Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 29.-30. juuni

Põhja päästekeskus

Tallinn

29. juunil kell 14.31 kutsuti päästjad Põhja-Tallinna linnaossa Paljassaare teele, kus põles umbes hektari suurusel maa-alal kulu. Päästjad likvideerisid tulekahju kella 15.01-ks. Põlengu arvatavaks tekkepõhuseks võib olla hooletu suitsetamine.

29. juunil kella 19.55 ajal oli Mustamäel Sõpruse puiesteel ühes korteris süttinud köök. Päästjad likvideerisid tulekahju ja tuulutasid korteri. Kiirabi kontrollis üle sündmuskohal viibinud lapse ja kahe täiskasvanu tervise, õnneks kedagi haiglasse viima ei pidanud. Suure tõenäosusega sai põleng alguse elektrilühisest.

Harjumaa

29. juunil kell 11.12 anti häirekeskusele teada, et Kuusalu vallas Kaberla külas põletas maaomanik kulu. Kuna kohale kiirustanud päästjate selgitused ohtliku tegevuse kohta vilja ei kandnud ning oli kahtlus, et nende lahkumisel süüdatakse uus lõke, kutsuti ka politseinikud appi veenmistööd läbi viima. Lõpuks lõkkemeister taltus ning mõistis, et tuleohtliku ilmaga võiks tikud tuppa jätta.

29. juunil kell 16.19 oli Kose vallas Aela külas süttinud kahekordne puitmaja. Päästjate saabumise ajaks põles eramu lahtise leegiga. Kahjuks sai maja tulekahjus kõvasti kannatada, kuid majas viibinud pererahvas pääses ise välja ning kiirabi ei pidanud pärast tervisekontrolli vajalikuks kedagi haiglasse viia. Kustutustööd lõpetati kell 19.54. Esialgsetel andmetel võis põleng alguse saada kamina kütmisest.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

29. juunil kell 18.33 ajal käisid päästjad eemaldamas kahte puud, mis Elva vallas Kaarlijärve külas tee täielikult sulgenud olid. Kaks kaske eemaldati ning sõidutee vabastati taas turvaliseks liiklemiseks.

Viljandimaa

29. juunil kella 21.21 ajal vajati päästjaid appi Põhja-Sakala valda Sürgavere külla, kus eakas naisterahvas oli kukkunud õnnetult keldrisse. Keldri trepiastmed olid katkised ning seetõttu keldrisse libisenud naine sealt enam omal jõul välja ei saanud. Päästjad tõid inimese välja ja andsid tervise kontrollimiseks üle kiirabile.

29. juuni kell 22.29 teatas inimene häirekeskusele, et tema auto on sõidu ajal põlema süttinud. Põhja-Sakala vallas Kobruvere külas põlema süttinud sõiduk põles päästjate saabumisel lausleegiga, inimene ise oli autost väljas ja vigastada ei saanud. Põleng kustutati kell 23.08.

Võrumaa
29. juunil kell 18.40 paiku teatas kohalik elanik, et Võru linnas F.R Kreutzwaldi tänaval tehakse ohtlikult lõket. Päästjad tegid kindlaks, et inimene põletas oma hoovis prahti ning suits kandus naabermajadele. Lisaks ei olnud ükski tuleohutusnõue täidetud. Päästjad tegid inimesele selgitustööd lõkkes lubatud materjalide ja tuleohutusnõuete kohta ning kustutasid põleva lõkke.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. juunil kell 10.29 anti häirekeskusele teada, et Sillamäel Kalda tänaval põles pargis muru. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et süttinud oli paplitolm ja pinnas. Kokku kustutati umbes 20 ruutmeetri suurune maa-ala.

Kell 14.24 tuli järjekordne väljakutse Sillamäele Ranna tänavale, kus põles taas paplitolm umbes neljal ruutmeetril. Seekord kustutasid kohapeal viibinud lapsed põlengu enne päästjate kohale jõudmist.

Kell 17.11 oli paplitolm süüdatud Kiviõlis Soo tänaval. Päästjate saabumise ajaks oli põleng kustutatud. Tuli oli levinud viie ruutmeetri suurusel alal.

29. juunil kella 18.58 ajal kiirustasid päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Puru teele, kus 5-kordses majas oli süttinud korter. Päästjad avasid ukse ning tõid korterist välja kannatanu, kelle kiirabi toimetas haiglasse. Päästjatel õnnestus tualettruumist alguse saanud tulekahju likvideerida kella 19.25-ks. Kustutustöid raskendas korterisse kuhjatud prügi. Tulekahju arvatav tekkepõhjus on hooletu suitsetamine. Kahjuks puudus eluasemes kohustuslik suitsuandur.

Lääne päästekeskus

Läänemaa
29. juunil kella 18.51 ajal teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Lääne-Nigula vallas Perakülas. Meesterahvas oli ATV pealt maha kukkunud ning saanud vigastada. Päästjad tegelesid kannatanu abistamisega, kuni kiirabi saabumiseni

29. juunil kell 21.37 silmasid päästjad lõkkepatrulli tehes järelevalveta jäetud lõket Lääne-Nigula vallas Vaisi külas. Lepaaugu lõkkekohas oli tehtud lõket, mille nüüd päästjad ohutuse tagamiseks kustutasid. 

Pärnumaa

29. juunil kell 22.37 kiirustasid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Vaki külla, kus teataja sõnul põles farmi küün. Päästjate saabudes põles hoone, milles hoiustati turvast ja põhku. Tulekahjule saadi piir kell 22.51, kuid täielikult kustutati põleng kell 00.40. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Raplamaa

29. juunil helistas häirekeskusesse Rapla valla Mahlamäe küla autoomanik, kelle sõiduki põhja alla oli end sisse seadnud suur nastik. Päästjad täitsid nastiku välja meelitamiseks auto raami veega ning toimetasid ise peidust välja roomanud nastiku jõe äärde, tsivilisatsioonist kaugemale elama.

30. juuni varahommikul kell 00.18 ajal süttis Järvakandi alevis Nõlva tänaval põlema ajamaja. Tulekahju tagajärjel olid aknad purunenud ning vahelagi läbi põlenud, aiamaja hävis tules pea täielikult. Omanikke kodus põlengu hetkel ei viibinud. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 00.54. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Saaremaa

29. juuni hilisõhtul kell 22.50 teatas kohalik elanik, et Kuressaares Rootsi tänava kandis levib plastiku põlemise lõhna. Päästjad leidsid lõkke, milles põletati plastikut ja muud prügi ning palusid inimesel lõkke kustutada.