Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

17. juunil kell 18.51 anti häirekeskusele teada, et Mustamäel Aiandi tänaval põleb Mustika keskuse taga kulu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes 100 ruutmeetrit põlevat pinnast ja ka prügi. Päästjad kustutasid kümne minutiga põlengu ning hoidsid ära tulekahju leviku lähedal asuvale ehitisele ja parklale.

17. juunil kella 23.24 ajal kutsuti päästjad Rävala puiesteel asuvasse kasiinosse, kus fuajees oli tunda põlemislõhna. Politsei sulges ajutiselt kasiino ümbruses liikluse ning päästjad tuvastasid, et hoonesse sattunud suits pärines väljas põlenud prahist, mis koheselt kustutati. Liiklus taastati kell 23.47.

Harjumaa

17. juunil kell 15.21 oli Kiili vallas Sookaera külas süttinud turbarabas turbaaun ja umbes 500 ruutmeetrit pinnast. Päästjatel õnnestus kustutustööd lõpetada kella 19.18-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

17. juunil kell 18.17 teatati häirekeskusele tulekahjust Harju maakonnas Anija vallas Vetla küla lähedal, kus põles raiesmik 1,2 hektari ulatuses. Kustutustööd lõpetati kell 23.32. Sündmusel osalesid Aravete, Kehra, Kose, Lasnamäe ja Tapa komandod ning Aegviidu, Ardu ja Aruküla vabatahtlikud päästekomandod.

17. juunil kella 23.51 ajal süttis Harku vallas Vääna-Jõesuu külas kahekordne maja. Päästjate saabumise ajaks põles maja lahtise leegiga. Tulekahju ajal hoones inimesi ei viibinud. Kustutustööd lõpetati kell 3.14. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. juunil kell 10.26 teatati, et Elva vallas Tilga külas on suur koer kraavis muda sisse vajunud ja omanik ei saa teda enam välja. Rõngu vabatahtlikud päästjad aitasid ligi 70 kilose koera mudast välja ning andsid üle omanikule.

Kell 15.43 käisid päästjad Tartus Riia tänaval kolme sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu ja puhastasid tee avarii jäänustest.

Kella 15.41 ajal läks Kambja vallas Soinaste külas Linnavere teel kärssama raskeveoki treileri ratas ning näha oli ka leeke. Päästjad kustutasid põlengu veejoaga ning rattast kaugemale tulekahju ei levinud.

18. juunil kella 00.03 ajal süttis Tartus Kaunase pst asuva maja korteris lõhnaküünlale kukkunud padi, mille elanikud pulberkustutiga ise kustutasid.

Kell 8.06 teatati, et Tõrvandi alevikus Pärnaõie teel on auto karteri purunemise tõttu teele sattunud õli. Päästjad katsid 120 meetri pikkuse õliriba absorbentainega. Purunenud kaubik oli sõitnud lähedal asuvasse tanklasse, kus voolas ruutmeetrisele alale veel õli. Tanklatöötajad likvideerisid õliloigu ise.

Valgamaa

17. juunil kell 21.08 teatati, et Valgas Räni tänaval põleb kahekorruseline elumaja. Päästjate saabudes ulatusid leegid teise korruse akendest ja katuse alt välja. Tulekahju kustutati kell 23.26. Inimesi majast ei leitud. Mõne aja pärast käisid päästjad kustutamas uuesti suitsema hakanud katusenurka. Tulekahjus sai tugevaid tulekahjustusi kogu maja teine korrus, pööning hävis. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Viljandimaa

18. juunil kell 7.05 põlesid Viljandi vallas Kiisa külas põllul seitse põhurulli, mille päästjad ligi tunni ajaga kustutasid.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

17. juunil kella 15.50 ajal oli Kohtla-Järvel Uue tänava kortermajas tunda suitsulõhna ja kuulda suitsuanduri signaali. Kohale kutsutud päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris oli pliidile unustatud toit. Päästjad tuulutasid korteri ja nõustasid kodus viibinud elanikke.

18. juunil kell 0.10 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Puru teel põleb kortermaja rõdu, naabrite koputamisele aga keegi ei vastanud. Kohale kiirustanud päästjad äratasid magava omaniku. Viienda korruse kinni ehitatud rõdu aknaraam kustutati redelilt. Inimesed viga ei saanud. Suure tõenäosusega sai põleng alguse naabrite hooletust suitsetamisest.

Lääne-Virumaa

17. juunil kella 14.51 ajal sattusid Kadrina vabatahtlikud päästjad juhuslikult Neeruti külas märkama põlevat sõiduautot. Kella 15.06-ks olid vabatahtlikud päästjad sõiduki kustutanud ja edasise süttimisohu vältimiseks eemaldanud aku juhtmed. Kohal viibinud juht pääses õnneks vaid ehmatusega.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

18. juunil kella 3.51 ajal põles Türi vallas Kahala külas lausleegis sõiduauto. Päästjad kustutasid tulekahju kell 4.46. Kahjustada sai teinegi lähedusse pargitud auto. Põlengu tekkepõhjusi uurib politsei.

Pärnumaa

18. juunil kell 00.13 teatati, et Häädemeeste vallas Orajõe külas põleb mets. Päästjate saabudes põles 50 meetri pikkuselt ja 10 meetri laiuselt teeäärne metsaalune. Viimased tulekolded kustutati kell 2.07.

Läänemaa

17. juunil kell 8.57 põles Haapsalus Raudtee tänaval Raudtee- ja Sidemuuseumile kuuluv eksponaat dresiin. Päästjad kustutasid dressini kell 9.22. Põlengu tekkepõhjust uurib politsei.

Raplamaa

17. juunil kell 10.37 teatati, et Juuru alevikus Kose-Purila teele on 10 meetri pikkusele alale voolanud diiselküte. Päästjad katsid reostusala absorbentainega. Ala lõplik puhastamine jäi teehooldusettevõtte ülesandeks. Ligi 50 liitrit kütust oli teele sattunud ilmselt mõne suurema sõiduki purunenud toitesüsteemi tõttu.