Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-21. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

18. juunil kell 16.58 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäel Punasel tänaval lukustusid sõiduauto uksed ning kaheaastane laps jäi masinasse lõksu. Kohale kiirustanud päästjad avasid auto ukse ning andsid lapse emale üle. Ohtlik olukord sai lahendatud loetud minutitega, kuid kuumade ilmadega ei tohi unustada, et suletud autos tõuseb temperatuur väga kiiresti ning võib masinas viibivatele lastele või lemmikloomadele muutuda eluohtlikuks.

18. juunil kell 17.30 kutsuti päästjad Kristiine linnaoss Energia tänavale, kus vannitoas oli tunda tugevat gaasilõhna. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et lekkis gaasiboiler. Kahjuks puudus korteris vingugaasiandur. Korteris viibinud inimene viidi haiglasse.

19. juunil kella 22.44 ajal oli Mustamäe teel kortermajas tunda põlemise lõhna. Selgus, et ilmselgete joobetunnustega noormees oli teinud sööki, kuid unustanud toidu pliidile. Päästjad tuulutasid elamise ning informeerisid toimunust korteriühistu esindajat.

21. juunil kella 0.31 ajal oli toit unustatud pliidile Kristiine linnaosas Vindi tänaval, kus naabrid kutsusid kõrbelõhna tundes kohale päästjad. Toiduvalmistajad olid söögi tegemise ajal hoopis magama läinud. Päästjad tuulutasid korteri ning tegid kindlaks, et elamisest puudus suitsuandur.

21. juuni varahommikul kell 5.50 oli Kesklinnas Mere puiesteel süttinud ehitusprahiga prügikonteiner, mis ohustas kõrvalasuvaid kiriku tellinguid. Päästjad suutsid ära hoida tulekahju leviku kirikule. Põleng lokaliseeriti kell 6.19. Konteinerisse oli ladustatud saematerjal. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Harjumaa

18. juunil kell 18.35 sai häirekeskus teate, et Kose vallas Tuhala külas põleb elumaja. Päästjate saabumise ajaks oli tules kivimaja ning praktiliselt hävinud puidust kõrvalhoone. Tulekahju ajal hoones inimesi ei viibinud ja keegi viga ei saanud. Põleng likvideeriti kell 21.21. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

18. juunil kella 22.37 ajal süttis Jõelähtme vallas Rebala külas Tallinna prügila. Kohale kiirustanud päästjad lokaliseerisid rasketehnika abil põlengu kella 23.38-ks. Inimeste eludele ja tervisele ohtu ei olnud.

19. juunil kell 18.16 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Lääne-Harju vallas Keibu külas. Päästjate saabumisel põlesid hakkepuidu hunnikud ning mets 0,7 hektari ulatuses. Tulekahju likvideeriti kell 23.05.

19. juunil kella 18.21 ajal oli Sauel Koondise tänaval märgata kortermajas suitsu ning kuulda suitsuanduri signaali. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et korteris oli pliidile unustatud toit. Päästjad tuulutasid korteri, likvideerisid ohtliku olukorra ning kiirabi kontrollis ilmselgete joobetunnustega elaniku tervise üle.

19. juunil kell 20.33 kutsuti päästjad Saue valda Turba alevikku, kus Tööstuse tänaval asuvas alajaamas toimus plahvatus. Päästjad kustutasid põlengu. Plahvatuse põhjustas lüliti ülepinge. Elektrita jäi 1189 majapidamist. 20. juuni hommikuks oli elektriühendus taastatud.

Lisaks reageerisid päästjad Tallinnas ja Harjumaal 19 väljakutsele, mis oli seotud ohutusnõuetele mittevastavate lõkete põletamise või maastikupõlengutega. Päästeamet tuletab meelde, et seoses kuivade ilmadega tuleb lõkke tegemisel olla eriti hoolas.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

18. juunil kella 9.09 ajal süttis Põlvas Savi tänaval keevitustöödel remonditava auto sisustus. Tulekahju kustutati enne päästjate saabumist. Kiirabi viis põletushaavu saanud mehe haiglasse.

