad kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. juunil kella 11.52 puhkes Voka alevikus Pargi tänaval vanas mõisahoones tulekahju. Päästjad kustutasid põlengu kella 12.16-ks. Kuna arvatavasti oli tegemist süütamisega, kutsuti kohale politseipatrull, kes pidas kinni kahtlustatava. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitab välja edasine juurdlus.

15. juunil kell 11.52 sai häirekeskus teate, et Narvas Rakvere tänaval on süttinud elektriahi. Päästjate saabumise ajaks olid kodus viibinud lapsed suutnud põlengu ise ära kustutada. Päästjad tuulutasid korteri ning paigaldasid suitsuanduri.

Ida-Eesti pommigrupp

15. juunil tegid demineerijad kahjutuks Ida-Virumaalt leitud 210-mm mürsu.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval Lääne päästekeskuse tööpiirkonnas suuremaid päästesündmusi ei olnud.