Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-25. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

24. juunil kella 0.59 ajal oli Lasnamäel Hooldekodu teel süttinud kortermaja fassaad. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kella 1.24-ks. Tuli õnneks korteritesse ei levinud ja kahjustusi sai ainult maja fassaad. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

22. juunil kella 16.09 ajal kutsuti päästjad Mustamäele Teaduspargi tänavale, kus ventilatsioonist oli hakanud halli suitsu immitsema. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et ventilatsioonitorus oli tekkinud põleng, mis koheselt kustutati. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse seadmes tekkinud sädemetest.

23. juunil kell 16.05 oli Haaberstis Õismäe teel 16-kordses hoones tunda kõrbelõhna ja kuulda suitsuanduri signaali. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris oli elanik unustanud toidu pliidile. Päästjad tuulutasid eluaseme ja viisid läbi kodunõustamise.

23. juunil kella 0.31 ajal oli toit unustatud pliidile Lasnamäel Liikuri tänava kortermajas. Kahjuks puudus korteris kohustuslik suitsuandur. Päästjad tuulutasid korteri ning tegid elanikule selgitustööd.

Harjumaa

24. juunil kell 17.38 teatati, et Harju maakonnas Viimsi vallas Kelvingi külas Kelvingi sadamas kadus 6-aastane poiss. Alustati otsinguid maismaal ja merel ning kaasati PPA kopter. Kell 20.32 leidsid pinnaltpäästjad merest lapse surnukeha, mis suunati kohtuarstlikule lahangule.

Pühad tõid endaga kaasa päästjatele hulgaliselt väljakutseid, mis olid seotud lõkete tegemisega. Lõkkeid tuli käia kontrollimas 40 korral, neist Tallinnas 15 korral ja Harjumaal 25 korral.

Harjumaa päästepiirkonnas oli 186 väljakutset tormiga seotud kahjudele, peamiselt oli tegu teele ja elektriliinidele langenud puudega. 106 korral likvideeriti ohtlikke olukordi Tallinnas ja 80 korral Harjumaal.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. juunil kell 14.37 teatati, et Mustvee vallas Lepiksaare külas süttis elektritraatidele kukkunud kuiv puu. Päästjad eemaldasid puu traatidelt ja teelt ning kastsid põlenud puu ja ümbruse veega üle. Purunenud elektriliini parandamine jäi kohale saabunud elektrikute ülesandeks.

23. juunil kell 17.56 põles Jõgeva vallas Praaklima külas turbapinnas, mille päästjad kustutasid. Pinnas oli tõenäoliselt süttinud äikse purustatud elektriliinist.

23. juunil kell 21.07 käisid päästjad Tartu vallas Toolamaa külas kustutamas keskkonda saastavat lõket, milles põletati vanu rehve. Lõkke süütaja sai oma eksimusest aru ja kahetses tehtut.

24. juunil kell 18.49 käisid päästjad Jõgeva vallas Mullavere külas eemaldamas teelt murdunud liiklust ohustavat puud.

Põlvamaa

23. juunil kell 15.47 käisid päästjad Võru-Räpina tee 40. km ja 24. juunil kell 10.09 Mammaste külas Mäe teel eemaldamas teelt murdunud liiklusohustavaid puid. 24. juuni õhtupoolikult eemaldati murdunud puu teelt Kanepi vallas Kooraste külas.

23. juunil kell 22.26 põles Kanepi vallas Mügra külas sauna (4x4 m) vahelagi ja katus. Kustutustööd lõpetati kella 23.52. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

23. juunil kell 14.59 kuni 21.45 käisid päästjad Elva vallas Raigaste külas, Tartu vallas Sepa külas ja Nõo vallas Meeri külas, Kolga külas ning Unipiha külas eemaldamas teelt murdunud ja liiklust ohustavaid puid. 24. juunil leiti suur murdunud ja elektripostile vajunud pajupuu Elvas Arbi järve ääres laululava lähedal. Päästjad piirasid ohuala lindiga. 25. juuni varahommikul tuli eemaldada murdunud ja liiklust takistavad puud teelt Kastre vallas Kaagvere, Lääniste ja Mäksa külas ning Tartu vallas Äksi alevikus.