Kell 11.51 teatati, et Põlvas Raudtee tänaval põleb viilhall. Päästjate saabudes selgus, et süttinud oli tööstushoone seinavaheline konstruktsioon. Töömehed olid pulberkustutitega tuld summutanud. Päästjad võtsid seinu lahti ja kustutasid tulekahju kahe veejoaga kell 13.21 lõplikult. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

21. juunil kella 00.34 ajal põles Põlva vallas Mammaste külas ligi 300 ruutmeetrit metsaalust, mille päästjad kell 1.34 kustutasid.

Tartumaa

18. juunil kell 14.45 teatati, et Luunja vallas Lohkva külas hakkas auto mootorist õli lekkima, mis sattus 200 meetri ulatuses teele. Päästjad katsid õlireostuse absorbentainega.

19. juunil kell 19.40 teatati, et Tartus Riia tänaval põleb Eesti Raudteele kuuluv alajaam. Päästjate ja kohale kutsutud elektriku koostöös selgitati, et ülekuumenemisest oli süttinud kaablikanali puitümbris. Põleng kustutati paari ämbri veega.

Viljandimaa

18. juunil kell 16.55 süttis Viljandi vallas Mõnnaste külas ohutusnõudeid eiravast lõkkepõletamisest lennanud sädemest rehvihunnik (suurusega 30x40 m), mille kustutamiseks läks päästjatel üle kolme tunni aega. Kustutustöödel oli abiks kopplaaduriga omanik, kes hunnikut laiali tõstis. Juhtumist teavitati keskkonnaameti järelevalvet.

21. juunil kell 1.45 põles Viljandis Lääne tänaval asuvas alajaamas juhtmete isolatsioon. Elektrikud võtsid voolu välja, mille järel päästjad põlengu liivaga summutasid.

Võrumaa

18. juunil kell 21.53 teatati, et Võrus Vilja tänaval tuleb alajaamast suitsu. Päästjad koostöös elektrikutega selgitasid, et trafo taga põleb juhe. Päästjad kustutasid põlengu süsihappegaasikustutiga.

19. juunil kell 12.50 teatati, et Räpina vallas Vändra külas on elumaja köögis madu. Päästjad selgitasid, et tegemist on tuppa eksinud rästikuga. Madu püüti kinni ja viidi loodusesse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

18. juunil kella 12.37 ajal oli Lüganuse vallas Varja külas tehtud maja kõrval lõket, mis läks kontrolli alt välja ning levis maastikule ja ähvardas süüdata ka elumaja. Kohale kiirustanud päästjatel õnnestus kõige hullem ära hoida ning neljakümne minutiga oli umbes 700 ruutmeetrit põlevat pinnast kustutatud. Peremehele aga selgitati, millised on ohutu lõkketegemise reeglid.

18. juunil kell 16.29 oli aga niidetud rohi süttinud Toila vallas Peeri külas. Läheduses asusid raudtee ja majad. Päästjad kustutasid umbes 1000 ruutmeetrit põlevat pinnast.

19. juunil kella 0.42 ajal oli Narvas Kangelaste prospekti kortermajas tunda põlemise lõhna. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks, et ühes korteris oli söögivalmistaja unustanud toidu pliidile. Kahjuks puudus korteris suitsuandur, mis oleks asjaosalisele ohtlikust olukorrast märku andnud. Kiirabi kontrollis kodus viibinud elaniku tervisliku seisundi üle.

19. juunil kell 13.31 põles kulu Lüganuse vallas Lohkuse külas Püssi-Maidla tee ääres. Päästjad kustutasid kululuua abil umbes neli ruutmeetrit põlevat pinnast. Tulekahju sai arvatavasti alguse hooletust suitsetamisest.

19. juunil kella 14.05 ajal sõitsid päästjad Kiviõlisse Sonda teele, kus KKT OIL OÜ karjääri tehislikus veevõtukohas oli uppumisohtu sattunud ilves. Kuna veevõtukohal on libedad kileservad, ei saanud ilves sealt ise välja. Spetsialisti juhendamise järgi ehitasid päästjad kallaku peale põõsastesse tee, mida mööda õnnestus ilvesel välja pääseda ning tagasi oma loomulikku elukeskkonda suunduda. Kuna veevõtukohal puuduvad igasugused piirded ja ka redelid, on loomadel väga lihtne sisse kukkuda, kuid võimatu välja saada.

