Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-17. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

16. juunil kell 11.05 anti häirekeskusele teada, et Mustamäel E. Vilde teel on 14-kordses kortermajas ühest 7. korruse korterist tunda suitsulõhna. Suurendatud jõududega kohale kiirustanud päästjad nägid aknast tossu välja tulemas. Korterist keegi ei vastanud ja päästjatel tuli siseneda korterisse, kus selgus, et pliidile oli unustatud toit. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid korteri. Politseil õnnestus omanikuga ühendust võtta, kes seepeale koju kiirustas. Sündmusele reageeris operatiivkorrapidaja, neli põhiautot ja redelauto.

16. juunil kella 20.29 ajal oli aga toit pliidile unustatud Haabersti linnaosas ühes Õismäe tee korteris. Sel korral oli omanik kodus, kuid söögi valmistamise ajal magama jäänud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. juunil kella 17.37 ajal põlesid Mustvee vallas Saarjärve külas põllul kuivanud heina vaalud, mille päästjad kustutasid. Ilmselt sai tulekahju alguse läheduses olnud elektriliini isolaatori rikkest.

Tartumaa

16. juunil kella 11.18 ajal süttis Tartus F. Tuglase tänaval korteri köögis kuumast pliidist selle kõrvale asetatud lõikelaud ja rätik. Tulekahjust andis märku suitsuandur ning teatas tähelepanelik naaber. Päästjad sisenesid jõuga korterisse ja kustutasid algjärgus tulekahju kraanist võetud veega. Selgus, et perenaine oli süüa teinud ja koristanud ning seejärel kodust lahkunud. Ilmselt oli pliit koristamise ajal kogemata sisse lülitatud või pärast söögi tegemist ununenud välja lülitada. Seekord päästis suitsuandur ja naabri kiire reageerimine raskematest tagajärgedest.

Kella 22.12 ajal kustutasid päästjad Elvas laululava läheduses süttinud väikse prügikasti.

Valgamaa
16. juunil kell 16.22 teatati, et Valgas Uuel tänaval tuleb eelmisel päeval põlenud tühjalt seivast majast jälle suitsu. Päästjad selgitasid, et teisel korrusel põleb praht, mis kustutati. Juhtunust teavitati maja valdajat. Omaniku kohustus on tühjalt seisva hoone sissepääsud sulgeda.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

16. juunil kell 9.39 toimus Jõhvis Jaama tänaval veo- ja sõiduauto vahel liiklusõnnetus. Kohale kutsuti päästjad, kes peatasid veoki kütusepaagist diiselkütuse lekke. Kahjuks jõudis maapinnale voolata aga umbes 100 liitrit kütust, mille päästjad katsid absorbeeruva vahendiga. Veokist pumbati välja ülejäänud kütus ning anti üle sõiduki juhile. Päästjad tõmbasid rekka tee äärde ning taastasid liikluse kella 10.53-ks.

16. juunil kella 16.47 ajal käisid päästjad Kohtla-Nõmmel Kaevanduspargi bussipeatuses kustutamas põlevat prügikasti.

16. juunil kell 17.33 anti häirekeskusele teada, et Toila vallas Konju külas suitseb vana turbaraba. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes 130 ruutmeetrit põlevat turbapinnast. Päästjatel õnnestus tulekahju likvideerida kella 19.32 ajal. Esialgseks põlengu põhjuseks peetakse mootorsõidukist tekkinud sädet.

16. juunil kell 17.54 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa, kus Sõpruse tänaval põles garaažide vahel prügi. Päästjad kustutasid mõne minutiga tulekahju ning kontrollisid termokaameratega üle, et kõrvalasuvatele garaažidele poleks ohtu.

17. juunil kell 4.23 anti häirekeskusele teada, et Narva-Jõesuus Vabaduse tänaval põleb kirik. Päästjate saabumisel põles plekk-katusega puidust hoone lahtise leegiga. Päästjad lõpetasid kustutustööd kell 6.12. Sündmusele reageeris operatiivkorrapidaja, neli põhiautot ja redelauto. Kiriku sisustus hävis tules täielikult. Kuna eeldatavalt oli tegemist süütamisega, jätkab juurdlust politsei.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa
16. juunil kell 19.28 teatati, et Pärnus Ringi tänaval on vares maja prantsuse tüüpi rõdu vahele kinni jäänud. Päästjad aitasid teatajate sõnul juba mitu päeva lõksus olnud linnu vabadusse.

17. juunil kella 00.15 ajal süttis Tori vallas Võlla külas sauna korstna ümbruses kolm ruutmeetrit katust. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud aiavooliku ja pulberkustutiga leegid summutanud ning ahjus tule kustutanud. Päästjad avasid tuleohutuse kontrollimiseks katust ja jahutasid põlengukoha veega üle.

Saaremaa

16. juunil kella 17.45 ajal süttis Saaremaa vallas Mustjala külas Mõisa tänaval hooletust grillimisest suur prügihunnik (2x6 meetrit), mille päästjad kustutasid.