Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30. juuni - 1. juuli

Põhja päästekeskus

Põhja-Eesti pommigrupp

30. juunil kella 13.10 ajal leiti Rae vallas Kurna külas Kangrumetsa teel ehitustööde käigus suurekaliibriline lõhkekeha, mille seisukord ei võimaldanud transportimist ning tuli seetõttu lõhata kohapeal. Politsei pidi ohutuse tagamiseks sulgema Tallinna ringteel liikluse. Demineerijad tegid mõni minut enne kella viit lõhkekeha kahjutuks ning liiklus taastati.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

30. juunil eemaldasid päästjad Mustvee vallas Saarjärve külas teele kukkunud puu.

Põlvamaa

30. juunil eemaldasid päästjad teele kukkunud puu Põlva vallas Kanassaare külas.

1. juulil kell 3.48 ajal hakkas Põlva vallas Himmaste külas suitsema saepurukonteiner. Päästjad kustutasid saepurukonteineri kella 05.05ks.

Viljandimaa

30. juunil kell 11.05 teatati häirekeskusele, et Viljandi vallas Pinska külas tundub olevat ohtlik lõke. Päästjad tegid kindlaks, et lõkkes põletati keskkonnaohtlikke jäätmeid ning kustutasid selle. Lõkkest teavitati Keskkonnaametit.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. juunil kell 15.19 anti häirekeskusele teada, et Kohtla-Järve Sompa linnaosas Betooni tänaval põleb kulu. Päästjad leidsid eest umbes 750 ruutmeetri suuruse kulu- ja prügipõlengu, mille kella 15.53-ks ära kustutasid. Pealtnägijate sõnul olid sündmuskohal lapsed mänginud tikkudega.

1. juulil kella 6.02 ajal oli Lüganuse vallas Varja külas süttinud heinarull. Purtse vabatahtlikud päästjad likvideerisid tulekahju kella 6.37-ks. Kohalik talunik aitas traktoriga heinapalli tõsta ülejäänud heinast eemale, et ära hoida tule levikut. Põlengu tekkepõhjus on teadmata.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

30. juunil kell 18.53 teatati häirekeskusele, et Arandi külas on suitsema hakanud heina vedav veok. Päästjad tegid kindlaks, et süttinud oli kuumale mootorile sattunud silomass. Autojuht ja kohal olnud politseipatrull alustasid koheselt pulberkustutitega kustutamist ning suutsid suurema kahju ära hoida. Päästjad likvideerisid põlengu lõplikult.