19. juunil kell 19.40 anti häirekeskusele teada, et Narvas Puuvilla tänaval on näha põlengut. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes 150 ruutmeetrit põlevat pinnast, mis kustutati kella 20.02-ks.

Lisaks tuli Ida-Virumaal päästjatel viiel korral välja sõita sündmustele, mis olid seotud gaasiseadmete riketega.

Lääne-Virumaa

18. juunil kella 18.38 ajal süttis Väike-Maarjas Ehitajate tee garaažide taga pinnas. Päästjatel tuli kustutada umbes 10 ruutmeetrit põlevat kulu. Esialgsetel andmetel olid lapsed garaažide taga tulega mänginud.

18. juunil kell 23.35 anti häirekeskusele teada, et Kadrina vallas Ama külas on metsa sees infotahvli juures tehtud lõke. Kohale kiirustanud päästjad leidsid selleks mitte ette nähtud kohas lõkke. Päästjad palusid tulekolde kustutada ning juhatasid kätte, kus on ohutu lõket teha

19. juunil kell 18.54 kutsuti päästjad Pajustisse Linnu tänavale, kus põles umbes 10 ruutmeetri suurune lõke, milles leidus oksi ning prahti. Päästjad kustutasid keskkonda ohustava lõkke ning viisid läbi selgitustöö.

Ida-Eesti pommigrupp

18. juunil tehti kahjutuks Ida-Virumaalt leitud seitse granaati, miinipildujamiin ja mürsk.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

21. juunil kell 10.08 teatati, et Õisu alevikus Türi-Arkma teel juhtus sõidu- ja veoauto vahel liiklusõnnetus. Päästjad abistasid ühe kannatanu väljasaamisel avariilisest sõidukist ja kõrvaldasid süttimisohu.

Pärnumaa

18. juunil kella 23.27 ajal põles Häädemeeste vallas Orajõe külas kolmes kohas väikestel aladel metsaalune, mille päästjad kustutasid kell 00.49.

19. juunil kella 16.38 ajal teatati Pärnus Põldeotsa külas juhtus viie autoga liiklusõnnetus. Päästjate saabumise ajaks olid inimesed autodest välja saanud. Päästjad tagasid tuleohutuse ja aitasid vabastada teed. Inimesed tõsisemalt viga ei saanud.

Raplamaa

18. juunil kella 11.55 ajal süttis Märjamaa vallas maidla külas Õmma turbatootmisalal turvas. Traktorist summutas põlengut traktori mahutist saadud veega. Päästjad kastsid umber 50 ruutmeetrise ala tuleohutuse tagamiseks omakorda veega üle.

20. juunil kell 18.58 põles Raplas Jõe tänaval alajaamas kaabel, mille päästjad süsihappegaasi kustutiga kustutasid. Ohuala piirati lindiga.

Läänemaa

18. juunil kell 18.38 põles Haapsalus Raudtee tänaval lahtise leegiga kuur. Päästjad piirasid tule leviku lähedal asuvale hoonele ja kustutasid tulekahju kell 20.46.

20. juunil kell 16.49 teatati, et Lääne-Nigula vallas Rooslepa külas toodi merest välja uppunud meesterahvas. Meest üritati elustada, kuid kahjuks see tulemust ei andnud.

Saaremaa

19. juunil kella 15.29 ajal kõrbes Kuressaares Õie tänaval korteris pliidil toit. Päästjad sisenesid korterisse, kust leidsid magava vanema mehe. Tuleoht kõrvaldati ja äratatud mehele selgitati, et toiduvalmistamise ajal magama jäämisel võivad olla väga kurvad tagajärjed. Kahjuks puudus ruumidest ka suitsuandur, mis oleks halbade asjaolude kokkulangemisel võinud mehele maksta elu.

Hiiumaa

19. juunil kella 16.24 ajal põles Hiiumaa vallas Prassi külas suur puitmaterjali hunnik, mille päästjad kustutasid.