23. juunil kell 00.16 teatati, et Kastre vallas on Kriimani järve läinud ujuma mees, kelle elu on ohus. Päästjad läksid kohalikult mehelt laenatud paadiga appi ja tõid joobetunnustega mehe veest välja. Temaga tegeles edasi kiirabi ning politsei.

22. juunil kell 22.52 teatati, et Tartus Paju tänava piirkonnas hüppas Turu sillalt vette 30nendates aastates meesterahvas. Pinnaltpäästjad otsisid meest kuni öösel kella 1.06, kuid kahjuks tulemusteta. Järgmisel päeval jätkas politsei koostöös tuukritega otsimist, kuid õhtuks meest leida ei õnnestunud. 24. juunil kell 18.28 teatati, et Jõe paadisadama ja vana katlamaja korstna piirkonnas Anne kanali poolses küljes on näha veepinnal ulpivat inimest. Päästjad tõid uppunu kaldale, kelleks oli varem kadunuks jäänud 36aastane mees.

23. juunil kella 21.32 ajal põles Elva vallas Kulli külas vana saviseintega laut, kus vanad rehvid. Päästjad kustutasid tulekahju kell 23.04.

24. juunil kell 22.45 teatati, et Vahi alevikus Vahi tänaval on näha tumedat suitsu ja leeke. Päästjad leidsid hoone lähedal põleva suure lõkke, mis kustutati.

25. juunil kell 4.27 teatati, et Tõrvandi alevikus Kurekella tänaval lõi äike majja. Päästjate saabudes selgus, et kahjustada oli saanud maja gaasikatel, elektrisüsteem ning koduseadmed. Täiendavalt kontrolliti hoone tuleohutust.

Valgamaa

22. juuni õhtul käisid päästjad Tõrva vallas Vanamõisa külas ja Kungla külas ning 23. juuni öösel Otepää linnas Kadaka tänaval eemaldamas teelt murdunud puid. 24. juuni hommikul eemaldati murdunud puud teelt Otepää vallas Märdi külas ja Nüpli külas.

22. juunil kell 12.56 teatati, et Valgas Loode tänaval jäi lukustunud ustega autosse laps. Päästjad purustasid omaniku loal klaasi ja vanemad pääsesid lapse juurde. Laps viga ei saanud.

22. juunil kell 23.03 põles Tõrvas Valga tänaval alajaamas kaabel. Päästjad summutasid põlengu süsihappegaasikustutiga. Rikke kõrvaldamine jäi kohale saabunud elektrikute ülesandeks.

23. juunil kell 20.59 põles Tsirguliina alevikus Tehase tänaval ettevõtte territooriumil saepuruhoidla sein, mille päästjad kell 21.36 kustutasid.

Viljandimaa

22. juunil kell 20.59 käisid päästjad Veelikse külas eemaldamas teelt murdunud puud. 23. juunil kell 12.43 avastati murdunud ja elektriliinidele kukkunud puu Mulgi vallas Metsakülas. Murdunud puu eemaldati koostöös elektrikutega.

Võrumaa

22. juuni päeval käisid päästjad Võru vallas Vana-Vastseliina külas eemaldamas teele kukkunud ja Setomaa vallas Meremäe külas elektriliinidele kukkunud puud. 24. juuni hommikul eemaldati murdunud puud teelt Rõuge vallas Kuura külas ja Vana-Vastseliina külas.

22. juunil kell 10.05 põles Rõuge vallas Soekõrdsi külas lausleegis elumaja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 11.29. Hoonest leiti hukkunud koer. Kohale ilmus maja omanik, kes õnneks viga ei olnud saanud. Esialgsetel andmetel sai põleng alguse maja köögiosast ja võib olla seotud köögiseadme rikkega. Hoone suures osas hävis tulekahjus.

Kell 12.49 põles Setomaa vallas Obinitsa külas vana lauda kõrval 100 ruutmeetrit kulu ja pinnast, mille päästjad kustutasid.

23. juunil kella 13.27 ajal põles Setomaa vallas Meremäe külas vana laut, kelder ja 300 ruutmeetrit metsaalust. Põlengualalt päästis naaber enne päästjate saabumist põletushaavu saanud vanema naise, kelle kiirabi haiglasse viis. Päästjad hoidsid ära tule leviku lähedal asuvale elumajale ning alajaamale. Põleng kustutati kell 15.24. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Kell 13.52 teatati, et Võrus Lauluväljaku tänaval käis pauk ja alajaamast tuleb tossu. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni ümbruse tuleohutust.

