Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. juulil kell 18.19 anti häirekeskusele teada, et Pirital Vabaõhukooli teel käis maja keldris pauk, pärast mida hakkas kelder suitsema. Kohale kiirustanud päästjad tegid kindlaks, et keldris oli elektriseade rikki läinud ning tekitanud põlengu. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid keldri.

8. juulil kella 4.46 ajal märkas tähelepanelik kodanik Haaberstis Järveotsa teel põlevat motorollerit. Päästjad likvideerisid põlengu kella 5.05-ks. Sõiduk hävis tulekahjus täielikult. Põlengu tekkepõhjuse selgitab välja politseijuurdlus.

Harjumaa

7. juulil kell 11.27 kutsuti päästjad Jõelähtme valda Jägala külla, kus äike oli süüdanud puu ning selle ümber oli süttinud ka maastik. Päästjad kustutasid ATV abil umbes 16 ruutmeetrit turbast pinnast. Kella 19 ajal käidi samas paigas tegemas ka järelkustutustöid.

8. juulil kell 3.32 oli Harkujärve külas J. Venteri teel leekides sõiduauto. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid sõiduki ning veendusid, et see ei ohusta läheduses olevaid masinaid. Põlengu tekkepõhjuse selgitab välja politseijuurdlus.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

7. juulil kell 23.12 teatati, et Tartus Kardla küla piirkonnas sõitis Emajõel Võrtsjärvelt Tartu poole suunduv mootorpaat jões millegi vastu. Viga said paadi esiosa ning paadis olnud neli meest. Paat muutus rooli purunemisel juhitamatuks. Sündmuskoha lähedale jõudnud päästjatele tuli alguses appi eraisik oma paadiga, millega kell 23.46 hädasolijate juurde jõuti. Õnneks püsis viga saanud paat vee peal. Kannatanud toodi kella 00.13ks kaldale, kust kiirabi nad Tartu Ülikooli Kliinikumi viis.

Viljandimaa

7. juulil kell 17.38 käisid päästjad Viljandi-Põltsamaa mnt 3. km sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid vabastada kannatanut katusele jäänud sõidukist. Kiirabi viis mehe tervisekontrolliks haiglasse.

7. juulil kell 17.58 teatati, et Võhmas Loigu tänaval on autost välja voolanud õli. Päästjad katsid paariruutmeetrise õliloigu absorbentainega.

Võrumaa

7. juulil kell 11.58 teatati, et Setomaa vallas Karisilla-Petseri teelt on veok välja sõitnud. Selgus, et veoki koormaks oli bituumen. Päästjad sulgesid auto kütusepaagi lekke ja pumpasid kütuse ümber. Ühtlasi tagati tuleohutus. Juht tõsisemalt viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

7. juulil kell 16.09 märgati Jõhvis Kaare tänaval naaberkorteri aknast suitsu. Päästjad pidid korterisse sisenema aknast ning leidsid eest magava toiduvalmistaja. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra, tuulutasid korteri ning kiirabi kontrollis korteris viibinud inimese tervise üle. 

7. juulil kella 18.15 ajal andis tähelepanelik inimene teada, et Sillamäel Linnapargis mängisid lapsed tikkudega ja süütasid oksad. Päästjatel tuli kustutada umbes 20 ruutmeetri suurune põleng.

8. juulil kell 7.06 kutsuti päästjad Kohtla-Järve Oru linnaossa Briketi haljasalale, kus oli süttinud metsaalune koos vana prügi ja rehvidega. Päästjad suutsid kella üheksaks piirata umbes hektari suuruse tulekahju leviku. Suure tõenäosusega sai põleng alguse prügi põletamisest. Toimunust teavitati keskkonnaametit.

Lääne-Virumaa

7. juulil kell 15.20 anti häirekskusele teada, et Vinni vallas Venevere külas põleb heinaküün. Päästjate saabumise ajaks oli hoone lausleekides ja tulest küüni päästa ei õnnestunud. Kuna läheduses asusid loomalaut ja teised hooned, asusid päästjad neid tule leviku eest kaitsma. Heinaküün hävis koos selles olnud kahe traktoriga. Päästjad lõpetasid kustutustööd kell 2.40. Päästesündmusele reageerisid Iisaku, Mustvee, Rakvere ja Väike-Maarja päästekomandod ning Avinurme, Järva-Jaani ja Simuna vabatahtlikud päästjad. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

7. juulil kell 16.37 märkas tähelepanelik kodanik Väike-Maarja vallas Edru külas põllult tõusmas suitsu. Süttinud oli umbes kaks hektarit turbapinnast, millele oli päästjatel väga raske ligi pääseda. Kustutustööd katkestati öösel kella kahe ajal ning jätkati hommikul. Põlengu likvideerimine kestab ning selle tekkepõhjuse selgitab välja edasine uurimine.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

7. juulil kell 16.39 sõitsid päästjad Saarde valda Kikepera külla, kus teataja sõnul põles metsaalune. Päästjate saabudes põles 5 x 30 meetrit kraavi äärt ja metsaalust. Teadmata põhjusel süttinud põleng likvideeriti kella 17.22ks.

8. juulil kell 00.59 helistati häirekeskusesse Pärnust Lehe tänavalt. Naabruses, Papli tänaval tehti suurt lõket, kus põletati lehti. Paks suits levis üle tänava ning lähedal asuva hotelli tubadessegi. Päästjad likvideerisid lõkke.

Saaremaa

Päästeameti menetlejate hinnangul on 7. juuli öösel Kaisvere külas ja Kuressaares Õie tänaval toimunud tulekahjude tõenäoline tekkepõhjus hooletu suitsetamine. Kaisvere külas puhkenud tulekahju lõppes inimese hukkumisega, Õie tänava tulekahjul sai inimene põletushaavu ning ta toimetati haiglaravile.