Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 1.-2. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

1. juulil kella 22.27 ajal kutsuti päästjad Nõmmele Vabaduse puiesteele, kus 12-korruselises elumajas oli tunda suitsu lõhna. Päästjad tegid kindlaks 4. korrusel korteri, mille aknast oli näha suitsemist, kuid keegi ust ei avanud. Päästjad sisenesid korterisse ja leidsid eest pliidile unustatud toidu, likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid korteri. Mõne aja pärast saabus ka omanik, kellele viidi läbi nõustamine.

Harjumaa

1. juulil kell 15.53 sai Häirekeskus teate, et Saku vallas Männiku külas Valdeku karjääri ujumiskohas on kadunud 12-aastane poisslaps, keda kümmekond minutit varem oli nähtud vees suplemas. Sündmusele reageerinud Nõmme päästekomando meeskonnad alustasid olemasoleva info põhjal veekogus otsinguid ja politsei tegi kindlaks, et poiss ei viibi kadumiskoha läheduses maismaal. Samuti aitasid juba enne päästemeeskondade kohale jõudmist poissi otsida rannakülastajad, kes olid abiks veepiiri lähedase ala läbiotsimisel. Päästetööde käigus õnnestus kohaliku kohviku turvakaamerate salvestiste abil teha kindlaks poisi täpne vettemineku koht ja otsinguala kitsendada. Kell 17.40 leidsid päästjad kolme meetri sügavusest veest uppunu.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

1. juulil kell 12.04 kiirustasid päästjad Jõgeva valda Luua külla, kus oli süttinud suitsusaun. Päästjate saabudes põles hoone lahtise leegiga ning tuld võttis ka kõrval asunud elumaja räästaalune. 4 x 7 m mõõtmetega saunahoone ning elumaja katuseräästa põleng likvideeriti kell 13.49. Arvatavalt elektririkkest süttinud sauna katus kukkus sisse, elumaja katuseräästas põles 0,5 ruutmeetri ulatuses.

Tartumaa

1. juulil kell 19.08 teatasid naabrid häirekeskusele, et Tartu linnas Jaama tänaval asuvas kortermajas levib põlemise lõhn. Päästjad kontrollisid maja ning tuvastasid ühes korteritest joobes mehe ning kõrbema lastud toidu. Toit eemaldati pliidilt ning toad ventileeriti. Elanik anti kiirabile tervise kontrollimiseks üle.

Valgamaa

1. juulil kell 15.50 jõudis häirekeskusesse teade, et Valga vallas Laanemetsa külas põleb metsaalune. Poole hektari suurusel alal olnud põleng likvideeriti kell 18.42. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

2. juulil kell 00.02 süttis Valga linnas Piiri tänaval väike kuur. Maja lähedal olnud ning lausleegiga põlenud kuuri põlemisele suudeti piir panna 00.19, täielikult kustutai põleng kell 01.09. Kuur, milles hoiustati puid, hävis tules täielikult. Tulekahju tekkepõhjust teada ei ole.

Viljandimaa

1. juulil kell 15.06 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Viljandi vallas Anikatsi küla alajaama ümbruses. Teadmata põhjusel süttinud pinnas põles 10 x 20 meetri suurusel alal. Päästjad ootasid, kuni elektrikud voolu välja lülitasid ning kustutasid põlengu kululuudade abil kella 15.50ks.

1. juulil kell 18.15 said päästjad teate, et Mustla alevikus Kuressaare tänaval on süttinud maja kõrval asunud elektrijuhtmestik. Päästjad said suuremad leegid maha võetud viie minutiga ning kontrollisid olukorda ohutuse tagamiseks. Tulekahju likvideeriti kell 18.24. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. juulil kell 14.29 anti häirekeskusele teada, et Kiviõlis Pargi tänaval põleb kulu. Päästjad kustutasid umbes 50 ruutmeetrit põlevat pinnast.

1. juulil kella 16.44 ajal tuli päästjatel taas kustutada Sillamäel Kesk tänaval põlevat paplivatti ja põõsaid. Seekord põles 40 ruutmeetrit pinnast.

1. juulil kell 20.13 märgati Sillamäel Tallinna maanteel musta suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest põleva rehvi ja prahi, mille koheselt kustutasid. Keskkonda ja inimeste tervist ohustavaid põlenguid on samal eramaal varemgi kustutamas käidud. Ohtlikust tegevusest teavitati keskkonnaametit.

Lääne-Virumaa

1. juulil kella 19.25 ajal teatati häirekeskusele, et Haljala vallas Metsanurga külas põleb heinamaa. Kohale kiirustanud päästjatel tuli kustutada 1,5 hektarit põlevat pinnast. Esialgsetel andmetel sai tulekahu alguse lõkkest.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

01.juulil:

Kell 12.31 kiirustasid päästjad Pärnu linnas Betooni tänavale. Põles umbes 100 ruutmeetrit kulu ning läheduses olnud saepuruhunnik. Kohal olnud inimesed kustutasid suurema osa tulekahjust käsikustuteid kasutades ning päästjad likvideerisid tulekahju kell 12.49. Süttimise põhjust päästjatele teada ei ole.

Kell 20.22 teavitati häirekeskust, et Pärnu linnas jõe paremkalda kallasrajalt, on läinud joobes mees ujuma. Pealtnägijad hoidsid inimesel niikaua silma peal, kuni PPA alus võttis mehe pardale ning toimetas kaldale. 

Kell 20.42 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Mereäärse külas on elektriliinid maha kukkunud. Teataja sõnul liinid undasid ja suitsesid ning näha oli ka kaarleeki. Kuna kaablites oli elekter sees, siis vajati elektrikke, kes elektri välja lülitada saaksid. Seniks turvasid päästjad ala, et tulekahju ei tekiks ning keegi vigastada ei saaks.

Kell 20.43 ajal hakkas Põhja-Pärnumaa vallas Kaansoo külas suitsema heinapress. Põllul tööd teinud heinapressil tekkis tehniline rike, mistõttu hakkas masin suitsema ja süütas veidi heina. Päästjad uhtusid heinapressi ja maapinna veega üle.

Saaremaa

01. juulil kell 11.33 ajal käisid päästjad Kuressaares Pihtla teel aitamas pardiperet. Pojad olid kukkunud ca 3 meetri sügavusse auku, kust päästjad nad välja aitasid. Pardiema koos poegadega jätkas jalutuskäiku oma valitud suunas. Mõni tund hiljem vabastasid päästjad Imara külas väravavõrgu vahele sarvepidi kinni jäänud soku, kes lõksust vabanedes metsa poole jooksis.