Ida päästekeskus

Pühad tõid endaga kaasa päästjatele hulgaliselt väljakutseid, mis olid seotud lõkete tegemisega. Lõkkeid tuli käia kontrollimas 30 korral, neist Ida-Virumaal 23 korral ja Lääne-Virumaal 7 korral.

Metsa- ja maastikutulekahjudele kiirustati aga kokku 13 korral: neist vaid ühel korral Lääne-Virumaale.

Samuti tuli päästjatel Virumaad räsinud äikesetormi tõttu käia teedelt eemaldamas sinna kukkunud puid. Lääne-Virumaal pidid päästjad liiklust ohustavad puud eemaldama kahel korral Haljala vallas ning Ida-Virumaal likvideerima ohtliku olukorra Narva-Jõesuus ning Iisakul.

Ida-Virumaa

22. juunil kell 12.05 kutsuti päästjad Kohtla-Järvele Tehnika tänavale, kus mahajäetud paatmajas põles praht. Päästjad kustutasid põlengu kümne minutiga. Kohapeal inimesi ei viibinud.

22. juunil kell 13.39 teatati häirekeskusele metsatulekahjust Kohtla-Järvel Briketi tänaval, kus oli süttinud põlema mets ja turvas umbes ühe hektari ulatuses. 23. juunil leiti veel mitu tulekollet. Kustutustööd lõpetati 24. juunil kell 12.52. Esialgsetel andmetel võib tulekahju tekkepõhjuseks olla hooletu suitsetamine.

22. juunil kell 15.11 põles pinnas Narva-Jõesuu linnas Vaivara külas. Päästjad kustutasid umbes kaks hektarit põlevat maastikku. Tulekahju likvideeriti kell 19.49. Ka selle tulekahju esialgseks tekkepõhjuseks võis olla hooletu suitsetamine.

22. juunil kella 15.18 ajal oli Kohtla-Järve Sompa linnaosas Tuule haljasalal süttinud maastik. Kohale kiirustanud päästjatel tuli kustutada umbes 6000 ruutmeetrit süttinud kulu ja prahti. Tulekahju kustutati kella 16.50-ks.

23. juunil kell 16.20 kutsuti päästjad Lüganuse valda Uljaste külla, kus Sonda metskonnas oli äike löönud metsa, mis seejärel tossama hakkas. Päästjate saabumise ajaks põles umbes 20 ruutmeetrit puudealust pinnast, mis kiiresti ära kustutati.

23. juunil kella 23.54 ajal anti häirekeskusele teada, et Narvas Kulgu tänaval põleb ettevõtte territooriumil kulu. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et raudtee lähedal põles umbes 200 ruutmeetrit pinnast, mis kella 1.22-ks kustutati.

24. juunil kell 19.29 anti häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Uuskülas Nelgi ringteel põleb puidust saun. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest lahtise leegiga põleva 15-ruutmeetrise hoone, mis kella 20.39-ks kustutati. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

25. juunil kella 1.36 ajal oli Narvas Pähklimäe tänaval kortermajas tunda põlemise lõhna ning kuulda suitsuanduri signaali. Kohale saabunud päästjad tegid kindlaks, et ühes korteris oli elanik süüa teinud, kuid ära väsinud ja magama jäänud. Päästjad tuulutasid korteri ning nõustasid toiduvalmistajat.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

22. juunil kell 13.54 kustutasid päästjad järelevalveta jäetud lõkke Käina alevikus Mäe alajaama läheduses.

22. juunil kell 20.52 eemaldati teele kukkunud puu Esikülas.

24. juunil eemaldasid päästjad kaks Kassari külas teele langenud puud.

Järvamaa

22. juunil kell 21.22 teatati häirekeskusele Türi linnas Tallinna tänaval suitsevast alajaamast. Päästate saabudes oli alajaam suitsu täis, kuid põlengut ei tuvastatud. Päästjad ventileerisid ruumi, et elektrikel oleks võimalik siseneda ja olukorraga edasi tegeleda.

