Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 2.-5. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

2. juulil kell 15.21 anti häirekeskusele teada, et Lasnamäel Arbu tänaval on 9-kordse maja 8. korruse aknast näha suitsu. Kohale kiirustanud päästjad tegid redelilt kindlaks, et rõdul põles praht, mille nad koheselt kustutasid. Kohale kiirustanud korteriomanikule viidi läbi kodunõustamine ning korterisse paigaldati uus suitsuandur.

2. juulil kella 22.28 ajal kutsuti päästjad Lasnamäele Virbi tänavale, kus naabrid tegid rõdul grilli. Päästjate nõudmisel lõpetati ohtlik tegevus ning tulekolle kustutati.

3. juulil kell 3.30 kiirustasid päästjad Nõmmele Männiku teele, kus oli tulekahju puhkenud kahekordses mahajäetud hoones. Kohapeal selgus, et majas põlesid euroalused ja muu praht. Kella 3.47-ks oli päästjatel tulekahju likvideeritud.

3. juulil kella 8.54 ajal märgati Põhja-Tallinna linnaosas Erika tänaval kortermaja aknast suitsu ning kuulda oli suitsuanduri alarmi. Kohale saabunud päästjatele keegi ust ei avanud ja seega tuli 2. korruse korterisse siseneda aknast redeli abil. Korteris oli pliidile unustatud toit. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ja tuulutasid elamise. 

3. juulil kell 11.54 kutsusid naabrid päästjad kohale Mustamäele A. H. Tammsaare teele, kus 5-kordse kortermaja rõdul oli tulekahju. Enne päästjate saabumist õnnestus naabritel ülemiselt korruselt kallata alla nii palju vett, et leegid said summutatud. Selgus, et rõdul põles lillepotis suitsukonidega tuhatoos. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult ja veendusid, et ei oleks edasist süttimisohtu.

3. juulil kella 19.36 anti häirekeskusele teada, et Pirita linnaosas Kalamehe teel põleb köök. Fritüürist alguse saanud põleng levis ka hoone katusele. Päästjatel tuli põlengu likvideerimiseks avada katusekonstruktsioonid. Tulekahju sai kustutatud kella 20.51-ks. Kuigi köök hävines täielikult, inimesed viga ei saanud.

Harjumaa

3. juulil kell 17.49 andis tähelepanelik kodanik teada, et Saku vallas Männiku külas Männiku teel põleb mahajäetud 2-kordne hoone. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid esimesel korrusel umbes 30 ruutmeetri suuruse põlengu. Tulekahju likvideeriti kell 18.39. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lisaks tuli nädalavahetusel päästjatel käia kustutamas erinevaid lõkkeid, prügikaste ja maastikku kokku 18 korral, neist Tallinnas 11 ja Harjumaal 7 korral.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

3. juulil kell 12.12 teatati, et Jõgeva vallas Painkülas on kits veehoidla puhastusjaama biopuhastisse kinni jäänud. Päästjad aitasid kitse loomapäästesilmuse abil nelja meetri kauguselt kindlale maale ja vabastasid loodusesse. Loom oli täie elu ja tervise juures.

Kell 16.14 teatati, et Kasepää alevikus Peipsi tänaval elumaja läheduses põleb ohtlikult suur lõke. Päästjad kustutasid ümbrust ohustava lõkke. Elanike väitel sai põleng alguse mootorsaega töötamisel tekkinud sädemest.

4. juulil kell 18.47 põles Põltsamaa vallas Pisisaare külas ehitusprahihunnik, millest tuule toel süttis ümbrus. Kodanik oli lõkke süüdanud tuleohutusnõudeid eiravalt. 

3. juulil kell 23.39 teatati, et Põltsamaal Lossi tänaval jalakäijate silla juures on jõe kiirevoolulises kohas vees joobes mees, kes keeldub välja tulemast, kuid on selges uppumisohus. Päästjate saabudes mees hulpis vees ning ujuda ega jõest välja tulla ei suutnud. Päästjad tõid hädasolija kaldale. Politsei mõõtis mehe joobeks 1,71 mg/l. Õnnetuste vältimiseks viidi ta koju.

Tartumaa
3. juulil kella 18.08 ajal põlesid Kastre vallas Mõra külas Tuigo kalmistu kahel hauaplatsil ilupuud ja ümbruse pinnas. Päästjad kustutasid tulekahju.

4. juulil kell 6.23 teatati tulekahjust Tabivere alevikus Voldi teel asuvas ettevõttes. Piirituse käitlemisel oli süttinud mikserseadeldis ning selle läheduses kaks plastkonteinerit ning pappkast. Päästjad piirasid tule leviku kiiresti, kuid ruumide täielik tuulutamine võttis aega kella 10ni.

