Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-12. juuli

Põhja päästekeskus

Tallinn

9. juulil kell 17.21 helistati häirekeskusesse teatega, et Lasnamäe linnaosas Punasel tänaval põleb viiekordse elumaja trepikojas elektrikilp. Päästjate saabudes oli põlengusuits levinud juba ka kahte korterisse. Leegiga põlenud kilp kustutati kella 18.42 paiku. Kiirabi vaatas kohapeal üle ühe vanema naise, kelle korterisse suits oli levinud, kuid haiglaravi ta ei vajanud. Trepikoda ning suitsu täis korterid ventileeriti. Põlengu tekkepõhjus ei ole veel teada.

10. juulil kell 12.24 teatati päästjatele, et Nõmme linnaosas Paiste tänaval on automaatselt lukustunud autouksed tekitanud ohtliku olukorra, kuna autosse oli kinni jäänud väike laps. Kell 12.30 oli omaniku loal autoklaas purustatud ning laps saadi kätte. Laps jäi ema jälgimise alla.

10. juulil kell 20.57 said päästjad väljakutse Kristiine linnaosasse, kus Elektroni tänaval asuva viiekordse elumaja neljanda korruse aknast tuli tossu. Teataja koputas uksele, kuid keegi ei vastanud. Kohale saabunud päästemeeskond tundis trepikotta sisenedes toidukõrbemise lõhna ning lõpuks avas omanik siiski ka korteriukse. Sisenedes avanes päästjatele vaatepilt, kus kõrbema läinud toit oli oma jõududega küll kustutatud, kuid kaks elanikku toimetati terviskontrolliks siiski haiglasse. Päästjad seadistasid korteris töökorda ka seal olnud suitsuanduri, mida polnud hooldatud ning mis seetõttu häiret ei andnud.

Harjumaa

10. juulil kell 23.49 anti häirekeskusele teada, et Kuusalu vallas Nõmmeveski külas on tunda tugevat kärsahaisu. Kohale kiirustanud päästemeeskonnad tuvastasid kiiresti õige asukoha ning veendusid, et tuld oli võtnud metsaalune ca 5 hektari ulatuses. Kella 01.42 paiku mõõdeti põlenguala suuruseks ligikaudu 6 hektarit. Tulekahju asuti kustutama suurendatud jõududega, kuhu olid kaasatud kutselised komandod Kehrast, Lasnamäelt, Loksalt, Muugalt Rakverest ja Tapalt ning vabatahtlikud päästjad Hüüru, Kolga, Rae, ja Võsu komandodest. Kõik tulekolded likvideeriti lõplikult 11. juulil kell 18.02.

Lisaks said päästjad möödunud nädalavahetusel kokku 12 väljakutset, mis olid seotud ohtude eemaldamisega. Valdavalt oli tegemist ohutusnõuetele mittevastavate lõkete kustutamise ning prügikastipõlengutega. Paaril korral tuli eemaldamas käia ka suure tuule tõttu teedele kukkunud puid.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. juulil kell 16.00 käisid päästjad Jõgeva vallas Mullavere külas teelt eemaldamas murdunud puud. Kella 17.13 ajal eemaldati kuus murdunud kuusepuud teelt Rääbise külas. Kell 20.50 eemaldasid päästjad murdunud puid kahes kohas Sätsuvere külas Kantkülas-Rääbise mnt 4. km.

11. juulil kell 20.45 teatati, et Jõgeva vallas Õuna külas käis alajaamas pauk ja hoonest tuleb suitsu. Päästjad valvasid elektrikute tulekuni tuleohutust. Elektrikud kõrvaldasid kiiresti rikke ja suuremat tulekahju ei tekkinud.

Tartumaa

9. juulil kell 17.56 eemaldasid päästjad teelt murdunud puu Luunja vallas Sirgu külas ja kell 20.04 Tartu vallas Kikivere külas. Kell 21.31 eemaldati väiksem murdunud puu elektriliinidelt Kastre vallas Palukülas.

10. juulil kell 4.25 teatati, et Tartus Vaksali tänaval on ettevõtteruumides suits. Päästjad selgitasid, et sulatusahjust oli maha voolanud valualumiinium, millest olid kärssama hakanud elektrikilp ja -juhtmed. Päästjad tagasid tuleohutuse ja tuulutasid ruumid.

Valgamaa

10. juulil kella 17.02 ajal süttis Tõrva vallas Kähu külas heina kaarutavast traktorist lennanud sädemest pool hektarit kuiva heina vaalusid. Tuule toel levinud põlengu leegid ulatusid kohati mitme meetri kõrgusele. Päästjad kustutasid tulekahju ligi poole tunniga.

11. juulil kell 7.03 teatati, et Tõrvas Oa tänava piirkonnas on Tikste järves uppunud inimene. Päästjad tõid kaldale varem kadunuks jäänud 24aastase meesterahva surnukeha. Juhtunu asjaolusid selgitab politsei.