23. juunil kell 14.24 ajal eemaldasid päästjad Albu külas elektriliinidele kukkunud puu ning Reinevere külas teele kukkunud puu.

24. juunil kell 22.49 kustutasid päästjad Kriilevälja külas heinamaal asunud lõkke, mille ohutusnõuded olid täitmata.

Läänemaa

22.juunil kell 14.55 eemaldati puu Vormsil Kersleti külas.

23. juunil keskpäeva paiku eemaldasid päästjad elektriliinidele kukkunud puud Lääne-Nigula vallas Piirsalu külas ning Saunja külas.

Pärnumaa

22. juunil kell 15.06 teatati häirekeskusele Pärnu linnas Tammsaare puiesteel haljasalal põlevast kulust. Möödasõitja kustutas 10 ruutmeetrit kulu omal jõul ning päästjate abi vaja ei läinud.

22. juunil kell 8.33 käisid päästjad Pärnu linnas Tallinna maanteel likvideerimas parkiva metsaveoki hüdroõli leket. Reostus kaeti absorbentainega.

22. juunil kella 22 ajal eemaldasid päästjad teele kukkunud puid Tori alevikus. Teele oli kukkunud korraga umbes viis puud, mille päästjad eemaldasid.

23. juunil kella 7 ajal hommikul eemaldasid päästjad Selja ja Muraka külades elektriliinidele kukkunud puud.

23. juunil teatas murelik kodanik häirekeskusele, et Saarde vallas Saarde külas on inimesed teinud kõrge lõkke hoonete lähedusse ja otse puu alla. Päästjad kustutasid ohtliku lõkke.

24. juunil kell 18.41 teatati häirekeskusele, et Kilksama külas Rääma turbarabas suitseb tõenäolise kütusesüsteemi rikke tõttu traktor. Päästjad kastsid ja jahutasid traktorit veega ning tuvastasid samas ka kaks põlengupesa turbarabas. Mõlemad põlengupesad ning ka traktor suudeti enne suuremat õnnetust ära kustutada.

Raplamaa

22. juunil kell 23.55 teatati häirekeskusele väga suurest lõkkest Kehtna vallas Hiie külas. Põllu peale oli tehtud 6 x 3 meetrise läbimõõduga lõke, kus põletati valdavalt vana mööblit. Päästjad kustutasid lõkke ning info ümbruskonda saastavast lõkkest edastati Keskkonnaametile.

23. juunil kell 8.03 käisid päästjad kustutamas eelmisel õhtul põlenud suurt lõket. Maja läheduses asunud lõkkes suitsesid suured puunotid. Päästjad kustutasid suitseva lõkke, et tagada ohutus ümbruskonnale, kuhu tuli edasi võiks levida.

23. juunil kell keskpäeva paiku eemaldasid päästjad mitmel korral elektriliinidele kukkunud puid. Liinidele kukkusid puud Märjamaal Pihlaka tänaval, Kohila vallas Pahkla ja Sutlema külas, Aespa alevikus ning Märjamaa vallas Äraste külas. Teelt toimetati ära sinna kukkunud puud Sooniste külas ja Rapla vallas Purku külas.

23. juunil kell 8.15 süttis Märjamaa vallas Kõrtsuotsa külas põlema väike pumbamaja, mis kiirelt kustutati. Süttimise põhjust teada ei ole.

Saaremaa

22. juunil kell 12.11 käisid päästjad kustutamas põlema süttinud traktorit Sikassaare külas Niidupõllu teel. Kohalviibijad olid suutnud ise traktori põlengu lokaliseerida ning päästjad jahutasid sõidukit, millel olid põlenud hüdrovoolikud ja tagumine osa. Süttimise põhjust teada ei ole.

23. juunil kell 11.36 lõi äike sisse majja Muhu vallas Hellamaa külas. Toas oli tunda suitsulõhna ning elanikud lülitasid majast elektri välja. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutuse üle, midagi ohtlikku ei tuvastatud.

24. juunil käisid päästjad kustutamas eelmisel õhtul Kallaste külas põlenud lõket. Kuuemeetrise läbimõõduga lõkkes suitsesid neli suuremat puud ning suits häiris ümbruskonnas asunud inimesi. Tuli kustutati.