Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. juulil kella 7.04 ajal kutsuti päästjad Piritale Mähe teele, kus oli sõiduteele kukkunud puu. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ja vabastasid tee liiklusele.

Harjumaa

8. juulil kell 12.23 anti teada, et Kose vallas Tuhala külas on kuusk vajunud viltu ning võib kukkuda elektrikilbile. Päästjad toestasid ohtliku puu teise puu külge ning maaomanik kutsus kohale arboristi.

8. juulil kella 12.38 ajal oli Anija vallas Pikva külas Kose-Jägala teel erinevates kohtades sõiduteele langenud neli puud, mis osaliselt või täielikult sulgesid liikluse. Pärast nende puude eemaldamist said päästjad teate, et Kaunissaare küla lähedal on samuti sõiduteele langenud kaks puud. Päästemeeskond eemaldas kõik puud sõiduteedelt, puhastas need langenud okstest ja avas liiklusele.

8. juulil kell 13.51 kutsuti päästjad Anija valda Kihmla külla, kus oli kolm puud ohtlikult sõidutee kohal kaldu. Suure tõenäosusega võisid puud murduda ja langeda sõidutee. Päästemeeskond langetas kolm puud ja eemaldas need sõiduteelt.

8. juulil kell 15.31 oli ohtlikult teele kukkunud puu Harku vallas Harkujärve külas. Päästjad vabastasid ka siin kiiresti sõidutee ja likvideerisid ohtliku olukorra.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

8. juulil kell 17.50 päästjad Jõgeva vallas Pööra külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Kella 23.28 ajal põlesid Jõgeval Aia tänaval vanarehvid ja tünnid, milles prügi. Päästjad kustutasid tulekahju poole tunniga.

9. juulil kell 3.18 põles Adavere alevikus Tööstuse tänaval suur kuur-laohoone. Lausleekides olnud hoone kustutati kell 5.24.

Tartumaa

8. juulil kella 10.26 ajal põles Kastre vallas Hammaste külas murutraktor. Päästjate saabudes lahtist leeki enam ei olnud ja masinat tuli jahutada. Traktor süttis ilmselt väljalaskesüsteemi juurde kogunenud heinatolmu süttimisest.

9. juulil kella 5.13 ajal põles Tartus Betooni tänaval asuva ettevõtte hoones kompressoriruum ja sinna ladustatud asjad. Põleng kustutati kell 6.30. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Põlvamaa

8. juulil kell 17.57 teatati, et Räpina vallas Kassilaane külas põleb rabamets. Päästjad said tulele mõne tunniga piiri peale, kuid raskesti ligipääsetaval alal 2,5 hektarile levinud tulekahju kustutustööd kestsid kella 23.31. Täna minnakse ala üle kontrollima. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse mahajäetud ja korralikult kustutamata lõkkest. 

8. juulil kell 23.22 teatati, et Põlva vallas Ilbaste külas Ahja jões on uppunud inimene. Päästjad tõid kaldale 75aastase naise surnukeha. Selgus, et naine oli varem jõe äärde üksi suplema läinud. 

Valgamaa

8. juulil kell 12.28 teatati, et Otepää vallas Sihva külas kukkus murdunud puu teele ja auto kapoti pihta. Päästjad eemaldasid murdunud puu. Kella 16.01 ajal eemaldati murdunud puu teelt Tõrva vallas Soontaga külas.

Kella 13.41 ajal käisid päästjad Vana-Otepää külas kustutamas järelevalveta põlevat suurt oksahunnikut (10 x 10 m).

Viljandimaa

8. juulil kella 17.01 käisid päästjad Viljandi vallas Karula külas eemaldamas teelt murdunud puud. Kell 17.03 eemaldati aiale kukkunud murdunud vahtrapuuoks Viljandis Uuel tänaval ja kell 17.59 murdunud kuusk Loodi-Nõmme mnt 1. km.

8. juulil kella 15.49 ajal said päästjad väljakutse Viljandi valda Lalsi külla, kus põles hektar viljapõldu. Tulekahju kustutati ligi tunniga.

Võrumaa

8. juulil kell 16.51 avastasid päästjad patrulli käigus Võru vallas Plessi külas teelt murdunud puu. Liiklust segav puu eemaldati.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. juulil kella 10.53 ajal oli suitsuanduri alarmi kuulda Narvas I. Grafovi tänava kortermajas. Päästjad tegid saabumise järel kindlaks korteri, kust kostus heli ning mille aknast immitses suitsu. Pärast elamisse sisenemist selgus, et ilmselgete joobetunnustega omanik oli hakanud toitu valmistama, kuid unustanud selle pliidile. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra ning tuulutasid korteri.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

8. juulil kell 17.11 anti häirekeskusele teada, et Lõpe külas põleb pikemat aega lõke, milles põletatakse plastikut ning sealt tuleb sinist suitsu. Päästjate saabudes kedagi tuleaseme läheduses ei olnud, kuid lõkkes oli põletatud kaableid. Päästjad kustutasid keskkonnaohtliku ning järelevalveta jäetud lõkke ning teavitasid juhtunust Keskkonnaametit.

Järvamaa

8. juulil kell 19.04 helistati häirekeskusesse Järva vallast Müüsleri külast, kus kortermaja kelder oli suitsu täis. Kohale saabunud päästjad lahtist leeki ei tuvastanud, kuid inimesed evakueeriti korteritest. Päästjad leidsid keldris suitsemas vana külmkapi ning tõstsid selle õue. Lisaks märkasid päästjad, et kogu korterelamu trepikoda ja keldri üldkasutatavad pinnad olid täis erinevaid esemeid. 

Pärnumaa

8. juulil kell 17.09 teatati päästjatele rekka ja sõiduauto vahelisest kokkupõrkest Pärnus Ehitajate teel. Päästjad eemaldasid hüdrauliliste töövahenditega juhipoolse ukse, et vabastada juht autost. Päästjad andsid kannatanu üle kiirabiarstidele.

Saaremaa

8. juulil kell 9.55 teatati häirekeskusele, et Ninase külas põleb kõrvalhoone. Inimesi seal sees ei viibinud, kuid 5 x 20 meetri suurune hoone põles päästjate saabudes lausleekides. Tõenäoliselt elektripaigaldise rikkest alguse saanud tulekahju lokaliseeriti kell 10.54 ning likvideeriti täielikult kell 11.53. Hoone hävis tules täielikult.

8. juulil kell 21.13 vajati päästjaid appi Muhu valda Mäelda külla, kus tehnilise rikke tõttu oli süttinud põlema ATV. Sõiduki põlemise tõttu süttis ka maapind. Päästjad likvideerisid sõiduki ja maapinna põlengu kella 21.44ks. Inimene vigastada ei saanud, kuid ATV hävis tules täielikult.