Kell 18.34 teatati, et Tartus Narva mnt tuleb garaaži korstnast musta suitsu. Päästjad sisenesid garaaži, kus leidsid ahju all põlemas erinevaid ehitusjäätmeid. Põleng kustutati pulberkustuti ja pinnasega. Inimesi ruumides ei olnud.

4. juulil kell 20.40 teatati häirekeskusele, et Tartus on kadunuks jäänud Anne kanalisse ujuma läinud mees. Viimati nähti teda umbes 7 minutit tagasi. 5-6 minutiga kohale jõudnud päästjad leidsid mehe veest kell 20.51 ja kohe alustati tema elustamist. Kiirabi viis kannatanu haiglasse, kus ta kahjuks hiljem suri. Esialgse info järgi oli 38aastane mees enne viimast sukeldumist tarvitanud koos sõpradega kanget alkoholi.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

2. juulil kell 8.13 andis Viru vangla korrapidaja teada, et valvekaameratest on näha, kuidas Jõhvi vallast Linna külast tõuseb metsast suitsu. Kohale kiirustanud päästjad tegid drooni abil kindlaks täpse põlengupaiga. Kokku vajas kustutamist umbes viis ruutmeetrit turbapinnast. Arvatavaks tulekahju tekkepõhjuseks on hooletu suitsetamine.

2. juulil kella 12.12 ajal avastasid päästjad drooni abil Toila vallas Konju külas turbapõlengu. Sel korral tuli päästjatel kustutada umbes 150 ruutmeetrit põlevat pinnast. Tulekahju sai arvatavasti alguse mootorsõidukist tekkinud sädemest.

2. juulil kell 13.43 kutsuti päästjad Sinimäele Karjaste teele, kus põles umbes 15 ruutmeetri suurune oksahunnik. Päästjad lõpetasid kustutustöö kella 14.22-ks.

2. juulil kella 14.27 ajal kiirustasid päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Kastani tänavale, kus põles umbes 1500 ruutmeetrit kulu ja selle sees olevat prahti. Päästjatel õnnestus vaatamata tugevale tuulele hoida ära tule levik majadele. Kustutustööd lõpetati kell 15.01. Tulekahju tekkepõhjuseks on arvatavasti süütamine.

2. juulil kell 16.30 said päästjad järjekordse väljakutse kulupõlengule. Seekord põles Narva-Jõesuus Metsa tänaval umbes 2 ruutmeetrit pinnast.

2. juulil kell 16.45 märkas möödasõitja Sompas Aruserva tänaval suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes 400 ruutmeetri suuruse põleva maa-ala, millel oli ka lagunenud hoone. Mõni minut hiljem aga leiti teinegi leekides kuur, mille ümber oli süttinud umbes 100 ruutmeetrit pinnast. Mõlemad põlengud kustutati kella 17.45-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

3. juulil kell 10.16 anti häirekeskusele teada, et Narvas Rakvere tänaval on kortermajas kuulda suitsuanduri signaali ja tunda kõrbelõhna. Päästjad tegid kohapeal kindlaks, et ühes korteris oli eakas inimene teinud endale süüa, kuid läinud telefoniga samal ajal teise tuppa rääkima. Kuna korteriomanik kuuleb väga halvasti, ei märganud ta ka suitsuanduri signaali. 

3. juulil kella 16.05 ajal sõitsid päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Ridaküla bussipeatuse juurde, kus põles umbes 20 ruutmeetrit pinnast. Ohtlik olukord oli paarikümne minuti pärast likvideeritud.

3. juulil kell 17.29 anti häirekeskusele teada, et Narvas Rahu tänaval põleb sõiduauto. Päästjad kustutasid elektrijuhtmete lühisest põhjustatud tulekahju. Kahjuks sai auto õnnetuses suuri kahjustusi.

4. juulil kell 0.28 kiirustasid päästjad Kohtla-Järve Ahtme linnaossa Kastani tänavale, kus põles maastikule kuhjatud prügi.

4. juulil kella 13.16 ajal kutsuti päästjad Narva Pähklimäe tänavale, kus kortermajas oli tunda põlemise lõhna. Päästjad leidsid probleemiallikaks oleva korteri, kus aga polnud kedagi kodus. 3. korruse aknast sisse vaadates nägid päästjad, et toas põles prügikast. Põleng kustutati ja korter tuulutati. Suvilas viibivale omanikule anti toimunust teada.

4. juulil kell 15.03 märgati Narva-Jõesuus Raja tänaval, et metsast tõuseb suitsu. Päästjad tegid drooni abil kindlaks täpse põlengu piirkonna. Kohapeale jõudes selgus, et metsas oli kolm tulekollet ning kokku põles 500 ruutmeetri suurune ala. Kustutustööd lõpetati kell 21.15 ning 5. juuli hommikul jätkatakse järelkustutustöödega.