Kell 13.50 teatati, et Tõrvas Tamme tänaval tuleb sõiduauto kapoti alt suitsu. Päästjate saabumise ajaks olid juhuslikud inimesed aidanud oma pulberkustutiga algjärgus oleva põlengu summutada.

Kell 20.51 teatati, et Valgas Laial tänaval jäid kaks inimest ja koer rikke tõttu lifti kinni. Olud olid äärmiselt palavad ning liftitehniku saabumine viibis. Päästjad avasid lifti ukse hüdraulilise levitiga ning hädasolijad pääsesid välja.

Võrumaa

12. juulil kell 4.18 teatati, et Setomaa vallas Kriiva külas on murdunud puu sulgenud kogu sõidutee. Misso vabatahtlikud päästjad saagisid puu tükkideks ja tõstsid tee äärde. Kella 8.14 ajal eemaldati murdunud puu teelt Rõuge vallas Tundu külas.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. juulil kell 12.25 anti häirekeskusele teada, et Alutaguse vallas Kiikla külas Vikerkaare teel põleb kivimaja küljes konditsioneer. Päästjate saabumise ajaks suutsid elanikud omal jõul põlengu kustutada. Päästjad kontrollisid konditsioneeri üle veendumaks, et oht on lõplikult likvideeritud ning nõustasid elanikke.

9. juulil kell 17.15 andis Kiviõli Keemiatööstuse dispetšer teada, et Kiviõlis Turu tänaval on remonttööde käigus süttinud tööstushoone katus. Kohale kiirustanud päästjad kustutasid põlengu, avasid katusekonstruktsioonid ja teostasid järelkustutustööd. Tulekahjus keegi viga ei saanud.

9. juulil kell 22.30 andis tähelepanelik kodanik teada, et Narvas Herilase tänaval põletatakse prügi. Kohapeal tegid päästjad lõkke omanikule selgitustööd ning palusid tal keskkonda ohustava lõkke kustutada.

10. juulil kell 9.07 kuuldi Narvas Rakvere tänava kortermajas suitsuanduri signaali ning märgati ühe korteri aknast immitsemas suitsu. Kohale saabunud päästjad leidsid 3. korruse korterist eest pliidile unustatud toidu. Omanik viibis ise kodus ja oli voodis. Päästjad eemaldasid ohuallika, tuulutasid korteri ja viisid läbi kodunõustamise.

10. juulil kella 19.59 ajal aga oli toidu pliidile unustanud Narvas A. Puškini tänava elanik. Ka sel korral kuulsid naabrid suitsuanduri signaali ja kutsusid kohale päästjad. Korteri omanik viibis samal ajal kodus. Päästjad likvideerisid ohtliku olukorra, tuulutasid ruumid ning nõustasid elanikku.

11. juulil kell 12.59 märkasid RMK töötajad Lüganuse vallas Nüri küla lähedal metsast tõusmas suitsu. Kohale kiirustanud päästjad leidsid eest umbes 300 ruutmeetri suuruse põleva langi. Lõplikult õnnestus tulekahju kustutada kella 16.18-ks. Metsatulekahju oli kustutamas Jõhvi, Kiviõli, Kunda ja Rakvere päästekomandod ning Aasukalda vabatahtlikud päästjad.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

11. juulil kell 13.51 teatati häirekeskusele, et Männamaa külas põleb palkidest puukuur. Kohapeal olnud inimesed said küll ise tulekahju kustutatud, kuid päästjad kontrollisid põlenguala veel ohutuse tagamiseks üle. Põlenud olid puuvirna peale ladustatud vanad aknaraamid, tulekahju levida õnneks ei jõudnud. Tulekahju sai tõenäoliselt alguse hooletust suitsetamisest.

Läänemaa

10. juulil kell 17.58 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Pusku külla, kus põles saun. Päästjate saabudes põles 5 x 4 m suurune palkidest saunahoone lausleekides ning oli juba praktiliselt hävinenud. Arvatavasti sai tulekahju alguse kütteseadmete kasutamisest. Tulekahju likvideeriti kell 19.07.

11. juulil kell 00.26 vajati päästjaid appi Haapsalu linna Kiltsi külla, sest inimene oli roninud varemete otsa, umbes 25 meetri kõrgusele ning ei saanud sealt enam iseseisvalt alla. Pärnust sõitis kohale redelauto, et isik varemetelt tervelt alla tuua. Õnnetuses keegi vigastada ei saanud.

Pärnumaa

11. juulil kell 02.27 vajati päästjaid appi Pärnu linnas Aida tänaval. Ülerahvastatuse tõttu oli lift koos üheksa inimesega jäänud kinni ning läinud häiresse. Päästjad avasid liftiukse ning päästsid inimesed välja, keegi õnnetuses vigastada ei saanud. Liftiga tegeleb edasi hoone omanik.

11. juulil kell 19.33 teatati häirekeskusele maastikupõlengust Häädemeeste vallas Võidu külas. Põles umbes viie ruutmeetri suuruselt kraavikallas. Tuli summutati kella 19.56ks. Tõenäoliselt sai põleng alguse mootorsõidukist lennanud sädemest.