4. juulil kella 18.32 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Sompa linnaossa Aruserva tänavale, kus kasutuseta vana hoone juures põles kulu. Päästjad suutsid tule leviku hoonele ära hoida ning kokku tuli kustutada 50 ruutmeetrit põlevat maastikku.

4. juulil kella 19.14 ajal kasutati Lüganuse vallas Irvala külas pürotehnilisi vahendeid, mille tagajärjel süttis kulu. Päästjad kustutasid umbes 25 ruutmeetrit põlevat pinnast. Sündmuse edasise uurimisega tegeleb politsei.

Lääne-Virumaa

2. juulil kell 18.26 kuuldi Rakveres Laia tänava kortermajas suitsuanduri signaali ning märgati ühest aknast suitsu. Koputamisele ust ei avatud. Kohale kiirustanud päästjad pääsesid korterisse ning tegid kindlaks, et omanik oli teinud süüa, kuid selle tegevuse vahepeal ära unustanud. Päästjad tuulutasid korteri ja viisid läbi kodunõustamise. 

3. juulil kell 20.45 anti häirekeskusele teada, Väike-Maarja vallas Triigi külas põles põhku täis laut. Päästjate saabumise ajaks olid loomad laudast välja toodud. Tulekahju sai lokaliseeritud kella 2.00-ks, kuid järelkustutustööd jätkusid veel pühapäeva õhtuni. Põlengu kustutamisega olid hõivatud Aravete, Koeru, Rakvere, Tapa ja Väike-Maarja päästekomandod ning Simuna, Aasukalda ja Tamsalu vabatahtlikud päästjad. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

4. juulil kell 10.01 teatati, et Väike-Maarja vallas Kiltsi alevikus Pikal tänaval põlevad maja lähedal põhurullid. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid kolm põhurulli ning nende ümbruses süttinud põllu. Tule levik majale suudeti ära hoida ning põleng kustutati kella 10.46-ks. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

4. juulil kell 13.11 teatas möödasõitja, et Lääneranna vallas Virtsu alevikus põleb kadastik. Kuiva ilma tõttu levis põleng kiiresti edasi ning hinnanguliselt põles umbes 500 ruutmeetrit kadastikku. Õnneks eluhooned ohus veel ei olnud. Päästjad kustutasid põlengu kell 14.32. 

4. juulil kell 15.16 said päästjad teate maastikupõlengust Lääne-Nigula vallas Laikülas. Päästjad tegid kindlaks, et tee ääres põles umbes 200 meetrit pinnast, mis tõenäoliselt süttis mootorsõidukist lennanud sädemest. Tulekahju kustutati koos kohalike inimeste abiga kella 15.46ks

Pärnumaa

2. juulil kell 11.42 kiirustasid päästjad Tori valda Urumarja külla, kus oli süttinud kuuseheki alune maapind, umbes 75 ruutmeetri ulatuses. Bussipeatuse läheduses olnud põleng lokaliseeriti kell 12.03 ning kustutati lõplikult kell 12.31. 

4. juulil kell 16.59 kiirustasid päästjad Põhja-Pärnumaa valda Pärnjõe külla, kus põles metsaalune. Päästjate saabudes põles 20 x 30 meetrit metsaalust, mis kustutati kella 18.37ks. Tegemist oli turbasel pinnasel toimunud hõõgpõlemisega, mis arvatavasti juba mitu päeva hõõgunud oli. Algpõhjust teada ei ole.

4. juulil kell 21.32 said päästjad väljakutse Pärnu linna Uus-Sauga tänavale, kus tõenäoliselt olid poisikesed mängides, süüdanud 5 x 5 meetri suurusega prügihunniku. Päästjad kustutasid põlengu kell 21.51.

Raplamaa
3. juulil kell 17.38 teatati häirekeskusele, et Rapla vallas Kuusiku lennuväljal põleb kuur, mille läheduses asusid kütusemahutid. Kuna kuuris oli elekter sees, ei saanud päästjad alustada koheselt kuuripõlengu kustutamisega ning asusid jahutama läheduses asuvaid kütusemahuteid. Peale elektri hoonest välja lülitamist kustutati tulekahju. Arvatavasti elektrilühisest süttinud hoone põleng likvideeriti kell 19.09. 

Saaremaa

2. juulil kell 16.51 paluti päästjaid appi Kuressaare linna Meierei tänavale. Inimesed olid kustutanud metsaveoauto summutist lennanud sädeme tõttu süttinud puuprahi ja oksasodi küll iseseisvalt ära, kuid kindluse mõttes palusid päästjad olukorda hindama ja üle kontrollima. Päästjad kastsid põlengukoha veega üle.